Kamery internetowe w Waszych miastach z widokiem na KM

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Peter pisze:Przy okazji dodałem sporo kamerek pogodowych z Krakowa
Fajne. Ciekawy jestem, jak wygląda kwestia odświeżania. :roll:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Oto kamera internetowa z Placu Konstytucji 3 Maja (przy dojściu na Rynek) w Krośnie: http://www.krosno24.pl/miasto.php?podstr=kamery/plac
Przez ten plac przejeżdża bardzo dużo autobusów MKS Krosno (tylko trzeba wiedzieć, w jakich godzinach patrzeć) i od czasu do czasu przejeżdżają tędy również Autosany H9-35 i inne wozy z PKS Krosno. Ja przed paroma minutami widziałem A1010M z MKS Krosno, ale kto wie, może komuś z Was uda się tam wypatrzeć jakiegoś miejskiego Lidera :mruga:.

Peter

Post autor: Peter »

Dodajemy do pierwszego posta a że dobre odświeżanie, to dam pochwałę. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Super.
Adrian_ pisze:tędy również Autosany H9-35
Ja właśnie też widziałem jednego o godz. 9.53 :P

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze: Ja właśnie też widziałem jednego o godz. 9.53
Trzeba było poczekać do 10:32 to wtedy zobaczyłbyś czerwonego M11 z reklamą Merkury Market zjeżdżającego do zajezdni z linii 7. Poza tym na tym skrzyżowaniu można też spotkac jedyną krośnieńską Peerkę, ale niestety nie wiem w jakich godzinach :(.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:Trzeba było poczekać do 10:32 to wtedy zobaczyłbyś czerwonego M11 z reklamą Merkury Market zjeżdżającego do zajezdni z linii 7. (...)
A czy ten M11 to tak codziennie zjeżdża do zajezdni ? TO może jeszcze jutro go zobaczę :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:A czy ten M11 to tak codziennie zjeżdża do zajezdni ?
Na pewno od poniedziałku do piątku. W dni wolne raczej nie widać go na tej linii.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:Na pewno od poniedziałku do piątku. W dni wolne raczej nie widać go na tej linii.
Dzięki. Zatem zaczatuję na niego jutro.... ;)

A tak swoją drogą, to nie pojęte co może uczynić Internet i jego technologie. Czy śniło Wam się kiedykolwiek, że siedząc w domu Możecie być jednocześnie w kilku miejscach nie tylko w Polsce, ale też i na świecie. Ja przynajmniej nigdy bym na to nie wpadł. :P

Peter

Post autor: Peter »

J-31 pisze:Czy śniło Wam się kiedykolwiek, że siedząc w domu Możecie być jednocześnie w kilku miejscach nie tylko w Polsce, ale też i na świecie. Ja przynajmniej nigdy bym na to nie wpadł. :P
Na pewno mnie się również nie śniło, bo mało kto np. w pierwszej połowie lat 90-tych miał komputer (no chyba że Commodore 64 - ale się grało :D ) a co dopiero Internet.
Przykładowo jak objeżdżałem sieć w GOPie w połowie lat 90-tych to nidgy nie przypuszczałem, że będą w przyszłości takie strony z masowo wrzucanymi fotkami np. jak TWB i w ogóle zrzeszających miłośników komunikacji.

Poza tym widzę, że znajdujecie kamerki z coraz lepszym odświeżaniem i praktycznie wszystko można oglądać w czasie rzeczywistym. :)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

J-31 pisze:Czy śniło Wam się kiedykolwiek
Śnić to się może i śniło ;) W końcu filmy sci-fi były już wcześniej.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

u2w pisze:Śnić to się może i śniło ;) W końcu filmy sci-fi były już wcześniej.
Taak, w filmach sci-fi bardzo popularna była scena, kiedy plocmaster w 2006 r. pisał na KMF posta o bezcelowości nabywania hybrydowych autobusów :chytry:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:A tak swoją drogą, to nie pojęte co może uczynić Internet i jego technologie. Czy śniło Wam się kiedykolwiek, że siedząc w domu Możecie być jednocześnie w kilku miejscach nie tylko w Polsce, ale też i na świecie. Ja przynajmniej nigdy bym na to nie wpadł.
To prawda, Internet rozwija się bardzo szybko. Przede wszystkim wprowadzane są nowe technologie i kto wie, może w przeciagu kilku następnych lat znów nastąpi wiele zmian w technice informacyjnej
Peter pisze:Poza tym widzę, że znajdujecie kamerki z coraz lepszym odświeżaniem i praktycznie wszystko można oglądać w czasie rzeczywistym.
To, jak działa kamera z danego miasta i w jakim czasie wyświetla aktualny obraz związane jest ze sterownikami. Zresztą nie zawsze masz taki sam czas odświeżania na czyjejś kamerze internetowej i na własnej :).

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Bardzo ciekawe ujęcia z Legnicy.

http://www.legnica.um.gov.pl/pl/site/px_kamery.html

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

irisbus pisze:Bardzo ciekawe ujęcia z Legnicy.

http://www.legnica.um.gov.../px_kamery.html
Nie wiem, jak innym, ale ja sprawdzałem kamerki podane przez Ciebie w linku i na pierwszej kamerze u mnie ukazał się napiś "No Video", a na reszcie mam czarne tło (nie wiem, czy wszyscy tak mają, ale to raczej nieprawdopodobne by u mnie brakowało sterowników, gdyż reszta kamer u mnie chodzi dobrze).

Peter

Post autor: Peter »

Dziwne, bo ja nie mam czarnego tła. Na pierwszej owszem jest napis "No video".
Ładne te kamerki i dobre odświeżanie.
A tutaj poniżej coś, co prawie natychmiast się ukazało :)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Zrobiłem kilka screenów z tych kamer:

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Adrian_ pisze:na reszcie mam czarne tło
Weź Ty sobie chłopie zainstaluj porządny/porządnie (niepotrzebne skreślić) system ;) Tutaj większość ludzi idzie z duchem czasu - jak widać mają Win xp.

ppln

Post autor: ppln »

u2w pisze:porządny/porządnie
Linux :D

PS. Być może jest to zasługa jego "przeglądarki"

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

u2w pisze:Weź Ty sobie chłopie zainstaluj porządny/porządnie (niepotrzebne skreślić) system
ppln pisze:Być może jest to zasługa jego "przeglądarki"
Nie wiem, czy to jest wina przeglądarki, tudzież systemu, ale resztę kamerek internetowych wyświetla mi normalnie, więc nie wiem, co jest grane. Z początku myślałem, że to może brak Javy, bądź coś w ten deseń, ale reszta kamer (np. z Krosna) chodzi i odświeża mi prawidłowo. A teraz dodatkowo klikając na ten link otrzymuję komunikat "¯ądany URL nie moze zostać sprowadzony" itd. Tak więc możliwe, ze jest to wina przeglądarki.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Adrian_ pisze:możliwe, ze jest to wina przeglądarki
To zobacz jaką przeglądarkę ma Peter albo ja...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”