[OMSI] (Der Omnibussimulator)

Forum poświęcone symulatorom, takim jak: Maszyna, Vbus itp...
Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

[OMSI] (Der Omnibussimulator)

Post autor: Shadow238 »

Koledzy za Odry postanowili stworzyć nowy symulator jazdy autobusem.
Według mnie jest 100krotnie lepszy od dobrze znanego Wam V-busa i Bus drivera ;)

FILMIK

Miłego oglądania.

Bartek

Post autor: Bartek »

Świetne to, podjarałem się :) Nic tylko czekać na wydanie:) Świetne są dźwięki. Takiego symulatora brakuje na rynku i mam nadzieję, że się to zmieni jak najszybciej.

rietze

Post autor: rietze »

Super symulator. Tylko będą jeździć autobusy stare BVG Berlin. Szkoda, że nie będzie Man Lion's DD.

Awatar użytkownika
Adam_pl
Posty: 115
Rejestracja: 2007-12-03, 17:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Adam_pl »

Cudo... Dźwięki, fizyka ideał... Ciekawe kiedy będzie premiera. No i ciekawe jak będzie wyglądała sprawa z dodatkami...
Ostatnio zmieniony 2009-02-28, 12:46 przez Adam_pl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Super po prostu.. eh i ten bajer z otwieraną szybką okna, szukam szczęki dosłownie :shocked: Vbus przy tym wymięka.

S_S
Posty: 236
Rejestracja: 2005-11-30, 18:16

Post autor: S_S »

Normalnie super! Tylko czekać aż to wypuszczą. Świetne odwzorowanie tras i pogody a te ludziki co wchodzą do autobusu to na prawdę klasa a nie jakaś teleportacja jak w vbusie. Brakuje mi tylko przechodniów i trochę większego ruchu drogowego ale może to dopracują.

Michał

Post autor: Michał »

Kapitalne. Wreszcie jakiś porządny symulator autobusu się szykuje. I to przewijanie filmu... :-P

lemba

Post autor: lemba »

Mile zaskoczyła mnie kierownica, która liczbę obrotów ma taką jak w rzeczywistości mieć powinna, a nie jak w Vbusie nieco ponad 360 stopni :confused: Dobrze odwzorowany jest dźwięk silnika, do tego dochodzi realistyczny szum w miare rozwijania prędkości, chyba chodzi o tarcie opon. Bardzo dobrze, że jest ruch uliczny, chociaż tyle samochodów i scena z padającym śniegiem troche przypomina mi jakieś niemieckie miasto podczas II wojny, tylko że pojazdy nie z tej epoki. W końcu są poruszający się ludzie, a nie tak jak wyżej napisano, robiący teleportację do autobusu. Zaciekawiło mnie też lusterko w środku pojazdu, w którym widać co dzieje się dalej. Tylko czekać na premierę.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Ciekawi mnie też jakie będą wymagania do tego symulatora. Sądząc po efektach jakie proponują nam Niemcy będzie żarło i to niemało :confused: . Cóż tylko czekać na premierę :).

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

To zacznijmy masowo wymieniać kompy przed premierą
Myśle (jednocześnie licząc na to), że na kompie typu: procesor AMD Phenom x4, 4GB RAM i Radeoniku HD4850 512mb pójdzie lajtowo, bo niestety Vbus mi nie chodzi (przynajmniej ta najnowsza wersja) :)
S_S pisze:Szkoda, że nie będzie Man Lion's DD.

Ja z kolei jestem ciekawy ile będzie dostępnych autobusów w tym symulatorze (oby jak najwięcej).

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Ściągałeś tę dla Radeonów ( http://forum.virtualbus.info/index.php?showtopic=3793 )?
Dzięki wielkie- działa bardzo dobrze! ;)

Dla chętnych do poczytania opinii Niemców na temat OMSI: http://busforum.org/viewtopic.php?f=157&t=1757

[ Dodano: 03 Mar 2009 17:55 ]
Podobno gra już niby jest i kosztuje ok 35 EURO :/

Awatar użytkownika
Adam_pl
Posty: 115
Rejestracja: 2007-12-03, 17:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Adam_pl »

OMSI ma nową stronę... http://www.omnibussimulator.de/

Grzesiek

Post autor: Grzesiek »

Warto przeczytać FAQ - nie będzie to wersja freeware.

Awatar użytkownika
MADE IN HUNGARY
Kierowca
Kierowca
Posty: 166
Rejestracja: 2008-04-26, 15:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: MADE IN HUNGARY »

Grzesiek pisze:Warto przeczytać FAQ - nie będzie to wersja freeware.
Dla chcącego nic trudnego :diabeł:

Bartek

Post autor: Bartek »

To teraz sobie wyobraźcie polskie dodatki :D Mapa dajmy na to Warszawy, zasiadasz za kierownicą ikarusa i jazda na jakiś szczytowy dodatek :diabeł:

Michał

Post autor: Michał »

Pomarzyć można. Ale nie pogardzę niemieckim odpowiednikiem. Możliwe, że pojawią się 280, wszak autobusy będą z lat 80-tych i 90-tych.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Ale zachodnie, ja mam nadzieję na Setrę SG180.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Jeśli dobrze doczytałem - będzie udostępnione specjalne narzędzie do tworzenia dodatkowych autobusów. I mam nadzieję, że modelarze nie wpadną na wspaniały inaczej, pomysł konwersji już gotowych modeli z vBusa do OMSI. Lepiej to zrobić całkowicie od nowa, a nie używając rysunków z Painta - to by było jeszcze niezłe 10 lat temu, a nie dzisiaj.

A sam symulator jasno pokazuje, że vBusa w obecnej wersji należy porzucić, a zacząć robić go całkiem od nowa.
Proszę bardzo - o wiele lepsza graficznie od vBusa - gra Rigs of Rods. Tak jest - to jest open-source `owa wyścigówka.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rigs_of_Rods

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

W maju/czerwcu będzie całkowicie nowa wersja vbusa. Nie dawno wyszedł remake vbusa 2- vbus 2.2 - dostępny na vbusdepot.eu.
Czy pomysł konwersji z vbusa do OMSI jest głupi? Nie sądzę, wystarczy zobaczyć np. na szczegółowośc nowej OmniCity Gocka, albo SU 18 Hybrid w przeróbce by Websterek. Nie odstępują te modele tym z MM2, rzekłbym że nawet są lepsze :)

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Seria Lionsów od vbusdepot i modeli Citaro Facelift. Co do R&R to jest to open source o poczytnym temacie, a nie tak jak My wąskie grono nie związane z informatyką i programowaniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Symulatory”