Pulpit w biurku do vbusa

Forum poświęcone symulatorom, takim jak: Maszyna, Vbus itp...
lukasz_s

Pulpit w biurku do vbusa

Post autor: lukasz_s »

Mam pytanie. Czy któryś z użytkowników robił kiedyś coś takiego? Chodzi o to, że np zmodyfikował całe biurko na potrzeby symulatora vbus?
A może ktoś zrobił nawet przyciski(otwieranie/zamykanie drzwi itp.)?

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Myślałam kiedyś o czymś takim, ale wydawało mi się to niemożliwe do wykonania. Zwłaszcza, że każdy autobus ma inny pulpit :lol: I jakbym sobie przerobiła biurko na Ikarusa to już innym wozem nie mogłabym jechać bo by nie pasowało :lol:

Lopez

Post autor: Lopez »

Koledze nie chodzi chyba do końca o skonstruowanie sobie w domu symulatora ikarusa czy innego konkretnego pojazdu, tylko jak rozumiem - o zrobienie pewnego uproszczonego pulpitu autobusowego. Pomysł oryginalny, ale brawa będziemy bili dopiero po wykonaniu :)

lukasz_s

Post autor: lukasz_s »

Tak konkretniej to chodziło mi o to, czy ktoś z użytkowników już się w coś takiego bawił? Bo owszem, chciałbym w przyszłości się za coś takiego zabrać, ale potrzebowałbym pomocy kogoś, kto już robił takie coś. Najgorsze byłoby zrobienie przycisków tak, aby działały we vbusie.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

lukasz_s pisze:Najgorsze byłoby zrobienie przycisków tak, aby działały we vbusie.
Hmm, myślę że najłatwiej byłoby podpiąć je pod LPT, potem możnaby np. spróbować skłonić twórcę vBusa do zaimplementowania obsługi tego. Albo przerobić kierownicę komputerową, od razu odpada wiele problemów i pozostaje tylko zrobienie wskaźników — myślałem nad osobnym wyświetlaczem, ale jak skłonić go do odpowiedniego działania? No i cena.
Poza tym samo zdobycie pulpitu może być trudne (i w przypadku niektórych modeli kosztowne)

kamilek

Post autor: kamilek »

plocmaster pisze:
lukasz_s pisze:Najgorsze byłoby zrobienie przycisków tak, aby działały we vbusie.
Hmm, myślę że najłatwiej byłoby podpiąć je pod LPT, potem możnaby np. spróbować skłonić twórcę vBusa do zaimplementowania obsługi tego. Albo przerobić kierownicę komputerową, od razu odpada wiele problemów i pozostaje tylko zrobienie wskaźników — myślałem nad osobnym wyświetlaczem, ale jak skłonić go do odpowiedniego działania? No i cena.
Poza tym samo zdobycie pulpitu może być trudne (i w przypadku niektórych modeli kosztowne)
Jestem w trakcie myślenia nad tym HyHy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Symulatory”