Sprzęt - aparat cyfrowy.

Dział dotyczący Fotogalerii Transportnews, fotografii i aspektów związanych z fotografowaniem pojazdów komunikacji miejskiej.
Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Heh,widzisz,moja mam przy samym kupnie kompa dla mnei wydała ok.7000zł.ale do rzeczy:Ja za Olympusa dałem 399zł,a za Trusta nie pamiętam,bo dostałem go w prezencie,ale wkrótce zamierzam zmienić sprzęt na lepszy.

Bartek

Post autor: Bartek »

Ja mam aparat Konica Dimage E323 i nie narzekam pomimo że sprzęt ma już ze dwa lata. Robi zdjęcia dobrej jakości jedynym problemem są akumulatorki, które w temp. poniżej 0 st. po zrobieniu 3 zdjęć odmawiają posłuszeństwa.

voy

Post autor: voy »

Mi się mój cacy złom ostatnio popsuł. Muszę go w końcu zanieść do serwisu. Ciekawe ile zapłacę za reanimacje tego bubla :/

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Może ktoś wie ile kosztuje reanimacja Zenita? ;)

Kuba

Post autor: Kuba »

A ja zgubilem moj kabel USB do aparatu :wall:

I najgorsze ze nie mozna dostac juz takich, pytalem w Media Markcie..buu :cry:

ppln

Post autor: ppln »

A jaki aparat?

Kuba

Post autor: Kuba »

Kodak CX7330

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Masz tu linka, pod którym znajdziesz sobie jakiś kabelek do twojego aparatu.

Kuba

Post autor: Kuba »

Heh, dzieki. Ale przez neta nie kupuje.

Robson

Post autor: Robson »

ppln pisze:A to tylko przy tych zdjęciach czy przy następnych też?
Niestety przy wszyskiech następnych też tak jest hmm jednak aparat jest półtora roczny więc stary i należy się już wymiana.
Podi pisze:Mi się takie czasem drukują,ale żeby w aparacie takie coś :shocked:
Ahh jak mnie to zasmuca nie mam teraz czym robić fotek :(

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Kuba pisze:Heh, dzieki. Ale przez neta nie kupuje.
Raz mógłbyś, ja kupowałem i żyję, ciesząc się drukarką, skanerem, monitorem, telewizorem, komórą, sam nie wiem czym jeszcze…
Ostatnio zmieniony 2006-03-18, 22:24 przez pmaster, łącznie zmieniany 1 raz.

Podi

Post autor: Podi »


Kuba

Post autor: Kuba »

plocmaster pisze:
Kuba pisze:Heh, dzieki. Ale przez neta nie kupuje.
Raz mógłbyś, ja kupowałem i żyję, ciesząc się drukarką, skanerem, monitorem, telewizorem, komórą, sam nie wiem czym jeszcze…
Najpierw poszperam po sklepach jeszcze, jak naprawde nie znajde to sie nad tym zastanowie.
Dzieki za pomoc :)

voy

Post autor: voy »

Robson pisze:A ostatnio będąc na zajezdni (skąd mam fotki MANików) chciałem zrobić fotkę autobusowi patrzę a tu zdjęcie w paski :( Podejrzewam że matryca poszła się 'kochać'
Ile Twój aparat ma miesięcy? Mój niespełna 15 i się poszedł...... A teraz trzeba do tego dopłacać.
Kuba pisze:Heh, dzieki. Ale przez neta nie kupuje.
A co to przeszkadza?

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

Psucie się sprzętu w dużej mierze zależy od firmy. Wszystkie media-techy, trusty i inne takie są aparatami na jeden sezon. Nawet kodak nie produkuje dobrych i trwałych aparatów. Ja już pół roku mam nikona 4mln pix i nie widać śladu zniszczenia. Odbudowa z metalu, a nie plastiku, porządny obiektyw i aparat nigdy się nie zepsuje. Mówię tak, bo mam już 8 lat nikona 35mm, który wciąż robi świetne zdjęcia!

Robson

Post autor: Robson »

voy pisze:Robson napisał/a:
A ostatnio będąc na zajezdni (skąd mam fotki MANików) chciałem zrobić fotkę autobusowi patrzę a tu zdjęcie w paski :( Podejrzewam że matryca poszła się 'kochać'

Ile Twój aparat ma miesięcy? Mój niespełna 15 i się poszedł...... A teraz trzeba do tego dopłacać.
Mój miał 17 miesięcy :( ALe niby jest już perspektywa na nowy ale co z tego wyjdzie to nie wiem.

Kuba

Post autor: Kuba »

voy pisze:
Robson pisze:A ostatnio będąc na zajezdni (skąd mam fotki MANików) chciałem zrobić fotkę autobusowi patrzę a tu zdjęcie w paski :( Podejrzewam że matryca poszła się 'kochać'
Ile Twój aparat ma miesięcy? Mój niespełna 15 i się poszedł...... A teraz trzeba do tego dopłacać.
Kuba pisze:Heh, dzieki. Ale przez neta nie kupuje.
A co to przeszkadza?
Nie wiem, jakos ja tam wole isc do sklepu. Ja tam jestem w necie raczej ostrozny, moga mnie oszukac albo cos. Poza tym powiedzialem, jak naprawde bedzie trzeba to sie nad tym zastanowie. ;)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Kuba pisze:Nie wiem, jakos ja tam wole isc do sklepu. Ja tam jestem w necie raczej ostrozny, moga mnie oszukac albo cos.
Ja również należę do ludzi, którzy wolą "obmacać" towar zanim go kupią. Jest jednak sprawa np. gwarancji. Znam przypadki kupna w sklepie tradycyjnym i wielkie problemy związane z reklamowaniem zakupionego towaru. Ostatnimi czasy kupuję również w necie i nie widzę w tym problemu. Warunków jest kilka: sklep musi mieć dobrą opinię, określony jasno regulamin, adres kontaktowy itp. Mile widzianą cechą jest posiadanie - oprócz sprzedaży internetowej - własnej sieci sklepów konwencjonalnych.

voy

Post autor: voy »

Tomaszekkk pisze:Psucie się sprzętu w dużej mierze zależy od firmy. Wszystkie media-techy, trusty i inne takie są aparatami na jeden sezon. Nawet kodak nie produkuje dobrych i trwałych aparatów. Ja już pół roku mam nikona 4mln pix i nie widać śladu zniszczenia. Odbudowa z metalu, a nie plastiku, porządny obiektyw i aparat nigdy się nie zepsuje. Mówię tak, bo mam już 8 lat nikona 35mm, który wciąż robi świetne zdjęcia!
Pentax też teoretycznie jest renomowaną firmą. Teoretycznie, bo w praktyce wrzucają do cyfrówek matryce które są o kant d rozbić i jeszcze po ponad roku wysiadają. Będę tych aparatów unikać w przyszłości, póki co muszę się ze swoim męczyć.

Robson

Post autor: Robson »

voy pisze:
Tomaszekkk pisze:Psucie się sprzętu w dużej mierze zależy od firmy. Wszystkie media-techy, trusty i inne takie są aparatami na jeden sezon. Nawet kodak nie produkuje dobrych i trwałych aparatów. Ja już pół roku mam nikona 4mln pix i nie widać śladu zniszczenia. Odbudowa z metalu, a nie plastiku, porządny obiektyw i aparat nigdy się nie zepsuje. Mówię tak, bo mam już 8 lat nikona 35mm, który wciąż robi świetne zdjęcia!
Pentax też teoretycznie jest renomowaną firmą. Teoretycznie, bo w praktyce wrzucają do cyfrówek matryce które są o kant d rozbić i jeszcze po ponad roku wysiadają. Będę tych aparatów unikać w przyszłości, póki co muszę się ze swoim męczyć.
Ricoh niby jest dobrą firmą i od wielu lat siedzi w elektronice. Pierwszego cyfraka też miałem Ricoha ale innego tylko zmieniłem na tego co mam wnetrze pozornie to samo ale jakoś inne ale najbardziej rzucającym elementem była właśnie tłoczona aluminiowa obudowa która bardziej poważnie i ekskluzywniej wyglądała( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=93300389 ) a co później się okazało było to gorszym rozwiązaniem. Wcześniejszy mój Ricoh miał odlewaną obudowę co przyczyniało sie że był mniej podatny na uszkodzenia ale wyglądał wg. mnie nie za ciekawie. Wszelkie elementy plastikowe były wykonane z lepszej jakości plastiku przez co nie wycierał sie jak w obecnym. Jednym słowem mój następny zakup nie był zbyt trafiony. CHoć i tak chyba kupię kolejnego Ricoha a to dlatego że ma szybki czas reakcji jedyne 0.05s

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotogaleria”