[BAHN] Pojazdy

Forum poświęcone symulatorom, takim jak: Maszyna, Vbus itp...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [BAHN] Pojazdy

Post autor: J-31 »

Oki, Prześlij mi przykładowy rysunek z Twoimi barwami i pewnie dałoby się to zrobić ;)

Najlepiej gdyby rysunek pokazywał pojazd wszystkie cztery strony pojazdu (lewy bok, prawy bok, przód, tył) ;)

A - te SU IV - to rozumiem że zarówno SU12E i SU18E ;)

Awatar użytkownika
michalsolaris
Posty: 159
Rejestracja: 2012-03-17, 18:31
Lokalizacja: Wrocław-Śródmieście
Kontakt:

Re: [BAHN] Pojazdy

Post autor: michalsolaris »

Tak, zarówno 12m jak i 18m. ;)

Poszła wiadomość prywatna. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [BAHN] Pojazdy

Post autor: J-31 »

No i jak tam te Twoje nowe elektryki ? Jeżdżą ? Nie jeżdżą ? Dają radę, czy są kijowe ? ;)

Awatar użytkownika
michalsolaris
Posty: 159
Rejestracja: 2012-03-17, 18:31
Lokalizacja: Wrocław-Śródmieście
Kontakt:

Re: [BAHN] Pojazdy

Post autor: michalsolaris »

Jeden wóz już jeździ, więcej informacji wkrótce. ;)

lukas1964

Re: [BAHN] Pojazdy

Post autor: lukas1964 »

Czy posiadacie rysunki taboru PKP dla pociągu? Szukam rysunków Pendolino, ED160 (Stadler Flirt 3) i ED161 (PESA Dart)?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [BAHN] Pojazdy

Post autor: J-31 »

Oj chyba ciężko Ci będzie tutaj znaleźć. Może prędzej na forum WPK Katowice ;)

:strzałka: http://forum.wpk.katowice.pl/viewforum.php?f=36

lukas1964

Re: [BAHN] Pojazdy

Post autor: lukas1964 »

na forum też tam nic nie ma

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [BAHN] Pojazdy

Post autor: J-31 »

Może po prostu Spróbuj stworzyć w NFZ-cie, opierając się na gotowych jednostkach ;)

Możesz pobrać gotowe modele Pesy ELF i Flirta Stadlera z mojej strony, a potem popracować na tym i przerobić w NFZ-cie. Trochę czasu Ci to zajmie, ale nie powinno być specjalnie trudne ;)

Moje modele dostępne są w poniższym linku, ale trzeba zejść niżej ;)
:strzałka: http://transport131.com.pl/projj_bahn.html

Awatar użytkownika
michalsolaris
Posty: 159
Rejestracja: 2012-03-17, 18:31
Lokalizacja: Wrocław-Śródmieście
Kontakt:

Re: [BAHN] Pojazdy

Post autor: michalsolaris »

Dobra, to trochę więcej informacji podam z tymi elektrykami. ;)

Jeździ już 5 wozów z docelowych 55, obsługują one śródmiejskie linie 100 i 110, które docelowo mają być całkowicie zelektryfikowane. Za niedługo spodziewam się kolejnej dostawy 5 sztuk. Wszystkie wozy zostaną przydzielone do ZEA-3 (Zakład Eksploatacji Autobusów nr 3), czyli nowego zakładu wybudowanego w celu rozładowania tłoku na ZEA-1. ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [BAHN] Pojazdy

Post autor: J-31 »

Oki. Dzięki za info. Grunt, że jeździ już na prund aż pięć z pięćdziesięciu pięciu... elektryków z Bolechowa :)

mb112

Re: [BAHN] Pojazdy

Post autor: mb112 »

Dobry wieczór wszystkim na forum,
Od pewnego czasu bawię się symulacją Warszawy w BAHNie, niestety nigdzie nie udało mi się znaleźć pełnej bazy aktualnego taboru. No to postanowiłem porysować trochę samemu, w tej chwili autobusy są gotowe już wszystkie, gdyby ktoś był zainteresowany to tutaj są efekty:
https://drive.google.com/file/d/1n2iQgm ... G19bt/view

Oczywiście idealne to wszystko nie jest, bo tak generalnie to ja nie umiem rysować ;) Ale może komuś się przyda. Proszę korzystać/udostępniać wedle życzenia. Tabor jest w podziale na poszczególne zajezdnie/przewoźników, zatem niektóre autobusy się powtarzają, bo występują w kilku zajezdniach. Przy każdym w komentarzach jest podana aktualna liczba sztuk i zakres numerów taborowych.

Przyznam się od razu, że w niektórych przypadkach bazowałem na pojazdach ze strony transport131.com.pl, a w prawie wszystkich przypadkach rysunki pojazdów z tej strony były dla mnie bardzo pomocne, zatem wielkie podziękowania dla autora tej strony i mam nadzieję, że nie będzie miał nic przeciwko temu.

Tutaj zrzut jednego z pojazdów:
https://drive.google.com/file/d/18xqzdY ... 2NNqe/view[

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [BAHN] Pojazdy

Post autor: J-31 »

Przyznam się od razu, że w niektórych przypadkach bazowałem na pojazdach ze strony transport131.com.pl, a w prawie wszystkich przypadkach rysunki pojazdów z tej strony były dla mnie bardzo pomocne, zatem wielkie podziękowania dla autora tej strony i mam nadzieję, że nie będzie miał nic przeciwko temu.
Ależ spoko. Nie mam nic przeciwko temu. Bardzo się cieszę, że moje rysunki na coś Ci się przydały. :)

Przyznam szczerze, że i ja wykonując modele do Bahna - teraz już w NFZ-cie - chętniej korzystam z rysunków, zarówno moich jak i czyichś. W tym ostatnim przypadku po prostu muszę:

- gdy ktoś kto u mnie zamawia fikcyjne pojazdy, w fikcyjnym malowaniu. Wtedy bazuje na rysunku, który ktoś mi przesyła

- lub gdy buduję fikcyjne miasto, ale na podstawie pomysłu któregoś z forumowych kolegów. Wtedy prócz szkicu miasta ważny jest dla mnie zestaw pojazdów, które pomysłodawca miasta określi, a także rysunek ze schematem malowania. ;)

mb112

Re: [BAHN] Pojazdy

Post autor: mb112 »

Tak w ogóle to gdyby ktoś był zainteresowany to mogę również udostępnić mapę Warszawy w BAHNie. Aktualnie na bazie którejś symulacji z ok. 2004-2006 poprzerabiałem już chyba niemal każde miejsce i staram się ją doprowadzić mniej więcej do stanu aktualnego, jeszcze mi trochę zostało (przy tym dopiero widać ile się tak naprawdę zmieniło przez ostatnie kilkanaście lat). Z tym że układ linii jest tylko częściowo prawdziwie odwzorowany, reszta to własne pomysły :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Symulatory”