[Maszyna] Ogólne sprawy techniczne

Forum poświęcone symulatorom, takim jak: Maszyna, Vbus itp...
Mibars

[Maszyna] Ogólne sprawy techniczne

Post autor: Mibars »

Witam!

Zacząłem bawić się symulatorkiem MaSzyna, no i jak każdy amator mam parę pytań :)

Dla przykładu - co zrobić, by zainstalować jakiś pociąg i (co ważniejsze) potem móc nim kierować?

Albo jak złożyć własny skład?

No i jak zelektryfikować daną linię (scenariusz)?

Tyle na razie :)

Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jacbull »

1. Po prostu jak masz w paczce katalog taki np. "ET40" to wrzucasz cały katalog do EU07/dynamic/pkp, a do pliku dynamic*dat dodajesz coś takiego:
NAZWA PLIKU*MMD Z KATALOGU
NAZWA POJAZDU
1 - jeśli chcemy prowadzić, 0 - jeśli pojazd jest wagonem.
czwarta linijka ma być pusta.
Oczywiście wszystkie zapisy w tym pliku muszą być pisane tylko i wyłącznie dużymi literami.

2. W katalogu EU07/scenery są takie pliki *scn.
Trzeba otworzyć plik z nazwą scenerii w notatniku (dla Total Commander nacisnąć F4)
I wtedy odnajdujemy interesujący skład i redagujemy:

node -1 0 (1) dynamic PKP\(2) (3) (4) 0.0 (5) (6) 0 enddynamic
W miejsce cyferek wpisujemy:
(1) - nazwa pojazdu (tu może być dowolny tekst)
(2) - nazwa katalogu, w którym się znajduje.
(3) - nazwa pliku tekstury (z rozszerzeniem)
(4) - nazwa modelu (tutaj również liczy się plik *mmd)
(5) - formułka (headdriver - jeśli chcemy prowadzić, nobody - jeśli nie chcemy prowadzić, connected - jeśli jest to drugi człon lokomotywy, czy EZT)
(6) - też formułka, ale to już zależy od wersji symulatora. Najczęściej jednak spotykamy coś takiego: 0 - jeśli dany wagon ma nie być podłączony do następnego,
3 - jeśli wagon ma być podłączony, ale w ten sposób, by była możliwość odłączenia, a 23 lub 55 dla nowszej wersji - jeśli następny wagon ma być drugim członem EZT czy lokomotywy.

3. Na chwilę obecną zelektryfikować trasę da się tylko przez program 3D, jesli mamy plik *3ds dla scenerii.

I to by było w miarę na tyle.

Maciszyn

Post autor: Maciszyn »

Jakie są najlepsze sterowniki do GF2 64MB, żeby Maszyna na nim poszła?
Mam może niezbyt szybkiego kompa (PIII 1,4 GHz 1,2 GB Ram GF2 64MB Ti Win XP) ale powinien Maszynę obsłużyć.
Teraz jak ją próbuję uruchamiać, to po wybraniu składu, system przestaje odpowiadać...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Symulatory”