[Bve] Symulator pociągu i tramwaju

Forum poświęcone symulatorom, takim jak: Maszyna, Vbus itp...
Michał

Post autor: Michał »

Najlepsza jest ta polska trasa :) Rzeczywiście BVE ma niezłą grafikę a chodzi nawet na słabych komputerach (takich jaki posiadam ja).

plati

Post autor: plati »

Ja jeszcze chciałem dodać że BVe to również symulator metra... Sieci metra jest dostępnych kilka(naście), i to nieraz wszystkie linie, bardzo perfekcyjnie zrobione (np. Londyn) :D

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

Ja mam jedną trasę metra. Fajna.

Hubert

Post autor: Hubert »

A ma ktoś ajkąś traskę pod bve 4?
Ostatnio zmieniony 2006-05-26, 23:02 przez Hubert, łącznie zmieniany 1 raz.

Podi

Post autor: Podi »

A trasy nie są przypadkiem te same co do BVE2?

plati

Post autor: plati »

Podi pisze:A trasy nie są przypadkiem te same co do BVE2?
Są 3 rodzaje tras:
:strzałka: TYLKO do BVE 2.x
:strzałka: KOMPATYBILNE, czyli działające zarówno na BVE 2.x, jak i 4.x
:strzałka: TYLKO DO BVE 4.x
To samo tyczy się loków :!:

Full różnych tras do obu BVE można znaleźć na http://www.bve-routes.com/ Z tamtąd klikając dalej na linki można znaleźć kolejne kilkaset adresów z lokami i trasami :)

slawex

Post autor: slawex »

Witam
Zainstalowałem sobie BVE 2 i wgrywam sobie trasy rozdzielając odpowiednie foldery do odpowiednich folderów (object, route i music) a gdy próbuje ją uruchomić wyskakuje komunikat: Lokomotywa nie znaleziona. Pomóżcie!

plati

Post autor: plati »

slawex pisze:Zainstalowałem sobie BVE 2 i wgrywam sobie trasy rozdzielając odpowiednie foldery do odpowiednich folderów (object, route i music) a gdy próbuje ją uruchomić wyskakuje komunikat: Lokomotywa nie znaleziona.
Bo do każdej misji (trasy), przypisana jest konkretna lokomotywa która ją obsługuje ( w rzeczywistosci lub tylko fikcyjnie). Jaka lokomotywa jest przypisana do trasy, można sprawdzić klikając odpowiedni plik trasy (otwierany zazwyczaj w Excelu), znajdujący się w folderze "Routes" (tam gdzie są pliki z trasami). Typ loka jest napisany w pierwszych linijkach: train// xxx Jeżeli takiego loka nie masz w folderze train, trasa Ci nie ruszy. Oczywiście wpis można łatwo zmienić (np. otwierając plik w notatniku), i wpisać loka jakiego się posiada. Można też zmienić loka bez ruszania wpisu, np. za pomocą programu BRTS. http://www.mytempdir.com/900234 Trzeba tylko na początku podać ścieżkę dostępu do symulatora na kompie. I można dowolnie szachować składami i traskami. Jednak co by nie było, polecam razem z traskami ściągać loki do nich, wtedy gra bedzie bardziej wierna realiom ;) Pozdrawiam. :)

lukiw

Post autor: lukiw »

mam pytanie. Jak można zrobić tak aby gałki przyspieszenia i hamowania się ruszały w zależności od siły hamowania i przyspieszenia?
Chodzi mi dokładnie o pociąg 14we
Czy ktoś mi pomoże?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Symulatory”