Sprzęt - aparat cyfrowy.

Dział dotyczący Fotogalerii Transportnews, fotografii i aspektów związanych z fotografowaniem pojazdów komunikacji miejskiej.
Hannibal

Post autor: Hannibal »

J-31 pisze:Wow :mruga: . No to teraz zobaczymy wreszcie w albumie KM-F zdjęcia NowoSądeckich autobusów km, bardzo ich brakowało - Mac zachęcam Cię do robienia zdjęć... :P
Hehe , zgadza się. W miarę możlwiości kolejne fotki będą lądować w albumie - proszę o cierpliwość :cool:
@J-31 , a ty jakim sprzętem focisz ?;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mac pisze:Hehe , zgadza się. W miarę możlwiości kolejne fotki będą lądować w albumie - proszę o cierpliwość :cool:
Ok. Czekamy...
Mac pisze:@J-31 , a ty jakim sprzętem focisz ?;)
Fakt zapomniałem dodać. Ja od marca tego roku focę cyfrówką Samsung'a typ - piszę z pamięci, więc jeśli się mylę, to Proszę mnie poprawić - X400. 4Mega pixele, zoom cyfrowy 4.0. I nie narzekam...

Wcześniej robiłem zdjęcia jakimś wietnamskim aparatem firmy "Partner". Kupiłem go kilka lat temu i była to moja pierwsza "cyfrówka". Okazało się, że tamten aparat ma 2 mega pixele oraz kłopoty z balansem bieli, więc jakość zdjęć była gorsza niż zła, a na dodatek w lutym br. zepsuł się w nim flesz.

Jak pojechałem serwisu, to facet powiedział mi, że nie opłaca się tego naprawiać - lepiej pójść i kupić sobie nowy. No i tak zrobiłem, tyle, że wybrałem coś zupełnie innego o lepszych parametrach. I jak na razie jestem z niego zadowolony.


Tym Samsungiem zrobiłem, przez całą wiosnę i lato, kilka tysięcy zdjęć kwiatów na działce - na prośbę rodziny.

Mistrzem fotografii nie jestem, ale kiedy je zrobiłem, a następnie "wywołałem" - okazało się, że sfocone kwiaty lepiej wyglądają na zdjęciach niż w rzeczywistości. :lol:

Zdjęcia ozdabiają dzisiaj kilka albumów a zamierzam "wywołać" jeszcze kilka następnych, już ostatnich, ponieważ skończył się okres wegetacyjny roślin i nie ma kwiatów...

Podi

Post autor: Podi »

Mac,a ja chciałbym tobie pogratulować,ze tak szybko sie na uczyłes obsługiwać i aparat i tak szybko wylądowałeś na twb :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja się poprawię - moja cyfrówka to Samsung Digimax A400... :D

Kolins

Post autor: Kolins »

Niedawno nabyłem drogą kupna aparat Fuji S3500 (4 Mpix, zoom opt. x6), poprzednio był Olympus D395 (u nas jako C160 chyba) a jeszcze wcześniej HP jakiś... Mam wrażenie, że Olympus miał lepsze kolory, ale za to zoomu optycznego nie było.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Panowie znający się na rzeczy - proszę o rady/ustawienia jakie zastosować przy nocnych fotkach. Nie nastawiam się na jakąś hiper jakość ale zależy mi na tym by była przynajmniej przyzwotia. ;)

Jak na razie zdjęcia nocne robię tzw trybem "nocnym" - efekt: http://img404.imageshack.us/my.php?image=img02266rb.jpg (chyba najlepsze zdjęcie nocne , które udało mi się zrobić)

Z góry dzięki.

voy

Post autor: voy »

1. Najlepiej kupić statyw.
2. Gdy się nie ma statywu położyć się na ziemi albo znaleźć ławkę, murek itp. - cokolwiek, żeby aparat był sztywny.
3. NIGDY nie używać lampy błyskowej.
4. Nastawić odpowiedni balans bieli do zdjęć nocnych. W Canonach pole do popisu jest podobno bardzo szerokie.
5. Ustawić odpowiedni czas naświetlania.

To wszystko :]

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

voy pisze:To wszystko
a kto naciśnie spust :?: :D
voy pisze:znaleźć ławkę, murek itp. - cokolwiek, żeby aparat był sztywny.
Niezbyt to wygodne (bo jak na złość niczego odpowiedniego nie można akurat znaleźć) ale na bezrybiu i rak ryba. Tu przydaje się opóżnienie wyzwalania migawki (chyba tak jak w moim 2 i 10s).

999

voy

Post autor: voy »

No, to w kazdym porządnym aparacie jest takie coś jak autowyzwalacz.
Murki i ławki są niezbyt wygodne, ale nie da się zrobić prawdziwego zdjęcia trzymając aparat w ręce.

Robson

Post autor: Robson »

Statyw to podstawa nocnych zdjęć osobiście bardzo podobają mi się nocne fotki lecz musi być dobre oświetlenie (latarnia itp.) bo inaczej nawet długi czas naświetlania nic nie da.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No ja właśnie z powodu kiepskiej jakości, i braku statywu (nawet nie zamierzam go kupić) właściwie o tej porze roku nie robię fotek.... :)

Taka postawa nie jest jednak godna polecenia. Ponieważ zdjęcia nocne mogą być ciekawe. U mnie w moim aparacie jest taka opcja - zdjęcia nocne. Aparat dwa razy używa flesza i wszystko byłoby cacuś-glancuś, gdyby nie to, że nie mam statywu.... :rotfl:

Dziwny

Post autor: Dziwny »

J-31 pisze:U mnie w moim aparacie jest taka opcja - zdjęcia nocne. Aparat dwa razy używa flesza i wszystko byłoby cacuś-glancuś, gdyby nie to, że nie mam statywu.... :rotfl:
Wszystko byłoby cacy, gdyby właśnie nie to używanie flesza :chytry:

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Zakleić czymś flesz i po sprawie :P

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

A może po prostu wyłączyć :?:

DAB

Post autor: DAB »

J-31 pisze:(nawet nie zamierzam go kupić [statywu])
Ja Ci dobrze radzę. Kup go. Zapewne nie raz z niego skorzystasz a znowu majątku nie kosztuje.
Piotrek_2274 pisze:Zakleić czymś flesz i po sprawie
Wyciąc i wiecej problemu nie będzie :P

voy

Post autor: voy »

Flesz to w sumie podstawowy błąd przy jakichkolwiek zdjęciach na zewnątrz :P

Robson

Post autor: Robson »

Zależy jaki statyw bo ceny wachają się od 30zł do 200zł. Mój akurat kosztował 129zł(chyba), lecz wysokość wynosi do ok 2 metrów.

Podi

Post autor: Podi »

voy pisze:Flesz to w sumie podstawowy błąd przy jakichkolwiek zdjęciach na zewnątrz :P
No dobra, to po jakiego grzyba jest ten flesz, tzn kiedy sie przydaje?

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Namiastka flesza w kompaktowych cyfrówkach ma zasięg góra 5m, więc raczej tylko w pomieszczeniach.

voy

Post autor: voy »

Dokładnie tak, w pomieszczeniach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotogaleria”