Strona 1 z 1

TTD / Chris Sawyer's Locomotion / OpenTTD

: 2007-12-05, 18:27
autor: ironscull
Chcałem przedstawic grę, którą od pewnego czasu posiadam i często w nią grywam. Locomotion to kontynuacja Transport Tycoon Deluxe. Podobnie jak w prequelu prowadzimy firmę transportową. Mamy do dyspozycji transport lądowy powietrzny i morski. Na łądzie mamy do dyspozycji pociągi , autobusy, ciężarówki, oraz tramwaje. Dodatkowo istnieje możliwość wgrania dodatkowych pojazdow np. polskich lokomotyw. Gra jest bardzo fajna jednak trzeba sie natrudzić żeby legalnie ją zdobyć. :)

Re: Chris Sawyer's Locomotion

: 2007-12-05, 19:16
autor: Michał
Ta gra się nie różni prawie od TTD. Zapowiada się ciekawiej od prequelu. Tylko jak ją dostać :cool:

: 2007-12-06, 16:41
autor: ironscull
Własciwie to nie. Jedynymi różnicami jest ulepszona grafika, oraz możliwość budowy torowisk dla tramwajów. Przez pewien czas gra byla trudnodostępna ale można ją znaleźć w hipermarketach. Ja swoją kupilem za 30 zł. a długo na nia polowałem. :razz:
http://www.atari.com/us/games/locomotion/pc
Pod tym linkiem można zobaczyć kilka screenów z gry.

: 2007-12-09, 18:38
autor: Mibars
Dużą różnicą jest to, że tory buduje się jako konkretną linię, a nie jak w TTD z elementów, z których mogę zrobić co tylko zechcę.

Polecałbym raczej Open Transport Tycoon Deluxe - strony nie pamiętema, w googlu trzeba wpisać open ttd :)

: 2007-12-09, 19:32
autor: Kamil
Wygląda jak Simutrans. Odpicowali tylko grafikę...

: 2007-12-09, 21:25
autor: Amalio
Ja swoje Locomotion kupiłem na Allegro i dalej można je tam kupić ;)

: 2007-12-09, 22:49
autor: ironscull
http://openttd.pl/dload.php
Open TTD jest tutaj. Własciwie też wole tą grę bo gram w nią już bardzo długo. Jednak Locomotion pod wieloma aspektami ją przewyższa. Grafika jest dużo lepsza, textury pojazdow sąlepiej dopracowane i można dodawać nowe pojazdy. Ostatnio na powyższej stronie znalazlem dodatek dzoięki któremu możemy wybudować linie trolejbusowe. ;)

[ Dodano: 2007-12-09, 21:52 ]
http://openttd.pl/viewtopic.php?t=811
To bezpośredni link. ;)

: 2008-01-16, 19:39
autor: irisbus
http://www.tt-forums.net/viewtopic.php?f=40&t=31695 - Low-floor Trams, między innymi Wrocławska Skoda :)

Re: Transport Tycoon Deluxe/ Chris Sawyer's Locomotion / Ope

: 2014-06-10, 02:11
autor: Przemek
OpenTTD od ostatniej wersji 1.4.1 nieco bardziej się upodobniło do SimuTrans.

Pojawiła się opcja, dzięki której możemy sprawdzić, dokąd pasażerowie chcą dojechać z danego przystanku/stacji. Wystarczy wybrać dowolny przystanek a następnie kliknąć na plusik znajdujący się przy liczbie oczekujących podróżnych.
Obrazek
Działa to także w drugą stronę podając informacje na jakim odcinku z danego przystanku/stacji podróżuje najwięcej pasażerów.

Nie wiem, czy to kwestia serwera, ale zauważyłem, że gdy na stacji jest 400 pasażerów a podstawimy pociąg na więcej miejsc to wszystkich ludzi on nie weźmie, lecz tylko tych którzy jadą tam, gdzie ten pociąg, lub jadą z przesiadką (!) W stosunku do poprzednich wersji jest to spora zmiana, dzięki której znacząco zwiększył się realizm rozgrywki. Oczywiście zyski z pasażerów tak podróżujących są większe ;)

Re: TTD / Chris Sawyer's Locomotion / OpenTTD

: 2014-06-10, 21:57
autor: mati555
Nareszcie!

Mogę teraz wrócić do OpenTTD, przedtem strasznie mnie to denerwowało. Ludzie jeździli bez celu, tam i z powrotem xD

Re: TTD / Chris Sawyer's Locomotion / OpenTTD

: 2014-06-10, 22:34
autor: Przemek
Okazuje się, że to jeżdżenie ludzi tam gdzie chcą a nie tam gdzie ty chcesz, to działa tylko jak się dogra dodatek CargoDist ;)

Re: TTD / Chris Sawyer's Locomotion / OpenTTD

: 2014-06-11, 18:20
autor: MKM_KK
Gdzie taki dodatek można dostać? Bo na liście tych dodatków dostępnych w grze nie ma go. :/

Re: TTD / Chris Sawyer's Locomotion / OpenTTD

: 2014-06-11, 20:43
autor: Przemek
A jednak od wersji 1.4.0 nie trzeba nic dodatkowo ściągać. Przepraszam za dezinformację ;) Wystarczy zmienić ustawienia w:
Ustawienia zaawansowane > Dystrybucja ładunku (Cargo Distribution)

a następnie przy "Tryb dystrybucji pasażerów" wybrać z rozwijanej listy opcję "asymetrycznie" lub "symetrycznie". Aby zmienić te ustawienie, nie musimy przerywać trwającej rozgrywki. Od tej pory pasażerowie będą sami wybierać sobie cel podróży ;)


EDIT: Właśnie zauważyłem, że dzięki tej zmianie uzyskujemy także dodatkowy pogląd popytu na poszczególnych odcinkach tras sieci komunikacyjnej. Klikamy i przytrzymujemy ikonkę z mapką i wybieramy z listy opcję "Legenda przepływu towarów". I oto co się nam ukaże:
Obrazek

Na podstawie tych informacji możemy się dowiedzieć, które odcinki są przepełnione a które wręcz puste a to mówi nam kolor kresek między przystankami - każda dla innego kierunku jazdy. Dla przykładu z powyższego obrazka z mojej symulacji, możemy się dowiedzieć, że linia helska jest kompletnie pusta. Na odcinku Gdańsk->Sopot jeździ zadowalająca liczba pasażerów, mniej podróżuje do Gdyni, jednak sporo pasażerów przesiada się tam na pociągi na Hel (dwie pary) ale wszyscy wysiadają we Władysławowie. W drugą stronę napełnienia znikome na całym odcinku Hel->Gdańsk ;)

Także dowozówki w Gdańsku przeżywają oblężenie w centrum i Sany jeżdżą przeładowane do stacji kolejowej.