Symulator NGT6 z realistyczną kabiną

Forum poświęcone symulatorom, takim jak: Maszyna, Vbus itp...
Maciek-krakow

Symulator NGT6 z realistyczną kabiną

Post autor: Maciek-krakow »

Zapraszam do zapoznania się z informacjami na temat powstającego obecnie symulatora jazdy wagonem Bombardier NGT6kr z realistyczną kabną w skali 1:1

Szczegóły na www.transportszynowy.pl/symulator.php


Oto zdjęcie gotowej kabiny symulatora NGT6:

Obrazek

Obrazek


Liczę na Wasze komentarze...
Pozdrawiam z Krakowa
Ostatnio zmieniony 2008-04-27, 23:59 przez Maciek-krakow, łącznie zmieniany 3 razy.

S_S
Posty: 236
Rejestracja: 2005-11-30, 18:16

Post autor: S_S »

Brawo, to jest super! A gdzie można będzie tym jeździć ?

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

W Muzeum Inzynierii Miejskiej w Krakowie - dokładne informacje z terminami sa na stronie symulatora

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Początkowo nie zrozumiałem o co chodzi ;) a to jest symulator z prawdziwego zdarzenia :)
Ja tu widzę kawał porządnej pracy - w związku z tym mam pytania dość przyziemne. Zapewne stworzenie takiego projektu ileś tam kosztuje - ile (jeśli to nie tajemnica) :?: Czy wykonujecie to ze środków własnych, czy istnieje inwestor/sponsor projektu czy po prostu wykonujecie to na zlecenie np. Muzeum :?:

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

Całą kabinę z wyposażeniem i podzespołami wykonałem samodzielnie za własne pieniądze (głównie ze stypendium). Całkowity koszt jej budowy to okolo 1500zl. Tomek - twórca symulatora ATS pisze do niej oprogramowanie...

Na bieżąco działanie podzespolów konsultuję z technikami z MPK S.A. w Krakowie. Same pomiary kabiny przed rozpoczęciem budowy to 4 godziny siedzenia w rzeczywistej kabinie oraz kilkanascie kartek z wymiarami oraz setki zdjec... Konsultacje dotyczące sterowania to częste wizyty na zajezdni i jazdy tymi wagonami w kabinie.


Pozdrawiam

Grzesiek

Post autor: Grzesiek »

Świetny projekt i genialne wykonanie, Maćku. Fajnie, że będzie można tym pojeździć, raz już byłem w muzeum Inżynierii Miejskiej, jedno z lepszych muzeów jakie zwiedzałem. Przy najbliższej okazji na pewno przyjadę do Krakowa pojeździć Bombardierem...

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Trzeba przyznać, ze jest to całkiem pomysłowy i projekt i w dodatku całkiem dopbrze wykonany. Niestety, także i w tym przypadku okazuje się, jak kosztowne jest zrobienie takiego symulatora. W związku z tym symulatorem mam pytanie: czy wnętrze w tym symulatorze będzie również opierało się na oryginalnym wnętrzu NGT6, czy też pewne elementy zostaną w nim zmienione?

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

Adrian_ pisze:Trzeba przyznać, ze jest to całkiem pomysłowy i projekt i w dodatku całkiem dopbrze wykonany. Niestety, także i w tym przypadku okazuje się, jak kosztowne jest zrobienie takiego symulatora. W związku z tym symulatorem mam pytanie: czy wnętrze w tym symulatorze będzie również opierało się na oryginalnym wnętrzu NGT6, czy też pewne elementy zostaną w nim zmienione?
Nie rozumiem Twojego pytania - przecież jak widzisz na zdjęciu kabina jest już wybudowana zgodnie z wymiarami rzeczywistej kabiny Bombardiera. Są pewne drobne zmiany związane z brakiem możliwości materiałowych, ale są to różnice praktycznie niezauważalne...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wow :shocked: . Ja tu widzę, że Maciek wykonał naprawdę kawał pięknej roboty. Super screen. Gratulacje. To będzie super symulator :P

Grzesiek

Post autor: Grzesiek »

Dla tego symulatora trzeba się wybrać do Krakowa, oj trzeba... :rotfl:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Maciek-krakow pisze:Całą kabinę z wyposażeniem i podzespołami wykonałem samodzielnie za własne pieniądze (głównie ze stypendium). Całkowity koszt jej budowy to okolo 1500zl. Tomek - twórca symulatora ATS pisze do niej oprogramowanie...
Chylę czoła... Za pomysł, za wykonanie, za poświęcenie. 1500 to zarazem i dużo i niewiele. Dużo dla zwykłego śmiertelnika - mały to koszt, jak na tak pomysłowe urządzenie. Zdaję sobie przy tym sprawę, jak duży jest wkład pracy - sam kiedyś (jako pracę dyplomową) stworzyłem urządzenie (to też był swoisty "symulator" ;) ) służące do szkolenia kierowców trolejbusowych...

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

Grzesiek pisze:Dla tego symulatora trzeba się wybrać do Krakowa, oj trzeba... :rotfl:
Zapraszam i dzieki za uznanie:)

Podi

Post autor: Podi »

Nieźle, nieźle. Jak będę w Krakowie, to koniecznie skorzystam, nawet, jeśliby kosztowało to niezłą kasę :)

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

u2w pisze:to też był swoisty "symulator" ;) ) służące do szkolenia kierowców trolejbusowych...
Opowiedz coś więcej o tym symulatorze.

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

Ale co mam powiedziec - wszystko co mozna powiedziec o symulatorze jest na jego oficjalnej stronie: www.symulator.transportszynowy.prv.pl

A szczerze mowiac ja juz troche jestem znudzony nim bo ile mozna robic przy jednym... :-)

ppln

Post autor: ppln »

Tamten post był do u2w :)

Bartej10

Post autor: Bartej10 »

Bardzo świetnie zapowiada się ten symulator. Ile kosztuje bilet samolotem lub pociągiem z Gdańska do Krakowa? :devil:

ppln

Post autor: ppln »

Bartej10 pisze:Ile kosztuje bilet samolotem lub pociągiem z Gdańska do Krakowa? :devil:
Ile trwa podróż z Gdańska do Krakowa (powiem tylko, że autobusem z Łodzi to ok. 4 godziny)? ;)

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

Co do Gdańska to będe tam we wrześniu na praktyce... A jedzie sie pewnie z 8 godzin pociągiem...
Ostatnio zmieniony 2006-08-07, 22:03 przez Maciek-krakow, łącznie zmieniany 1 raz.

Bartej10

Post autor: Bartej10 »

No nie wiem.... Może się wybiorę, ale to zależy od moich funduszy... :/

[ Komentarz dodany przez: u2w: 2006-08-08, 19:39 ]
No nie wiem.... Może skasuję ten post, ale to zależy od moich chęci...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Symulatory”