Ulubiony Symulator

Forum poświęcone symulatorom, takim jak: Maszyna, Vbus itp...
Kuba

Post autor: Kuba »

Aha, bede sie musial latem wybrac, dzieki rupak. :)

PIKeR

Post autor: PIKeR »

Taaa Kuba bierz nie zastanawiaj sie nawet, świetna gra :).
Na gwiazdke TRS2004 był po 39z, nie wiem jak teraz ;).
Ja płaciłem chyba 59zł :)

Kuba

Post autor: Kuba »

Kupie, tylko musze pojechac do Polski, jeszcze 2 tygodnie...i jadziemy! :D

Peter

Post autor: Peter »

Moim ulubionym symulatorem jest oczywiście Maszyna. Nie jest to jednak łatwe "w obsłudze" dla początkujących, więc z góry mówię, że wymaga to cierpliwości, tym bardziej że program jest w fazie rozwoju i zdarzają się błędy. Wymagane są też niezłe parametry sprzętowe. Niemniej jednak po zapoznaniu się z przepisami kolejowymi i szczegółową obsługą można poczuć się tam naprawdę jak prawdziwy maszynista :)
Ostatnio zrobiłem sobie nowe teksturki wagonów i loków. Zabrałem się też za robienie własnej trasy, co jest bardzo pracochłonne ( oczywiście w 3dsmax, a nie w notatniku :-P ). Sprawia to jednak niesamowitą frajdę.
Nic tylko życzyć sobie i Twórcom wyjścia Nebuli. Wówczas, stary symulator pewnie pójdzie w odstawkę, lecz zawsze warto o nim pamiętać :cool:
Z mojej strony chciałbym widzieć w tym programie również wirtualne tramwaje. Istnieje już nawet taki projekt.

Zanim poznałem tajniki Maszyny, bawiłem się też Mechanikiem z EN-57, bo oczywiście ma niewielkie wymagania sprzętowe i jak na taki mały programik jest całkiem przyjemny :)

Na koniec trochę o programie BAHN. W to jestem wplątany zdecydowanie najdłużej. Początkowo wiele rzeczy nie mogłem zrozumieć, sporo rzeczy robiłem metodą prób i błędów. Od 2003r. siedzę nad moim Tramlandem i jakoś nie potrafię tego skończyć. Trudno się dziwić, w mieście tym śmiga już około 2000 pojazdów, więc czasami ciężko nad tym zapanować :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście symulacje własne w BAHN-ie są chyba najfajniesze :)

Peter

Post autor: Peter »

Rzeczywiście symulacje własne w BAHN-ie są chyba najfajniesze
Ja na razie tworzę tylko fikcyjne, bo na symulacje rzeczywistych miast potrzeba naprawdę dużo czasu, poza tym w większości przypadków takie już istnieją :)
Jeżeli oczywiście fikcyjną symulację rozciągniesz do sporych rozmiarów, to też Ci to zajmie dużo czasu, zanim powstanie coś porządnego ;)

A jeździłeś może kiedyś pociągiem w MaSzynie ?

Stronka : http://www.eu07.pl/

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Peter pisze:A jeździłeś może kiedyś pociągiem w MaSzynie ?

Stronka : http://www.eu07.pl/
Nie. Przyznam, że nie miałem nigdy na to czasu, chociaż symulacja jako taka jest oczywiście ciekawa... :)

Peter

Post autor: Peter »

Jak jednak znajdzie się kiedyś trochę czasu, to gorąco zachęcam do zapoznania się z tym symulatorkiem, szczególnie że jest on ogólnodostępny. Naprawdę ludzie się mocno napracowali nad tym ;)
Niebawem ma wyjść paczka całościowa, więc będzie łatwiej uruchomić ten symulator :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Peter pisze:Jak jednak znajdzie się kiedyś trochę czasu, to gorąco zachęcam do zapoznania się z tym symulatorkiem, szczególnie że jest on ogólnodostępny. Naprawdę ludzie się mocno napracowali nad tym ;)
Niebawem ma wyjść paczka całościowa, więc będzie łatwiej uruchomić ten symulator :)
Dzięki. W zasadzie nie Musisz mnie zachęcać, sam mam wielką ochotę. Mam nadzieję, żę jak znajdę chwilę, to bardzo chętnie... :)

Damhan

Post autor: Damhan »

Ja niestety nie mogę uruchomić tej Maszyny. :|

Kuba

Post autor: Kuba »

Ja moge, jednak komputer za slaby, tnie sie straszliwie :(

J-31 Ja zachecam do VBusa, swietny symulator, ja moge caly dzien tak jezdzic :mruga: Polecam trasy: Kjejbark, Mikowo, Ciasne, Dafowice.... ;)

Milenium

Post autor: Milenium »

Kuba pisze:Dafowice.... :wink:
Hehe Dafowice polecasz bo sam nimi kierujesz :diabeł: .
Kuba pisze:Kjejbark, Mikowo, Ciasne,
Świetne trasy! A ja bym polecił mapkę Kargowa :).

Peter

Post autor: Peter »

Skoro tak chwalicie, to może też sobie zainstaluję VBusa i zobaczymy co w trawie piszczy :D

Podi

Post autor: Podi »

Peter pisze:Skoro tak chwalicie, to może też sobie zainstaluję VBusa i zobaczymy co w trawie piszczy :biggrin:
Spróbuj,naprawdę warto :)

Milenium

Post autor: Milenium »

Panewniczanin pisze:mapka przeciętna
Tak samo jak Dafowice...

Peter

Post autor: Peter »

Jak znajdę trochę czasu, to pojeżdżę sobie po tych traskach :)

PIKeR

Post autor: PIKeR »

A jaki jest adres oficjalnej strony Maszyny?

Damhan

Post autor: Damhan »

Ostatnio zmieniony 2005-10-01, 11:42 przez Damhan, łącznie zmieniany 1 raz.

Hubert

Post autor: Hubert »

Damhan pisze:www.eu07.prv.pl
chyba też działa ale www.eu07.pl

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Moim ulubionym symulatorem jest Jelcz M11 #2687 z PKMu Świerklaniec :) Pozdro!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Symulatory”