Traffic Giant Gold

Forum poświęcone symulatorom, takim jak: Maszyna, Vbus itp...
filimer

Post autor: filimer »

Mnie najbardziej denerwuje brak możliwości wypuszczenia torowiska tramwajowego poza jezdnię. Poza tym symptatyczna gra z możliwością stworzenia całkiem ciekawego zbiorkomu. Gdyby jeszcze wrzucili mapy prawdziwych miast i linie podmiejskie... ehhh. Może kiedyś powstanie taka gra...

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Szkoda również ze nie można budować kolei podwieszanej wzdłuż jezdni nad nią, jak to jest pokazane w jednym z filmików. Wyburzanie wszystkiego po kolei nie tylko zabiera pasażerów ale także troche kosztuje :P

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

2. metra
Metro teoretycznie jest, to ta "kolejka miejska".

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Turbo94 pisze:Metro teoretycznie jest, to ta "kolejka miejska".
To trochę bardziej jest SKM.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Ale budując metro nie burzysz wszystkiego nad nim, ja preferuje SimCiy 4 Rush hour. Tam można budować metro, kolejkę i nawet stację przesiadkowe oraz kierować autobusami, pociągami itp. bomba.

Mibars

Post autor: Mibars »

Swego czasu grałem w Traffic Giant Gold, kiedyś ta gra bardzo mi się podobała, jednak dość szybko mi się znudziła. Czemu?
Przede wszystkim dlatego, bo była bardzo nierealistyczna. Nie po to kupuje się krótki autobus (Fox, Wesley, czy jak mu tam), by stojąc w korku zajmował tyle samo miejsca, co największy autobus (odstępy...), tramwaje były jakieś dziwne, jak doszło do jakiegoś wypadku, to zazwyczaj następne pojawiały się lawinowo. Można też było wyburzyć jakiś ważny budynek, a wtedy kapota - pół miasta "siada"...

Najlepsze było to, że na komputerze grubo przewyższającym wymagania gra potrafiła zacząć "ciąć". Albo te cudowne kolejki po kilkaset pasażerów na przystanku... Jesteście sobie w stanie takie coś wyobrazić naprawdę?

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Mibars pisze:jak doszło do jakiegoś wypadku, to zazwyczaj następne pojawiały się lawinowo
Jak się nie dba o naprawy taboru i pensje kierowców/motorniczych to się ma wypadki lawinowo :)
Mibars pisze:Albo te cudowne kolejki po kilkaset pasażerów na przystanku...
Oj i to się zdarza czasem, raz byłem świadkiem jak na przystanku stała setka osób u nas :) :D

Mibars

Post autor: Mibars »

irisbus pisze:Jak się nie dba o naprawy taboru i pensje kierowców/motorniczych to się ma wypadki lawinowo
No właśnie nie do końca tak było - można było ustawić finansowanie na max, a i tak wypadki były non-stop, albo ustawić na minimum i całą mapkę przejść bez jednego wypadku...

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Mibars pisze:No właśnie nie do końca tak było - można było ustawić finansowanie na max, a i tak wypadki były non-stop, albo ustawić na minimum i całą mapkę przejść bez jednego wypadku...
Ja zawsze ustawiam na naprawiaj pojazdy gdy ich stan spadnie poniżej 100% i szkolenia kierowców na maxa i mam zero wypadków.

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Mibars pisze:No właśnie nie do końca tak było - można było ustawić finansowanie na max, a i tak wypadki były non-stop, albo ustawić na minimum i całą mapkę przejść bez jednego wypadku...
No własnie - te finansowanie nie zawsze przynosi odpowiednie efekty ;)

esiek11

Post autor: esiek11 »

irisbus pisze:Oj i to się zdarza czasem, raz byłem świadkiem jak na przystanku stała setka osób u nas
To ja kiedyś ponad 700 miałem NA LINII TRAMWAJOWEJ :!:

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

esiek11 pisze:To ja kiedyś ponad 700 miałem NA LINII TRAMWAJOWEJ
Jeśli w TG to trochę dziwne do tam wyświetla tylko 255, jeśli w Twoim mieście, to jak Ty to mogłeś mieć ??

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

255 na jednej linii czy całkowicie? bo że dla wszystkich linii czekało 700 osób :P Według mnie to jest trohe głupie, że na jednym przystanku stają tylko 4 linie. Troche dziwnie to wyglada jak np mam 9 linii i obok siebie muszą stać 3 przystanki :/

Michał

Post autor: Michał »

255 jest maksymalnie wyświetlane. Gdy naciśniesz informację o przystanku pojawi się o wiele większa liczba.

esiek11

Post autor: esiek11 »

Michał pisze:255 jest maksymalnie wyświetlane. Gdy naciśniesz informację o przystanku pojawi się o wiele większa liczba.
Tak właśnie w informacji miałem 704 czy jakoś tak
irisbus pisze:Jeśli w TG to trochę dziwne do tam wyświetla tylko 255, jeśli w Twoim mieście, to jak Ty to mogłeś mieć ??
Normalnie, to było w Ostrowie czy jakoś tak, to miasto 42tys. ludzi, ostatnie bez dodatkowych misji

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

filimer pisze:Mnie najbardziej denerwuje brak możliwości wypuszczenia torowiska tramwajowego poza jezdnię. Poza tym symptatyczna gra z możliwością stworzenia całkiem ciekawego zbiorkomu. Gdyby jeszcze wrzucili mapy prawdziwych miast i linie podmiejskie... ehhh. Może kiedyś powstanie taka gra...
Co do prawdziwych mist to mapa Paczków jest mapą Nysy.

Michał

Post autor: Michał »

O nawet nie zauważyłem. To ci dopiero ciekawostka :D Może jeszcze jakieś mapy są na podstawie prawdziwych miast :)

glon99

Post autor: glon99 »

Nie wiem, czy ktokolwiek gra w tą grę, ale może kogoś zainteresuje...

Wrzucę tutaj mojego save, jest to miasto Kamieniec(chyba). Jest w nim dobrze rozwinięta komunikacja miejska, itp.

http://www.speedyshare.com/938870968.html

Jeżeli komuś nie chce się zaczynać od zera gry - zasysać.

Zachowałem sobie ten zapis parę miesięcy temu, teraz już nie gram w Traffic'a.

(ściągnięty plik należy wkleić do folderu 'save' - w plikach gry)

Bartek

Post autor: Bartek »

Pamiętam jak wraz z kolegami nie mogliśmy się od tej gry oderwać:D Szkoda, że nie powstała jakaś druga wersja, bardziej realistyczna z zatoczkami, przegubowcami itp. Ale kto wie, może się kiedyś doczekamy :)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Sam właśnie nabyłem tą grę. Wrażenia mam pozytywne, aczkolwiek brakuje mi ciekawych opcji. Ogólnie jak gram, to nie mam zbyt dużo modeli autobusów, ciągle zaczynam od Bara i dojdzie mi do Mana NMxx4 i tyle i ewentualnie do kolejki. Jeszcze nie miałem okazji zagrać Kampanii, ale najwyraźniej będę musiał by sobie to urozmaicić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Symulatory”