Sprzęt - aparat cyfrowy.

Dział dotyczący Fotogalerii Transportnews, fotografii i aspektów związanych z fotografowaniem pojazdów komunikacji miejskiej.
Damhan

Post autor: Damhan »

Mac pisze:No dobra panownie - od dziś jestem posiadaczem Canona A520 :smile:
Nie miałem jeszcze okazji zrobić nim fotki , ale spokojnie - jutro coś powinno wylądować w albumie..:cool:
No to czekamy na twoje zdjęcie w albumie. :)

Dziwny

Post autor: Dziwny »

voy pisze:Za zaletę aparatu uważam łatwość i szybkość ustawienia - często wyciągam aparat, gdy nadjeżdża autobus. Wtedy błyskawicznie wszystko ustawiam i zdjęcie zwykle udaje się zrobić. Przysłonę i czas naświetlania zmienia się kursorem szybko i sprawnie. Gdybym miał to samo robić na Canonie, to musiałbym pstrykać zdjęcia tylko na automacie (tam to jest z tym niezbyt dobrze - na szybko się nie da nic zrobić; poza tym z tego co miałem okazję zobaczyć, Canony są wspaniałymi aparatami).
Jak to ? :shocked: Tak się składa, że posiadam aparat marki Canon i zmiana przysłony lub czasu w trybie manualnym wymaga naciśnięcia kursora w lewo/prawo lub w przypadku drugiego parametru w górę/dół. ¯adnego grzebania po menu nie potrzeba :)
Wcześniej miałem Nikona Coolpix'a 2100. Część moich fotek w albumie jest nim zrobiona. Jak na zwykłą cyfrową "małpkę" nie był znowu taki najgorszy :)
Od kilku miesięcy pstrykam fotki Canonem S1 IS. Ma matrycę 3,2MPix, co odpowiada rozdzielczości zdjęć 2048x1536 pikseli. Pełny manual pozwala zrobić ładne zdjęcie w praktycznie każdych warunkach. Czasy naświetlania od 1/2000s do 15 s, przysłona od 2.8 do 8, obiektyw o dużej jasności 2.8. Zoom optyczny 10x do zdjęć komunikacji jak najbardziej wystarczający. Aparat obsługuje karty Compact Flash. Nagrywa filmy z dźwiękiem (30klatek/s). Do pracy wymaga czterech baterii/akumulatorków rozmiaru AA. Ma właściwie tylko jedną wadę: nie mieści się do kieszeni, tak jak poprzedni aparacik :chytry:

voy

Post autor: voy »

Ja miałem w rękach A520 i strzałki nie wystarczyły do zmiany ustawienia przysłony czy czasu naświetlania...

Orange

Post autor: Orange »

Ja dostane aparat na gwiazdke, do gwiazdki troche czasu jest ale juz teraz się spytam jakiej firmy powinienien kupić, jaki model? Tak do 700-800 zł

Hannibal

Post autor: Hannibal »

¯ebym nie był niesłowny: Miło mi poinformować , że wreszcie pojawiły się fotki z NS - wykonałem je przed godziną :)
album_page.php?pic_id=1863
album_page.php?pic_id=1862
album_page.php?pic_id=1861

Podi

Post autor: Podi »

No,no no -jak na pierwsze fotki to całkiem nieźle,swoich wolalbym nie pokazywać,zresztą je usunąłem :retard:

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Będziesz jeszcze musiał popracować nad kadrami. Ale t oz czasem samo przychodzi.

voy

Post autor: voy »

Początki bywają trudne... wszystko z czasem się pewnie unormuje. Mac - rób zdjęcia z zoomem optycznym i staraj się mało ziemi pstrykać.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Nawiązując do tego co napisałeś czasem lepiej więcej nieba złapać niż ziemi. Lepiej to wygląda :)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Orange pisze:...ale juz teraz się spytam jakiej firmy powinienien kupić, jaki model?
Polecam stronę recenzje.net.pl. Do wyboru, do koloru. Opinie użytkowników (radzę od razu odrzucić te typu: mam aparat o wczoraj - jest super...), ceny, parametry itd. :)
Mac pisze:...fotki z NS - wykonałem je...
Nooo :) a następny krok, to fota w kategorii Zdjęcia Użytkowników ;)

Kuba

Post autor: Kuba »

Mac, to zdjecie ( album_page.php?pic_id=1861 ) jest bardzo ladne, tylko nastepbym razem ujmij mniej ziemi a bedzie gicio... :mruga:

To ( album_page.php?pic_id=1862 ) jest srednie, kadr troche kiepski, mogles objac autobus blizej i nie wcinac tych znakow...

No ale ogolnie wiele lepszych zdjec nie robie, wiec juz nic nie mowie :retard:

Damhan

Post autor: Damhan »

voy pisze:Początki bywają trudne... wszystko z czasem się pewnie unormuje. Mac - rób zdjęcia z zoomem optycznym i staraj się mało ziemi pstrykać.
Z tym zoomem to bardzo trudno robić, bo obiekt często szybko ucieka z kadru. ;)

voy

Post autor: voy »

Ja robię zawsze z zoomem i mi zwykle z kadru nie ucieka. Używanie zoomu optycznego to elementarna zasada przy robieniu zdjęć! Unika się przez to efektu szerokiego kąta. Poza tym zdjęcia z daleka są kiszkowate zazwyczaj (chyba że ma się jakiś ciekawy motyw).

Orange

Post autor: Orange »

wiem juz jaki bede kupywał:

Canon PowerShot A520 PowerPlus

Dodatki:
Czytnik kart pamięci "19 w 1" USB 2.0
Karta pamięci SD 1 Gb
Czarne Etui PIX medium 12.5 x 5.5 x 6.5cm

Dobry wybór?

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Orange pisze:Canon PowerShot A520 PowerPlus
Hehe , ja takiego mam. Ale wątpie , że zdążysz go kupić gdyż lada moment wychodzi ( bądź już wyszła ) seria 6xx.
A poza tym czytaj dokładnie tematy :wall: :roll: : viewtopic.php?p=39144#39144

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Orange pisze:Czarne Etui PIX medium
A czy czasem nie próbujesz kupić w Pixmanii :?: :shocked:

voy

Post autor: voy »

A520 to dobry wybór, zwłaszcza, że ostatnio staniał do 700 złotych w MM.

Profesor

Post autor: Profesor »

No może teraz i Ja się pochwalę trochę. Zakupiłem ostatnio Konice Minoltę Z10. Matryca 3,2, zoom optyczny 8x, migawka od 1\2000 do 15sec + 30 sec bulba, fajne makro od 1cm, bardzo szybko się włącza( około 0,5 sec), mocna lampa, szybko działający zoom, pełny manual, łatwa obsługa. Jedynymi wadami są: wielkość( mi to nie przeszkadza) oraz nie zawsze dobre zdjęcia w słabym oświetleniu. Ale ogólnie godny polecenia aparat. Zamieszczam kilka fotek zrobionych tym aparatem podczas weekendu poprzedzającego 1.11 oraz samego 1.11.
http://galeria.trambus.info/fotka.php?id=8689
http://galeria.trambus.info/fotka.php?id=8628
http://galeria.trambus.info/fotka.php?id=8581
http://galeria.trambus.info/fotka.php?id=8582
http://galeria.trambus.info/fotka.php?id=8627

Peter

Post autor: Peter »

Całkiem ładne zdjęcia wychodzą z Minolty Z10 Profesorze. :)
Ja właśnie myślę o zakupie Minolty (jeszcze nie wiem jakiej) lub Canona podobnej klasy.:D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Fakt. Profesorze. Zdjęcia są niemal perfekcyjne... :)

Najważniejsze - MAC - po pierwsze gratulacje związku z Twoim zakupem, a po drugie, zdjęcia są bardzo fajne.

Nie są takie najgorsze. Dokładnie widać pojazd, a i tło nie jest takie złe. Spokojnie Próbuj dalej - tylko ćwiczenie czyni mistrza.... ;)

Wow :mruga: . No to teraz zobaczymy wreszcie w albumie KM-F zdjęcia NowoSądeckich autobusów km, bardzo ich brakowało - Mac zachęcam Cię do robienia zdjęć... :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotogaleria”