City bus simulator

Forum poświęcone symulatorom, takim jak: Maszyna, Vbus itp...
Awatar użytkownika
Adam_pl
Posty: 115
Rejestracja: 2007-12-03, 17:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

City bus simulator

Post autor: Adam_pl »

Obrazek
Gra wyjdzie w trzecim kwartale 2009. Mi się spodobało ;) Doszedłem do momentu, gdzie trzeba zawieźć inwalidę na wózku inwalidzkim wykorzystując przyklęk i rampę (można wysiadać z autobusu). Demo do pobrania tutaj: http://www.citybussimulator.com/index.php?id=257&L=1

Obrazek
Obrazek

Citadis

Post autor: Citadis »

Hehe nawet fajne to to tylko że doszedłem do momentu gdzie mam chyba zawrócić w takim kwadracie ale jak to zrobię to mówi mi że trzeba jeszcze raz. Nie wiem o co chodzi i co robię źle, później sobie spróbuje przetłumaczyć o co tam chodzi.

Awatar użytkownika
miechowiczanin
Posty: 37
Rejestracja: 2008-10-04, 13:16
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: miechowiczanin »

Mam problem. Kiedy zainstalowałem demo było wszystko w porządku ale kiedy chciałem sobie pograć wyświetla sie błąd Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się gdyż nie można znaleźć składnika XINPUT9_1_0.dll
Instalowałem to od nowa 15 razy albo i więcej i ciągle to samo. co mam zrobić

Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Post autor: Formuła1 »

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-f ... input9_1_0 . pobierz ten plik i wklej go do głównego menu.

Awatar użytkownika
miechowiczanin
Posty: 37
Rejestracja: 2008-10-04, 13:16
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: miechowiczanin »

A mam jeszcze jedno pytanie jakie są minimalne wymagania gry ponieważ ciągle nie moge jej uruchomi z powodu takiego:W enginne nie był w stanie stworzyć odpowiedni kontekst grafiki. Upewnij się, że twoje grafiki sprzęt spełnia minimalne wymagania. Jeśli jest uruchomiony w trybie okna po raz pierwszy i widzisz tę wiadomość upewnij się, że Twoje deskop głębi kolorów jest 32-bitowa głębia kolorów
ocvzywiście wszystko przetłumaczone

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

miechowiczanin pisze:A mam jeszcze jedno pytanie jakie są minimalne wymagania gry
Strona domowa gry pisze:2.0 GHz Core 2 Duo, AMD Athlon MP multicore processor or comparable
Windows® Vista / XP, DirectX® 9.0c
RAM: Windows® XP 1 GB , Windows® Vista 2 GB
Graphics Card: Nvidia GeForce 86xx or a comparable ATI-Graphics Card
Installations-Size: 3.0 GB
Ale dziwne że mi na GF 7300 GS demko też chodzi...

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

To że demo poszło ci na tej karcie, nie znaczy że uda się w przypadku finalnej wersji.

Hmmm, na screenshotach wygląda to nawet przyzwoicie. Nie jest to co prawda GTA4, ale lepsze to niż nic. Ciekawi mnie tylko kwestia sterowania; jeśli nie jest to maksymalnie uproszczone, to będe miał powód do absolutnego porzucenia vBusa....


...Aha, i do wymiany płyty głównej, procesora, karty graficznej :diabeł: Ale to już i tak będzie trzeba w końcu wymienić.

mpConroe

Post autor: mpConroe »

Co ja mam zrobić by wejść do autobusu? To demo jest po niemiecku, prawie nic nie rozumiem :/ .

Haribo

Post autor: Haribo »

Mam ten sam problem.

Citadis

Post autor: Citadis »

Wejdźcie w opcje, sterowanie i ustawcie sobie jakiś klawisz na interakcję(ja sobie ustawiłem backspace). Jak to zrobicie podchodzicie do tego typa co tam na placu stoi i naciskacie przycisk interakcji i on otwiera autobus i was uczy go obsługiwać. Ustawcie sobie też przyciski sterowania najlepiej strzałki(ja nie znam niemieckiego ale tam jest po kolei gaz, hamulec i coś tam lewo i prawo to będzie to(najlepiej strzałki). Ustawcie sobie też przyciski dla skrzynie biegów ale nie pamiętam która pozycja(jak ustawicie sterowanie to patrzcie gdzie są po dwa pola z podobną nazwą bierzcie OK i próbujcie czy to to). Następnie jak dojdziecie do momentu gdzie typ każe się wziąć wózkiem na platformę ustawcie sobie wszystko z napisem lift na numerycznej(u mnie jest od 7 na num w dół) i jak każe się podnosić to kombinujcie z przyciskami które do czego służą bo ciężko ustawić żeby było tak jak on mówi trzeba się swojej konfiguracji nauczyć. Ja tak jak mówiłem nie wiem co mam dokładnie teraz zrobić niby zawrócić w takim kwadracie na trzy ale za każdym razem mi mówi że trzeba wykonać jeszcze raz. Jak ktoś tam dojdzie i to przejdzie niech da znać co trzeba zrobić.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Citadis pisze:Następnie jak dojdziecie do momentu gdzie typ każe się wziąć wózkiem na platformę ustawcie sobie wszystko z napisem lift na numerycznej(u mnie jest od 7 na num w dół) i jak każe się podnosić to kombinujcie z przyciskami które do czego służą bo ciężko ustawić żeby było tak jak on mówi trzeba się swojej konfiguracji nauczyć.
No ok, ale jak wysunąć tą rampę i jak się mam ustawić autobusem do niego ?

Gra poza tym wydaję się być bardzo fajna, tylko czemu demo musiało akurat wyjść w języku niemieckim :nuts:

Citadis

Post autor: Citadis »

No żeby wysunąć tą rampę robicie tak jak on mówi naciskacie R(zaświeca się symbol inwalidy), później K(przyklęk) otwieracie drugie drzwi, naciskacie C wychodzicie z kabiny idziecie do drugich drzwi i tam po prawej stronie przy fotelu jest pulpit sterowanie windą. I kombinujecie. Ja mam ustawione od 7 w dół więc 7 wysuwam platformę, 6 chyba ją chowam a 4 i 5 służą do podnoszenia i opuszczania windy na poziom pokładu(nie pamiętam dokładnie). Tak że jak mówię musicie kombinować z tymi przyciskami które ustawicie sobie.

mpConroe

Post autor: mpConroe »

A czy mógłbyś zrobić zrzut ekraniu dla konfiguracji ?
Ta gra jest jakaś dziwna... Co drugie włączenie jej nie mogę włączyć silnika i nie wiem, które są biegi, wciskam co popadnie i nic :/. Ustawialem, jak to mówiłeś, dwa podobne wyrażenia. I jedno z tych podobnych to lusterka, drugie - to wyświetlacz :/.
A tak chciałem sobie pojeździć :/ .

Citadis

Post autor: Citadis »

To tak: dla skrzyni biegów ustaw sobie klawisze w polach Ganghebel(vor i zuruck), silnik włączasz E i tego ustawiać nie trzeba, jak ktoś nie ma ustawionego sterowania autobusem(kierowcą steruje się W A S D) to ustawiacie strzałki w polach Gas, Bremse, nach links lenken i nach rechts lenken, ręczny jak coś to handbreme. Od windy są pola Rampe(sory że wcześniej pisałem lift ale ten jest ustawiony już w grze jako R i zapala symbol inwalidy, poza tym włącza się chyba sprężarka czy silnik tej rampy). No chyba tyle z najważniejszych klawiszy.

Awatar użytkownika
Adam_pl
Posty: 115
Rejestracja: 2007-12-03, 17:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Adam_pl »

Nie zauważyłem żeby ktoś napisał, ale w demie jest tylko tutorial. Nie wyjeżdżamy na miasto. Pozostaje nam czekać na pełną wersję.

Citadis

Post autor: Citadis »

No to oznacza że nie mam potrzeby zawracać sobie głowy tym jak wykonać to zadanie zawracania :-P

dj_rychu

Post autor: dj_rychu »

Hm a mi gra wywala błąd, że nie można zainicjować dźwięku, pomimo, że nie mam z nim żadnego problemu. Może to wina starej karty dźwiękowej [soundblaster 128PCI]

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Całkiem ciekawy filmik z gry: Klik
Trochę w oczy kłują stojący i nie ruszający się piesi na ulicach, ale do autobusu wsiadają ładnie.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

YYYYYeeeeeeeeehhhhhhaaaaaa...wreszcie coś z USA <ameryka> :retard:

Awatar użytkownika
Adam_pl
Posty: 115
Rejestracja: 2007-12-03, 17:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Adam_pl »

Pojawiło się DEMO w języku angielskim:
http://www.citybussimulator.com/index.php?id=257&L=1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Symulatory”