MKM-owie w oczach innych

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Powiem tak każdy ma z tym problem ja miałem najgorzej jak koledzy z klasy zauważyli, że przeglądam stronę TWB z autobusami dla mnie to była masakra, :cry: ale teraz jakoś to znikło. Jeszcze tam małe zaczepki nawet nauczyciele zauważyli, że interesuje się KM, ale też się nawet nie przeleli. :|

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Razor 688 pisze:Powiem tak każdy ma z tym problem ja miałem najgorzej jak koledzy z klasy zauważyli, że przeglądam stronę TWB z autobusami dla mnie to była masakra, ale teraz jakoś to znikło.
Dokładnie miałem to samo, wystarczyłem gdy na informatyce wszedłem na TWB, zaraz był śmiech i wyśmiewanie się ze mnie. Teraz chodzę do LO i tu nie zamierzam się chwalić, że jestem MKMem, nie miał bym aż tyle potem siły i nerwów, aby się z nimi kłócić i się przeciwstawiać im :confused:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Razor 688 pisze:ja miałem najgorzej jak koledzy z klasy zauważyli, że przeglądam stronę TWB z autobusami
MKM Shadow pisze:wystarczyłem gdy na informatyce wszedłem na TWB, zaraz był śmiech i wyśmiewanie się ze mnie.
Eeech, nie dziwię się że problemy macie. Kto by tam właził na TWB na informatyce? Ja tam zawsze siedziałem na www.joemonster.org :P

Kamil

Post autor: Kamil »

A ja jak fociłem Karoskę to przechodziły jakieś mohery i jeden do drugiego:
-Patrz zdjęcie autobusowi robi.
Może dla kogoś to jest dziwne ale dla mnie to codzienność.

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

plocmaster pisze:Eeech, nie dziwię się że problemy macie. Kto by tam właził na TWB na informatyce? Ja tam zawsze siedziałem na www.joemonster.org
Ja na informatyce włażę na to forum i nikt się nie śmieje

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

1 Listopada wraz z kolegą Marcinem mieliśmy taką sytuację, robimy sobie fotkę Karosy na linii "D" pod cmentarzem przy ulicy Przemysłowej, nagle z za pleców słyszymy jak jedna babcia do drugiej: "O! Patrz turyści" :rotfl:

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Jeśli o mnie chodzi, to większość kumpli/kumpeli akceptuje moje hobby. Myślę, że w niektórych przypadkach dlatego, bo nie wiedzą co to jest KM za bardzo. Ja mieszkam na wsi, więc...
Kiedyś gdy jechaliśmy całą klasą autobusem do Wrocka, moja koleżanka zaczęła się pytać o marki autobusów i tramwajów KM, które mijaliśmy. Próbowała zapamiętać nazwy i modele. Nawet jej dobrze szło. Pytała się po czym je rozpoznaje.
Ogólnie nie mam z tym problemu.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Bo na wsi to tacy prości ludzie są, mili i sympatyczni, no i jak ktoś interesuje się czymś z wielkiego miasta, to jest dla nich kimś wielkim :retard:

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

KKS pisze:Bo na wsi to tacy prości ludzie są, mili i sympatyczni, no i jak ktoś interesuje się czymś z wielkiego miasta, to jest dla nich kimś wielkim
A żebyś wiedział. :) Nikt nie śmie powiedzieć, że jestem idiotą czy głupkiem, i nie śmieją się z mojego hobby. :D

Haribo

Post autor: Haribo »

Ze mnie sie nikt nie śmieje. Nawet kiedy na lekcjach rysuje sobie autobusy. W ciągnołem w KM 2 kolegów :D

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Ostatnio na przystanku po szkole wykonywałem zdjęcie Ikarusowi 280. Nagle widzę kierowca spotkał z nad przeciwka swojego kolegę zaczęła się wymiana zdań i tu nagle słyszę pokaźnym tonem " Ty patrz zdjęcie Ci robi''. O mało co mnie to nie powaliło na kolana kultura kierowcy hmm nawet nie popatrzył tylko skończył rozmawiać i pojechał w siną dal. :D

JacekM

Post autor: JacekM »

Ja nigdy nie miałem z kolegami problemów związanych z pasją. Raczej były to przyjemne sprawy - dają bilety albo pytają się jak gdzie dojechać, albo donoszą jak zobaczą coś dziwnego :mruga:

Przemo_Dab

Post autor: Przemo_Dab »

JacekM pisze:Ja nigdy nie miałem z kolegami problemów związanych z pasją. Raczej były to przyjemne sprawy - dają bilety albo pytają się jak gdzie dojechać,
U mnie jest to samo. Jak mają gdzieś jechać to świat wali im się na głowę i walą na GG do mnie. W poniedziałek mam dostac od koleżanki sporą ilość biletów :)

JacekM pisze:albo donoszą jak zobaczą coś dziwnego
Tego już u mnie nie ma. ZTCW to może ze 3 osoby wiedzą jak wygląda Jelcz czy Ikarus.

Czy u Was jest tak samo że jak jedziecie z klasą ta zawsze pakujecie się w przegub?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Przemo_Dab pisze:Jak mają gdzieś jechać to świat wali im się na głowę i walą na GG do mnie.
Jakbym miał korzystać z KM w GOP-ie, też bym tak miał…
Przemo_Dab pisze:Czy u Was jest tak samo że jak jedziecie z klasą ta zawsze pakujecie się w przegub?
Z całą obecną klasą chyba jeszcze nie jechałem autobusem, z klasą z gimnazjum jechałem przegubowcem i byliśmy rozmieszczeni po całym pojeździe.

Przemo_Dab

Post autor: Przemo_Dab »

plocmaster pisze:Jakbym miał korzystać z KM w GOP-ie, też bym tak miał
Pytają się naprawde o proste rzeczy. Np. jak dojechać do Gliwic Pl.Piastów, lub do Tesco(dużo ludzi nie wie że z Knurowa za darmo się tam dostanie) ;)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Przemo_Dab pisze:Czy u Was jest tak samo że jak jedziecie z klasą ta zawsze pakujecie się w przegub?
Najlepsze są u nas wyjazdy szkolne do kina lub teatru w Neoplanie czy innym Jelczu jest po 120 osób, bo wszyscy chcą jechać tym samym :P

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

No to odkopie trochę ten temat.
Niestety w Przemyślu nie ma za bardzo osób interesujących się KM, toteż MKM-owie są raczej "dziwnymi" osobami dla reszty. Co prawda moje otoczenie przyzwyczaiło się do tego czym się interesuje, zresztą nie jestem osamotniony, ale ogólnie gdy po raz pierwszy ktoś o tym słyszy widać ogromne zdziwienie na jego twarzy i pytanie jak można się tym interesować.
Ja uważam, że przynajmniej jest to coś innego niż znaczki, więc nie przejmuje się tym. Aczkolwiek nie chwale się na prawo i lewo, że foce autobusy i się tym interesuje.
Gdy np foce na ulicy, to ludzie ze zdziwieniem się patrza, niektórzy uśmiechają, a niektórzy specjalnie włażą w kadr.
Co do kierowców to ogólnie nie mam problemu z fotografowaniem ;)

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

To samo u mnie jak pisze kolega powyżej. Ludzie dziwnie reagują na to że ktoś wyciąga aparat i fotografuje autobus. Ja to lubię i dlatego się tym interesuję. Nie obchodzi mnie zdanie innych. Kierowcy są raczej dobrze nastawieni niektórzy nawet sami mówią żeby im zrobić zdjęcie.

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Mnie ludzie potrafią wytykać palcami i dziwią się, jak nie robie zdjęć, a kierowca zatrąbi, bądź przyświeci długimi ;)
Buractwo zaś tempie aparatem - powiem, że skutkuje. Prawie 100% nie ma nic przeciwko, a 90% jest na prawdę pozytywnie nastawionych do mkm.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Michalbc pisze:Prawie 100% nie ma nic przeciwko, a 90% jest na prawdę pozytywnie nastawionych do mkm.
Myślę, że dla większości kierowców w mniejszych miastach to trochę nobilitujące, że ktoś interesuje się i podziwia ich pracę. Trudno więc się im dziwić, ze reagują raczej pozytywnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”