[BAHN] Symulacja

Forum poświęcone symulatorom, takim jak: Maszyna, Vbus itp...
Anoneedes
Posty: 37
Rejestracja: 2010-11-02, 16:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anoneedes »

3.87r1 - czyli najnowsza/aktualna*

* - niepotrzebne skreślić

Awatar użytkownika
jakubg1
Posty: 42
Rejestracja: 2011-12-24, 22:33
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: jakubg1 »

Szkoda :( Mam taką wersję ale niezarejestrowaną :wall:

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

Ostatnio na stronę wysłałem symulacje fikcyjne. Czy autor śpi czy nie zagląda na skrzynkę pocztową? Kto wie co się dzieje z autorem strony Bahn w Polsce?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Może jest zajęty i nie ma kiedy zajrzeć na pocztę ;)

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

Przez pół roku :P ?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A skąd Wiesz, może Twój adresat pół roku temu wyjechał do roboty do Wielkiej Brytanii i jeszcze nie zdążył otworzyć skrzynki mailowej :D

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

A ja przedstawiam nową mapę.
Obrazek

Miasto Burkowo stan na 1990 :retard:. To jest kolejna wersja, wersji, wersjowych... "DEMO_0" która mapę zawsze można znaleźć w podstawowych symulacjach BAHN, ale ja postanowiłem że nie będę kolejny raz mapy przebudowywać a postawię na swoją już nie pamiętam kolejną wersję ale ta wersja już będzie bardziej dokładna :D

Mapa będzie bez linii autobusowych, głównie kolejowe i tramwajowe. Autobusowe najwyżej będą jako KZ :)

[[DOWNLOAD]]

MKM_KK
Posty: 118
Rejestracja: 2009-03-16, 20:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [BAHN] Symulacja

Post autor: MKM_KK »

Kod: Zaznacz cały

http://speedy.sh/n8kDB/wlasna-symulacja-KRAKOW.rar
Powyżej przesyłam link-a do mojej, fikcyjnej symulacji Krakowa, o której już wcześniej wspominałem. Naniosłem jedynie poprawki na liniach autobusowych, tramwajowych oraz utworzyłem nową sieć (jest w trakcie rozwijania) ZKKM Trzebinia. W niedalekiej przyszłości planuję rozwinięcie połączeń PKS Bochnice oraz utworzenie komunikacji miejskiej w Nowym Targu. Cała sieć kolejowa zbudowana została jedynie w celach poglądowych i żeby ładnie mapa wyglądała jakoś. Miłego oglądania :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [BAHN] Symulacja

Post autor: J-31 »

Dawno, dawno temu, gdy nasze forum wyglądało zupełnie inaczej, zaprosiłem do swojej symulacji ajentów. No i zgłosiło się trzech chętnych: Marcin N, Neo oraz Mrozard. Pewnie wszyscy już dawno zapomnieli o tym... więc czas się z tego rozliczyć. Szczególnie, że przez te kilka miechów prace jednak - chociaż powoli - posuwały się. ;)

Moje zaproszenie dotyczyło tego miasta w symulacji

:strzałka: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... b92ea.html

A konkretnie jego górnej części (dolna już dawno temu została wykorzystana przez ZKM i prywaciarza).

Jak na wstępnie napisałem - chętnych było trzech i trzy firmy funkcjonują już w pełni
- Poltrans Łaziska - Marcin N
- PKA Nowe Miasto - Mrozard
- N-trans - Neo

Podział zadań
:strzałka: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 54db8.html

Jeżeli tego nie widać ciemno niebieski prostokąt w dolnej części Śródmieścia to miejsce obsługi firmy Ntrans (Neo)

ilość linii oraz ilości wykorzystanego taboru

Poltrans Łaziska - obsługa 19 linii

Tabor / ilość pojazdów
- Volvo B10BLE-63 / 70 szt.
- Volvo B10BLE-60 / 40 szt.
- Jelcz M181M / 92 szt.
- Jelcz M121M / 36 szt.
- DAB 12-1800B / 58 szt.
- DAB 12-1200B / 14 szt.

Razem 310 pojazdów

Screen taboru
:strzałka: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 6a882.html

PKA Nowe Miasto - obsługa 27 linii

Tabor / ilość pojazdów
- MAN NM273 / 28 szt.
- MAN NL2x3 Lion's City / 114 szt.
- MAN NG314 Lion's City G / 58 szt.
- ZNT City 10 IV / 58 szt.
- ZNT City 12 IV / 74 szt.
- ZNT City 18 IV / 42 szt.

Razem 432 pojazdy

Screen taboru
:strzałka: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... d0ad8.html

N-Trans - obsługa 14 linii

Tabor / ilość pojazdów
- Jelcz M121M / 14 szt.
- MAN Lion's City Hybrid / 10 szt.
- MAN NG313 / 14 szt.
- SU12 II / 24 szt.
- SU18 III / 18 szt.
- SU18 Hybrid / 42 szt.
- SU18 III LE / 20 szt.
- Volvo 7700A CNG / 46 szt.
- Scania CN230UB 4x2 EB / 14 szt.

Razem 202 pojazdy

Screen taboru
:strzałka: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... dfebc.html

I jeszcze screen z samego Centrum Nowego Miasta. To jest miejsce gdzie spotykają się autobusy trzech powyżej wymienionych firm, ale również autobusy przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej, a także tramwaje, trolejbusy i pociągi SKM. W mojej wielkiej symulacji tory nie służą tylko dla ozdoby - poruszają się po nich pociągi (lokalne, SKM, dalekobieżne oraz towarowe). Ruch jest duży ;)

:strzałka: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 2578f.html

Prace się nie zakończyły i ilość taboru będzie się jeszcze zwiększać, szczególnie w przypadku firmy Ntrans, ale pewnie też i pozostałych ajentów

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: [BAHN] Symulacja

Post autor: NEO »

Witam :!:
Mam pytanie dotyczące punktów czasowych, a mianowicie da się zrobić na jednym punkcie czasowym osobny rozkład dla Dni Powszednich i osobny dla Dni Świątecznych (Soboty ,Niedziele) czy trzeba tworzyć 2 osobne punkty czasowe :?:
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: [BAHN] Symulacja

Post autor: Marcin N »

Uhuhu panie J-31 ale mi się tabor rozrósł ;) I same polskie i skandynawskie śliczności ;)

Neo: Można stworzyć w jednym punkcie czasowym osobne rozkłady na dni R i SN ;) Wystarczy zaznaczyć opcję "Select other days" Wówczas zaznaczone ptaszki podświetlą dni wolne ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [BAHN] Symulacja

Post autor: J-31 »

Neo, nie wiem jaką Masz wersję - ja mam 3.85 - i w tej wersji "da się". Jednakże problem jest zupełnie inny - jeżeli Chcesz aby w weekendy wyjeżdżała mniejsza ilość taboru, to niestety o tym Możesz zapomnieć ;)

No, a co do punktów czasowych - jak to zrobić ?

Zaznacz sobie wybrane dni tygodnia w checkboxach i Wpisz rozkład - kliknij OK

Obrazek

Potem ponownie Otwórz tego Timing Point'a (TP) i zaznacz kolejne dni tygodnia, w których Chcesz aby obowiązywał inny rozkład jazdy - po zaznaczeniu konkretnych checkpointów, Wpisz żądany rozkład i znów naciśnij OK.

Zmiana rozkładu jazdy w konkretne dni następuje poprzez naciśnięcie przycisku "Select other days" - symulacja nie wie jaki dziś obowiązuje dzień - to Ty Decydujesz. Naciśnięcie tego przycisku powoduje, że zmienia Ci się rozkład w danym TP ;)

Obrazek

EDYTA - w międzyczasie mnie Marcin uprzedził, ale OKi już pozostawię ten post, myślę, że też pomoże Neo ;)

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: [BAHN] Symulacja

Post autor: NEO »

[b][color=#FF8000]J-31[/color][/b] pisze:Jednakże problem jest zupełnie inny - jeżeli Chcesz aby w weekendy wyjeżdżała mniejsza ilość taboru, to niestety o tym Możesz zapomnieć ;)
A jednak da się ;) Popróbowałem i doszedłem do tego, że do pojazdów przed czasem wyjazdu/zjazdu trzeba dopisać dni w jakich ma obowiązywać.
Dodaje screena jak to w rzeczywistości wygląda:
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [BAHN] Symulacja

Post autor: J-31 »

Dzięki, faktycznie, teraz to i ja się dopatrzyłem, że tam jest d:h:min. Trzeba to będzie sprawdzić ;)

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: [BAHN] Symulacja

Post autor: NEO »

J-31 niestety niedługo z Twojej symulacji zniknie fabryka Neobusa. Więcej szczegółów wkrótce podam.

Anoneedes
Posty: 37
Rejestracja: 2010-11-02, 16:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [BAHN] Symulacja

Post autor: Anoneedes »

Dużo czasu minęło, czas na kolejną prezentację symulacji.

Obrazek

Miasto się rozrosło. Dobudowałem m.in. linię JKD (Jaktorowska Kolej Dojazdowa, coś jak WKD), zamknąłem kolejową obwodnicę miasta.

Obrazek

Ale największą chyba metamorfozę przeszła ulica Wolska (od mostu Jagiełły do Zaj. Wolska) - z ulicy po 1 pasie w obu kierunkach przeobraziła się w aleję po 2 pasy w każdym kierunku oraz przeniesiono torowisko tramwajowe (poprzednio było poza Wolską). Pozwoli to na rozbudowę zajezdni tramwajowej.

Obrazek

Drugą metamorfozą jest rejon Dw. Wschodniego. Po dwa perony w każdym kierunku, do tego losowość kierowania pociągów - tego sposobu używałem przez jakiś czas. Gdy możliwości stacji technicznej PKP za Dw. Głównym zostały wykorzystane do maksimum, wykorzystałem tę okazję i przy okazji gruntownej przebudowy dworca wybudowałem olbrzymią stację postojową na wzór warszawskiego Grochowa.

Obrazek

Przy jednym z osiedli na południu miasta zagnieździł się ITS.

Obrazek

Poprzednio pokazałem lotnisko międzynarodowe. To, co widać na zdjęciu wyżej to terminal lotniska regionalnego i jezdnie przed terminalem. Między słowami powiem, że międzynarodówka dostała drugi pas startowy.

Obrazek

Na zachodzie miasta powstało kolejne osiedle mieszkaniowe o dosyć ciekawej nazwie. W ciągu kilku godzin MPK podjęło decyzję o przekierowaniu kilku linii właśnie tam i uruchomieniu kolejnych.


Spodziewam się, że za niedługi czas miasto zamieni się w metropolię, las na zachodzie będzie wykarczowany i nastąpi pewnie podział na dzielnice.

I na koniec - mam propozycję, żeby stworzyć takie międzysymulacyjne pociągi PKP. Dwóch (bądź więcej) userów umawia się co do składu pociągu, ustawiają godziny przyjazdów/odjazdów i ruszamy. Chodzi o to, żeby stworzyć taki "region" z naszymi miastami... Zagmatwane? :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [BAHN] Symulacja

Post autor: J-31 »

Ja mam coś lepszego. W symulacji ma ponad 24 miasta. Pociągi regio i międzymiastowe to u mnie codzienność. Autobusy zresztą też ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [BAHN] Symulacja

Post autor: J-31 »

kuracyja pisze:I na koniec - mam propozycję, żeby stworzyć takie międzysymulacyjne pociągi PKP. Dwóch (bądź więcej) userów umawia się co do składu pociągu, ustawiają godziny przyjazdów/odjazdów i ruszamy. Chodzi o to, żeby stworzyć taki "region" z naszymi miastami... Zagmatwane? :mruga:
Tak sobie myślałem, myślałem i wymyśliłem, że to może być nawet niezły pomysł. I wcale nie musi być jakoś specjalnie skomplikowany.

I co wymyśliłem ?

1. Pociągi na poszczególnych symulacjach mogły by kursować normalnie wg. ustalonego wspólnie rozkładu pomiędzy dwoma punktami A i B... przy czym:

- punktem A może być dowolna stacja (najlepiej jakaś węzłowa coś w rodzaju Dworca Głównego - kto co ma w symulacji, dowolnie).
- natomiast punktem B może być tzw. Virtual Depot. Poniżej screen z mini schematem pomysłu

:strzałka: http://iv.pl/images/24748196412722401420.png

O co chodzi. Wspólny między symulacyjny pociąg pojawiał by się np. u mnie w symulacji (wyjeżdżałby o określonej godzinie z virtual Depot, na screenie B1), po czym po przejechaniu konkretnego odcinka dotarłby do stacji A

O omówionej godzinie nasz wspólny pociąg odjeżdżałby ze stacji A i skierowałby się do drugiego virtual depot - na screenie oznaczyłem go jako - B2.

W ten sposób ten pociąg u każdego z nas pojawiałby się w symulacji i znikał z niej... lub po wykonaniu kursu zjeżdżałby do naszego bazy (depot - hall)

2. Uczestnicy tego przedsięwzięcia:
a/ umawialiby się co do ilości kursów oraz rozkładu
b/ uczestnicy wzajemnie ustalają nazwę linii - najlepiej wspólną dla między symulacyjnej linii
c/ wymieniali by się taborem - ja np. mam własny tabor kolejowy są to ezt-y (PESA ELF, PESA Acatus, PESA ED74, EN71, Stadler Flirt oraz Stadler Flirt Duo - w wersji piętrowej), które kursują masowo jako pociągi dalekobieżne.

W ten sposób każdy z uczestników miałby w symulacji nie tylko dodatkową linię, ale również dodatkowy tabor, wyróżniający się na tle "swoich" pojazdów, który pojawiał by się gościnnie w symulacji każdego, kto chciałby w tym uczestniczyć :)

W ten sam sposób można stworzyć między symulacyjne linie autobusowe (coś w rodzaju linii dalekobieżnych obsługiwanych wyłącznie przez autobusy turystyczne lub w ostateczności przez autobusy przeznaczone do komunikacji regionalnej).

Co Wy na to ? :)

Anoneedes
Posty: 37
Rejestracja: 2010-11-02, 16:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [BAHN] Symulacja

Post autor: Anoneedes »

Bingo! O takie coś mi właśnie chodziło ;)

Jestem za.

Awatar użytkownika
mati555
Posty: 17
Rejestracja: 2014-01-10, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Symulka 100

Post autor: mati555 »

J-31, ja mam pytanie. Czy ty stworzyłeś jakąś symulacje i ją udostępniłeś?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Symulatory”