Sprzęt - aparat cyfrowy.

Dział dotyczący Fotogalerii Transportnews, fotografii i aspektów związanych z fotografowaniem pojazdów komunikacji miejskiej.
Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

No właśnie na razie nie chcę się bawić w lustrzanki. Wolę popracować ogólnie nad swoimi umiejętnościami na czymś bardziej zaawansowanym niż małpki Nikona i Olympusa.

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Ja mam Sony H9 i jestem dość zadowolony:
http://phototrans.eu/autobusy.php?s=501 ... end_data=s

Nie sprawia żadnych problemów, a co do jakości to dobrych warunkach jest ok, trochę gorzej jest gdy zaczyna się ściemniać, ale da się przeżyć. Bardzo możliwe, że pod koniec wakacji będę sprzedawał ten aparat.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

A konkretniej - jak się ściemnia, to co się dzieje? Coś oprócz typowego większego ziarna, itd.?

I jeszcze jedno, ważne dla mnie pytanie. Jak wychodzą zdjęcia w pomieszczeniach? Oprócz mnie, tego aparatu będą używać jeszcze moi rodzice, a oni raczej na foty to nie wychodzą specjalnie... ;)

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Straszne ziarno jest. Jak się używa lampy to jest super. Słabiutko bez niej.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Dziękówa za rady. Ostatecznie dorwałem takowego H9 i po pierwszych fotkach jestem raczej zadowolony.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Tutaj argumentem jest też nazwa, świetna dla MKM-a. Gdziekolwiek idziesz, H9 podąża razem z Tobą!

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

I może nawet zdjęcia H9 lepiej będą wychodzić

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

Nie dość że zrobię odkop, to będzie też nieco of-top (ale chyba lepiej tak niż zakładać nowy temat) :D
Otóż chciałbym się poradzić w kwestii zakupu kamery do ~1000zł. Ktoś ma sprzęt z takiego zakresu cenowego, może coś poradzić/odradzić?

ppln

Post autor: ppln »

Do wygodnego rodzinnego kamerowania czy do sensownej jakości? Ktoś gdzieś polecał aparat Sony TX7, lustrzanka albo NEX5 to już niestety wyższy koszt (zwłaszcza że filmowanie to tutaj nowość, a nowsze modele trzymają wysokie ceny) i trzeba ręcznie ostrzyć.
Kamery do 1000 to może nie być najszczęśliwszy pomysł (chyba że do jakichś rodzinnych wyjazdów, żeby nakręcić film, którego i tak nikt nie obejrzy, a nawet jak obejrzy to przymknie oko na jakość)

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

Raczej do kręcenia jakichś własnych gniotów typu wyjazd gdzieś tam (takie typu "Patrzcie, byłem w Niżnym Zadupsku i odpadły drzwi od jadącego KTM 5!"), nawet nigdy nie planowałem profesjonalnie filmować. Być może limit wzrośnie, ale to się okaże po jutrzejszej wizycie na poczcie.

ppln

Post autor: ppln »

Znaczy do internetu? To chyba lepiej aparat, w takiej cenie powinien dać lepszą jakość (kosztem mniejszej ogniskowej i może trochę wygody użycie)

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

Aparat mam, i nie planuję jak na razie przesiadki. Internet raczej byłby skutkiem ubocznym mojej tfurczości :P

ppln

Post autor: ppln »

I jesteś pewny, że to nie wystarczy? Bo kamera za tysiąc wcale nie musi dać lepszej jakości, a zawsze jest dodatkowym gratem do noszenia

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Szukam cyfrówki do 500 złotych. W grę wchodzą zarówno używki jak i nówki. Mam problem z wyborem odpowiedniego i korzystając z tematu szukam porad, które pozwoliłyby mi wybrać konkretny model.

Zastanawiam się nad następującymi modelami: (używane)
- Nikon Coolpix 8880 VR,
- Canon S2 IS,
- Canon S5 IS,

Wg parametrów najlepszy wydaje mi się, że byłby ten pierwszy. Mnie jednak bardziej interesuje S5 zważywszy na bardzo pomocny odchylany ekran LCD, który w porównaniu do mojego poprzedniego aparatu Canon SX100IS, bardzo ułatwiłby fotografowanie pewnych rzeczy.

Niemniej jednak byłbym wdzięczny, gdyby użytkownicy nakierowali mnie, jakie jeszcze modele cyfrówek są warte rozważenia. Szukam przede wszystkim bardziej zaawansowanego kompaktu, dużo lepszego od wspomnianego SX100IS. Zaporowy jest niestety budżet - ale to już z racji moich niewielkich dochodów.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Możesz się też zastanowić nad Canonem SX130IS - z tymże on nie ma odchylanego ekranu. Natomiast ma sporo pozytywnych cech, fajnie się nim foci i znakomicie nadaje się do wykonywania ujęć filmowych ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

SX130IS
Przecież to jest tylko odświeżone SX100IS z tą samą mierną matrycą. A ten model mnie nie interesuje.

Dobra, macie więcej czasu do przedstawienia porad - bo do końca maja ;) Z wypłaty co teraz będzie (za kwiecień), kupuję jednak keyboard Yamaha.

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

Korzystając z odkopu Kędziora.
Aparat upadł mi z ok. jednego metra na podłogę i na zdjęciach pojawia się taka oto plamka:
Obrazek
Co mogło się uszkodzić i ile może kosztować mnie naprawa?

ppln

Post autor: ppln »

To jest całe zdjęcie czy wykadrowany fragment? Jest tak samo wyraźne na wszystkich przysłonach? Jak da się to wystemplować to raczej powinieneś to olać, jak nie możesz spróbować rozkręcić aparat i wyczyścić od wewnątrz obiektyw, jak to nie pomoże to aparat do wyrzutu.

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

To jest całe zdjęcie, za każdym razem plama jest tak samo (nie)ostra.

ppln

Post autor: ppln »

A na minimalnej przysłonie nie jest mniej widoczna? Bo jeśli coś dostało się do obiektywu to naprawa nie powinna być trudna (chociaż nie wiadomo w jaki sposób uszczelniony jest obiektyw), ale jeśli coś fizycznie rozwaliło matrycę to nic z tym aparatem już nie zrobisz (może sprzedasz za 50 na allegro na części)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotogaleria”