[BAHN] Symulacja

Forum poświęcone symulatorom, takim jak: Maszyna, Vbus itp...
Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Z tego co wiem to 3 stopniowe światła,nowe zwrotnice,rozkład na 7 dni itp.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

J-31 pisze:- PESA 120N
- Skoda 16T
- Protram 205WrAs
(..)Protramy 204WrAs(..)
A można wiedzieć, skąd ściągnąć powyższy tabor oraz trajtki PR110 oraz ST12/18 ?

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Zgłoś sie do mnie na GG to ci powiem,albo prześlę 2341215.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Porzuciłem 'symulację' mojego pokoju i zabrałem się za zupełnie nową - o wiele większą.
Jak na razie, schemat jest jeszcze dość mały pomimo dużej odległości między miejscowościami i wsiami.
Obrazek

Więc tak: rdzeniem komunikacyjnym wszystkich miasteczek i wiosek jest Szybka Kolej Miejska, która posiada 2 placówki mieszczące się w Oleśnie (mieście wzorowanym na mapie Oleśnicy woj.Dolnośląskie) oraz w Grabowie (od którego wszystko się zaczęło ;) )

Obrazek
Placówka SKM w Oleśnie

Funkcję tak zwanej 'Kolei Dojazdowej' do mniejszych miejscowości pozbawionych dostępu do SKM, wydzieliłem dla spółki Tramwaje Podmiejskie z siedzibą w Gwidzinach.

Sieć trolejbusowa działa tylko na terenie Oleśna; linii jest 3 i zapewniają dojazd do wszystkich dzielnic miasta. (W planach budowa sieci trolejbusowej do pobliskich, budowanych w późniejszym czasie miejscowości)

Sieć tramwajowa jest w moich miastach uboga. W Grabowie istnieje 1 linia miejska kursujące z zajezdnii do Lasu Grabońskiego.
W Oleśnie obsługę linii tramwajowych zapewnia spółka Tramwaje Podmiejskie a tabor jaki wypuszcza na linie w Oleśnie, to głównie srebrno-niebieskie Skody 16T i Konstale 102Na w barwach żółto-ciemnoczerwonych.

Sieć autobusowa jest dość dobrze rozwinięta w mniejszych miejscowościach - KM w okolicach Grachowa i Kankunowic obsługuje miejski przewoźnik z Grachowa a linię kursującą po pobliskich wioskach, prywatny przewoźnik z Kankunowickiej dzielnicy Kwirowice. Taborem głównie są Ikarusy 260 i Jelcze M11.

Miasteczko początkowe: Grabowo, zrobiłem dość niedbale i szybko porzuciłem jego budowę.

Obrazek
Najdalej wysunięta część Grabowa i widok na zajezdnię tramwajową.

Skoro wschód kończy się na zajezdni, to zmieniamy kierunek i patrzymy na zachód... a jest tam do zwiedzania ;)

Obrazek
Krańcówka 2 linii podmiejskich, które obsługuje spółka Tramwaje Podmiejskie (nie mylić z łódzkim przewoźnikiem)

Jedziemy dalej i dojeżdżamy do krańcówki linii tramwajowej 1 w Lesie Grabońskim, tam znajdujemy przeplotkę umożliwiającą liniom podmiejskim wjazd na torowisko Szybkiej kolei Miejskiej.
Obrazek


Tak dojechaliśmy do Gwidzin i Dziwnowa oraz znaleźliśmy zajezdnię spółki Tramwaje Podmieskie, obsługującej linie podmiejskie z Grabowa do pobliskich wiosek, oraz obsługującej komunikację tramwajową w Oleśnie.
Obrazek

I w tym miejscu linie P2 i P3 się rozjeżdżają do 2 niedaleko położonych wiosek: Dziewuszyc i Chałowic.
Wspomnę tylko, że kiedyś P2 i P3 to była 1 linia z 2 wariantami kursów.
Obrazek

Obrazek
Chałowice

Wracamy do punktu, z którego skręciliśmy w prawo i teraz przemierzamy całą drogę prosto i prosto i prosto...
aż tu nagle... jak zjawa pojawia się Dworzec Oleśno Główne oraz pobliska dzielnica Malczyce.
Obrazek

Wybieramy się na najbliższą stację na dzielnicy Lukrenno Osiedle i na ciągle przepełnioną pętlę trolejbusową na tym osiedlu.
Obrazek

I tak podróżując torowiskiem dochodzimy do wschodniej krańcówki - dzielnicy Ratajniki wraz ze stacją SKM.
Obrazek

Idziemy teraz do centrum i mijamy Dworzec PKS:
Obrazek

I w Rynku podziwiamy Skody 16T jeżdżące po tramwajowym deptaku.
Obrazek

Obecnie brakuje mi pomysłów na rozbudowę niedokończonych mieścin a także pomysłów na nowe miejscowości.

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Pomysł na symulację jest dobry, tylko musisz popracować nad szczegółami :) Np. używaj ulicy bez "kropek" tam gdzie nie jeździ autobus (Edycja / Wybierz Symbole graficzne i gdzieś tam poszukaj niżej) i jeszcze jak ulica biegnie skosem to przełącz na budowanie ulicy ze "skosami" bo teraz są strasznie poszatkowane te ulice, ale mimo tych błędów miasto prezentuje się całkiem nieźle ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jednakże symulacja Kędziora jest świetna. Kędzior - jeśli masz taką możliwość i chęć. To spróbuj też popracować nad własnym malowaniem taboru

=====================
A ja się znowu pochwalę. Postanowiłem dodać dwa elementy stałe do mojej symulacji. Tymi elementami jest Stadion piłkarski ... eeee... tylko proszę do mnie strzelać, że płyta stadionu jest jakaś taka "nie kompletna", powiedzmy, że płyta jest w budowie :retard:
Obrazek

I drugi element. Postanowiłem wybudować lotnisko. A dokładnie dwa lotniska. To które tu Zobaczycie jest małe, lokalne, ale już postanowiłem postawić samoloty. Samoloty to właśnie nowe elementy, które zrobiłem. Lotnisko będzie rozbudowane. A w przygotowaniu już robię autobusy lotniskowe ;)
Obrazek

Na powyższym screenie widać trzy rodzaje samolotów. Są to: odrzutowiec Airbus A318 oraz turbośmigłowy: ATR42 i mały samolot o nie znanym typie ;)

I na koniec - te tramwaje, to też moja nowość, z której zresztą bardzo się cieszę :) - dwukierunkowe wagony Siemens Combino :mruga:
Obrazek

DK_ZG

Post autor: DK_ZG »

Witam.

Też się pochwalę swoją symulacją. Tworze symulację Zielonej Góry. Mapa nie jest skończona. Jeśli chodzi o samo miasto, to skończone jest w ok. 50-60%. Na mapce nie ma żadnych budynków, oprócz hal w zajezdni i dyspozytornii. Po mapie zgodnie z rozkładem kursuje zaledwie 7 lini.. (z ponad 35 rzeczywistych) W tym dwa do hipermarketów.. Wykonują one pół kursu, jadąc z pętli do hipermarketu. Następnie miałby jechać w drugą część miasta, lecz na razie go nie skończyłem stąd czekają tam ponad godzinke na powrót.
Mapke miasta skończe prawdopodobnie w tym miesiącu i umieszcze na niej wszytskie linie. Jeśli będziecie zainteresowani moge sukcesywnie udostępniać mapkę z nowymi dodanymi przezemnie liniami.

Jeśli ktoś jest zainteresowany: www.star.net.pl/~versus/bahn2.rar

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy autobusy Zrobiłeś sam, czy Skorzystałeś już z jakiegoś gotowca ? :)

DK_ZG

Post autor: DK_ZG »

Zdaje się, że to dość nieodpowiedni temat, ale pruszałem tutaj już sprawy mojej symulacji Zielonej Góry :) Ciągle nad nia pracuje. Chciałem pochwalić się screenem.. jako że w Zielonej Górze autobusy na pętlach ustawiają się jak leci, a do autobusu wsiada się tylko na przystankach na każdej większej pętli musze przez cały dzień w Bahnie wpisywać przedziały czasowe.. Oto screen Dworca PKP i okolic

http://www.star.net.pl/~versus/dworzec.JPG

Jeśli ktoś chce więcej screenów, lub ma pytania to bardzo proszę.

P.S. Odpowidni temat dla symulacji założe po jej upublicznieniu.

Michał

Post autor: Michał »

DK_ZG pisze:jako że w Zielonej Górze autobusy na pętlach ustawiają się jak leci, a do autobusu wsiada się tylko na przystankach na każdej większej pętli musze przez cały dzień w Bahnie wpisywać przedziały czasowe..
Mógłbyś to uprościć i zrobić każdy punkt czasowy dla jednej linii. Zbytnio nie zmieniłoby to realizmu gry, a byś się mniej namęczył.
DK_ZG pisze:Odpowidni temat dla symulacji założe po jej upublicznieniu.
Już się nie możemy doczekać, więc działaj :mruga:

DK_ZG

Post autor: DK_ZG »

Wiem wiem :) Michał, tak było na początku, ale postanowiłem to zmienic :) Ponieważ jak coś robie staram się robić to bardzo dokładnie. Zostało mi jeszcze kilka pętli do "przekopania", ale są one mniejsze i obsluguje je mniej wozów, więc powinno pójść szybko.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Ja postanowiłem odwzorować w Bahnie 3.83r2a wrocławskie linie tramwajowe - nie tylko te istniejące, lecz także te zlikwidowane :D .
Oczywiście troszkę po swojemu pozmieniałem, np. wydłużyłem linię z Biskupina do Bartoszowic (planowana budowa) z małym trójkątkiem do mnie ;) , ponadto pętla linii tramwajowej nr 16 uzyskała "podwójność" - tramwaje mogą wjeżdżać na nią także od strony zajezdni Dąbie, a żeby nie było zderzeń czołowych, pętla wzbogaciła się o 1 tor :]
Na razie doszedłem do Rakowca, Księży Małych, Placu Grunwaldzkiego i tego, co na północ od niego; niestety w symulacji znajdują się na razie tylko same linie tramwajowe i zajezdnie - tylko Bartoszowice wzbogaciły się o fontannę i parę drzewek ;)

Matthew

Post autor: Matthew »

PAFAWAG pisze:Księży Małych,
Księża Małego...

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

:) Ja ostatnio niestety z braku czasu coraz rzadziej gram w Bahn, ale staram się stworzyć symulację komunikacji Warszawskiej w roku 1938, 1947 i 1961. Jak na razie cała sieć jest już zbudowana, tylko nie wszystkie linie jeżdżą.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Chyba się w końcu wezmę za mój plan zrobienia płockiej sieci tramwajowej w Bahn-ie

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

A, no i oprócz Wrocławia udało mi się zrobić całą sieć tramwajową w Częstochowie oraz w Grudziądzu :D Oczywiście na razie są tylko tory, przystanki, peroniki i jeżdżące "tramwajki", ale może kiedyś przybędzie czegoś więcej :] Do Częstochowy chciałbym dorobić jeszcze nieistniejące odgałęzienie linii na ul. Łukasińskiego (rozebrane w latach 70. :( ), tylko nie wiem, gdzie się ono dokładnie "odgałęziało" ;)
Niestety teraz mój Bahn przestał częściowo działać (tramwaje stanęły w miejscu - nie mogą jeździć :confused: ), ponieważ minął mi "okres próbny shareware" w użytkowaniu tegoż programu :( .

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Chyba się w końcu wezmę za mój plan zrobienia płockiej sieci tramwajowej w Bahn-ie
Plocmaster. A czy potrzebny Ci jest jakiś tabor do Twojej symulacji ? ;)

DK_ZG

Post autor: DK_ZG »

Witam.

Skończyłem Zieloną Górę :) Przestawiam rozkład październikowy ;) Wbrew zapowiedziom zrezygnowałem z rzeczywistego układu pętli, gdyż sprawiało to ogromne problemy.

Zapraszam do pobierania i wyrażania swoich opinii
http://www.star.net.pl/~versus/BAHN/paz ... k-2007.rar

Michał

Post autor: Michał »

Fajnie, fajnie. Tylko czemu nic nie jeździ? Ale dzieło ambitne. Gratulacje. Tylko zrób rozkłady i wypuść autobusy na trasy.

DK_ZG

Post autor: DK_ZG »

Jak nie jeździ? Pierwsze wozy wyjeżdzają z zajezdnii o 4:20. Wszytsko jest tak jak powinno :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Symulatory”