Sprzęt - aparat cyfrowy.

Dział dotyczący Fotogalerii Transportnews, fotografii i aspektów związanych z fotografowaniem pojazdów komunikacji miejskiej.
spex

Post autor: spex »

A może po prostu rób zdjęcia na manuale/pół i samo sobie ustalaj głębie ostrości. To powinno rozwiązać kłopot ostrych numerów a nie ostrych już tablic

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Cały problem w tym, że robię na manualu. Na automacie w ogóle wszystko było rozmazane. Kombinowałam już, ale widocznie muszę kombinować dalej...

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

Dzięki za porady, kupiłem Panasonica FZ28. Mam jeszcze jedno pytanie gdzie nabyć zapasowe akumulatory?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

204wras pisze:Mam jeszcze jedno pytanie gdzie nabyć zapasowe akumulatory?
Teraz się nad tym zastawiasz :?: :D

Swoją drogą to dla mnei też był punkt dla Fuji - jest na paluszki i jeżeli padną - podchodzę do kiosku i można awaryjnie zasilić go z byle g**** :)

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

Chodzi mi o mocniejsze niż 900mah.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Ja używałam akumulatorów (paluszków) GP 2700, ale teraz mam jakieś Soniaki, nawet nie wiem jakie.
Amalio pisze:Swoją drogą to dla mnei też był punkt dla Fuji - jest na paluszki i jeżeli padną - podchodzę do kiosku i można awaryjnie zasilić go z byle g****
No fakt, to jest duży plus. Ale na zwykłych paluszkach i tak nie pójdzie, muszą być alkaliczne.
Kilka fotek "nocnych" z mojego Fuji. Niestety nie KM i mogą być nieco krzywe bo statyw się połamał :rotfl:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

[fquote="Nikki"]
No fakt, to jest duży plus. Ale na zwykłych paluszkach i tak nie pójdzie, muszą być alkaliczne.
[/fquote]
Nie prawda - starczą najzwyklejsze paluszki :)
Na przykład to zdjęcie zostało popełnione na zwykłych paluszkach, które nabyłem w Kaufalndzie ;) :
http://www.phototrans.eu/14,268129,0.html

Byłem z resztą zaskoczony tym ile wytrzymały, bo uratowały mi cały dzień :)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Amalio pisze:Nie prawda - starczą najzwyklejsze paluszki
To widocznie zależy od aparatu, mój się na zwykłych nawet nie włączył...

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Skoro temat zszedł na baterie to posiadaczom kompaktów z serii PowerShot mogę odradzić popularne pseudoalkaliczne baterie SONY w srebrnej obudowie, co można kupić za ok. 2 zł/sztuka. Raz dałem się nabrać i te badziewie kupiłem. Jaki był rezultat? Obiektyw zatrzymał w połowie po włączeniu :D

A z kolei jeśli chodzi o tanie baterie alkaliczne - zaskakująco dobre są czerwone baterie AEROCELL sprzedawane w sklepach spożywczych: http://skroc.pl/jakis-sklep/ w ośmiopaku za 7,99zł. 2 takie baterie wytrzymują przynajmniej 30-40 zrobionych fot, co z pewnością na jeden dzień spokojnie wystarcza.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Co racja, to racja - ja raz wydałem na cztery badziewne, alkaliczne baterie od Sony za 10 złotych i nie zdążyłem zrobić nawet jednego zdjęcia...

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Kędzior pisze:2 takie baterie wytrzymują przynajmniej 30-40 zrobionych fot, co z pewnością na jeden dzień spokojnie wystarcza.
Co do baterii to długość ich działania zależy też od temperatury. Jak za ciepło albo za zimno to działają krócej no i zależy też w jaki sposób się robi fotki. Bo im dłużej trzymamy włączony aparat i kombinujemy z kadrem tym szybciej te baterie padają. Miewałam przypadki, kiedy próbowałam z baterii wycisnąć ostatnie soki, niestety w czasie mrozu już nic się nie dało wyciągnąć... :confused:

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Kędzior pisze:Skoro temat zszedł na baterie to posiadaczom kompaktów z serii PowerShot mogę odradzić popularne pseudoalkaliczne baterie SONY w srebrnej obudowie, co można kupić za ok. 2 zł/sztuka. Raz dałem się nabrać i te badziewie kupiłem. Jaki był rezultat? Obiektyw zatrzymał w połowie po włączeniu

A z kolei jeśli chodzi o tanie baterie alkaliczne - zaskakująco dobre są czerwone baterie AEROCELL sprzedawane w sklepach spożywczych: http://skroc.pl/jakis-sklep/ w ośmiopaku za 7,99zł. 2 takie baterie wytrzymują przynajmniej 30-40 zrobionych fot, co z pewnością na jeden dzień spokojnie wystarcza.
Ja mam do mojego PowerShota dwa zestawy akumulatorów NiMH - jeden w aparacie, a drugi, schowany naładowany w kieszeni. Jeśli znienacka używane ogniwa padną, zawsze można je sobie wymienić na nowe (tak miałem w czasie eskapady na Rynku), a te zużyte w domu naładować. Bardzo praktyczne rozwiązanie. A sam PowerShot aż taki prądożerny nie jest...

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

204wras pisze:Dzięki za porady, kupiłem Panasonica FZ28. Mam jeszcze jedno pytanie gdzie nabyć zapasowe akumulatory?
Ja nabyłem do swojego FZ8 dodatkowy akumulator z HAMA na allegro. Pojemność jego jest większa od oryginału, ale mimo to na dzień dzisiejszy świetnie się sprawuje.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Baterie Sony są do niczego, najlepsze są Panasoniki ;)

spex

Post autor: spex »

Shadow238 pisze:
204wras pisze:Dzięki za porady, kupiłem Panasonica FZ28. Mam jeszcze jedno pytanie gdzie nabyć zapasowe akumulatory?
Ja nabyłem do swojego FZ8 dodatkowy akumulator z HAMA na allegro. Pojemność jego jest większa od oryginału, ale mimo to na dzień dzisiejszy świetnie się sprawuje.
A ja mojego FZ50 dodatkowo zasilam bateriami od FZ10 i FZ30 które dostałem (baterie).
I prawda jest taki iż taki zestaw spokojnie starcza do działania.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

PAFAWAG pisze:Ja mam do mojego PowerShota dwa zestawy akumulatorów NiMH - jeden w aparacie, a drugi, schowany naładowany w kieszeni. Jeśli znienacka używane ogniwa padną, zawsze można je sobie wymienić na nowe (tak miałem w czasie eskapady na Rynku), a te zużyte w domu naładować. Bardzo praktyczne rozwiązanie. A sam PowerShot aż taki prądożerny nie jest...
Ja też tak robię ;-) Kiedyś kupowałem baterie z Energizera, ale stwierdziłem że warto zainwestować w akumulatorki tejże firmy ;-) Moim zdaniem się opłacało ;-)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Co do akumulatorków do stosowania w aparatach - nie oszczędzajcie na nich kupując najtańsze za 9,99zł za 2szt. o pojemności 1800mAh. Kupcie 2 komplety droższe o 10 złotych ale o pojemności 2500mAh - naprawdę jest wyraźna różnica.

Sam zaś obecnie posiadam 2 komplety baterii do aparatu:
- Duracell 1800mAh, 2szt. (na zimę się zupełnie nie nadają) - 6 letnie akumulatorki
- GP 2500 Series, o poj. 2450mAh, 2 szt. - kupione 3 miesiące temu

i te drugie baterie mogę polecić każdemu miłośnikowi - fotografowi.
Na Canonie SX100 wytrzymują w taką pogodę jak teraz, ok. 3 dni bez ponownego ładowania (robiąc codziennie średnio 20 fot)

Bartek

Post autor: Bartek »

Obchodzę się z zamiarem kupna aparatu Canon SX10 IS. Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś miał styczność z tym sprzętem, i czy jest zadowolony.
Może jakieś wskazówki na inne aparaty o podobnych parametrach?

Gustawek

Post autor: Gustawek »

Ja foce Canonem Power Shot A700. Jak naraznie zadnej powaznej ustareki nie było. Jestem zadowaolony z moiego apartu. Jesli chodzi zas o baterie, to uzywam akumulatorków Sony. Są swietne, bardzo długo trzymają.

kilof

Post autor: kilof »

pr110 pisze:Obchodzę się z zamiarem kupna aparatu Canon SX10 IS. Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś miał styczność z tym sprzętem, i czy jest zadowolony.
Może jakieś wskazówki na inne aparaty o podobnych parametrach?
Kupiłeś już ? :)

Jeśli nie- pozwolę sobie napisać kilka słów o nim bo kilka dni temu stałem się jego- jak na razie szczęśliwym posiadaczem :)

Więc tak, aparacik jest troszkę ciężki, to jest fakt. Ale akurat mi to nie przeszkadza- nawet mały statywik stabilnie go utrzymuje. Zasilanie to 4 baterie 'paluszki'. W zestawie dostajesz 4 alkaiczne baterie- mi trzymały prawie tydzień przy dosyć intensywnej eksploatacji. Co do zdjęć- tryb auto jest co najmniej niesatysfakcjonujący. Ale przy przestawieniu pokrętła na magiczną M jest zupełnie inaczej. Fakt, trzeba się pobawić z ustawieniami (jak dla osoby która wcześniej pstrykała na auto jest troche różnicy) ale po pewnym czasie już obsluga staje się intuicyjna. Menu jest w języku polskim, do aparatu dostarczany jest komplet instrukcji w różnych językach, tulipan, osłonka na obiektyw i pasek do aparatu. Są także dwa kabelki jeden do USB a drugi do TV. Pozwolę sobie wstawić kilka zdjęć które nim wykonałem- z góry zaznaczam że jeszcze się go uczę więc nic wielkiego nie ma :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam :)[/list][/list]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotogaleria”