Potoczne nazwy linii i taboru

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Hmm, trochę to dziwne, ale jeśli w Dusseldorfie nie ma linii typu 1 lub 21 to takie skracanie jest raczej prawidłowe.

lejos

Post autor: lejos »

Podi pisze:Ja na 77 w poznaniu mówię "siekierki"

A to niby czemu?
Ponieważ na wyświetlaczu wyglądają jak siekierki.

Michał

Post autor: Michał »

Jak do MPK Sieradz przyszły Kapeny to mieszkańcy zwali je "busiki" a teraz zwą je wózki do wożenia kartofli... ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Heh, właśnie mi się przypomniało, ze do 2003r. w MKS-ie Sanok jeździły 2 sztuki Jelczy L11.3 przerobionych z M11. Jeden miał reklamę firmy ubezpieczeniowej "Tukan" z namalowanym tukanem na drzwiach :D, zaś drugi reklamę RCMB. Te 2 L11 miały pseudo "Ikarusy", gdyż wskutek przeróbek sprawiono, że silnik był tak głośny, jak w Ikarusach. Reszta M11 przyjmowała zazwyczaj przezwiska od nazw firm, jakie reklamowała.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Robson pisze:Tu w Düsseldorfie najczęściej sie mówi na linie skracając je np: 701 to często mówione jest jako "jedynka" czy tez 721 to 21 itd.
Hmmm. Ciekawe dlaczego. Może kiedyś one miały tak krótkie oznaczenia od 1 w zwyż, a potem dodano 7xx. :roll:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Albo też ludzie skracają w ten sposób nazwy linii 7xx, bo im tak wygodniej i co najważniejsze jest to krótsze w wymowie i do zapamiętania ;).

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

J-31 pisze:Ciekawe dlaczego.
A spróbuj szybko wymówić Siebenhundert einundzwanzig :rotfl:

Robson

Post autor: Robson »

Adrian_ pisze:Hmm, trochę to dziwne, ale jeśli w Dusseldorfie nie ma linii typu 1 lub 21 to takie skracanie jest raczej prawidłowe.
J-31 pisze:Hmmm. Ciekawe dlaczego. Może kiedyś one miały tak krótkie oznaczenia od 1 w zwyż, a potem dodano 7xx. :roll:
To logiczne :D
Na początku Düsseldorf miał osobna sieć osobne bilety i osobna numeracje(od 1 wzwyż). Ale w bodajże 1976 powstało VRR(Verkehrverbund Rhein-Ruhr Związek Komunikacyjny Nadreni i Zagłębia Ruhry) które zreszyło przedsiębiorstwa w Zagłębiu Ruhry. No i po tym połączeniu (prawie)każde miasto w VRR dostało inny przydział numeracyjny. I tak Düsseldorf ma 7xx (i kilka 8xx)(lub U-Bahn U7x), Krefeld 0xx a Dortmund 4xx(lub U-Bahn U4x)
Adrian_ pisze:Albo też ludzie skracają w ten sposób nazwy linii 7xx, bo im tak wygodniej i co najważniejsze jest to krótsze w wymowie i do zapamiętania ;) .
No krócej i lepiej bo i tak w mieście jest wiadomo że nie pojedzie linia 3xx to można skracać :)
u2w pisze:
J-31 pisze:Ciekawe dlaczego.
A spróbuj szybko wymówić Siebenhundert einundzwanzig :rotfl:
Wiadomo że łątwiej :D ale obsługa pojazdu jak informuje osobę pytającą to mówi pełną nazwę na jaką linie sie gdzie ma się przesiąść.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Robson pisze:Na początku Düsseldorf miał osobna sieć osobne bilety i osobna numeracje(od 1 wzwyż).
Bingo ! Wielkie dzięki Robson. Właśnie o tym pomyslałem.... :)

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Dziś się dowiedziałem że mój kolega gdy był mały nazywał Jelcza 120M ze skajowymi siedzeniami "autobus z wersalkami" :D Jak dla mnie to te siedzenia nie wyglądaja jak wersalki ale mniejsza o to.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Skoro Twój kolega nazywał 120M ze skajami "autobusy z wersalkami" to ciekawe, jak nazwałby 120M z Autometami :?: xD.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Z plastikowymi krzesłami z Ikei ;-)

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

W Olsztynie na linie nie ma przezwisk (obecnie), kiedyś na linię "A" mówiono "Aśka". Linii tej nie ma, zastąpiła ją linia 25.
Niektóre autobusy mają przydzielone ksywy. Oto kilka z nich:
- 806 i 1028 (Ikarus 260.73A i 280.37A): "Bizony"
- 803: "porodówka" (ten autobus otrzymał taką ksywę, ponieważ był kiedyś obecny w tym autobusie poród, proste? :) )

Więcej nie pamiętam, jak sobie przypomnę, to wpiszę więcej. ;)

gregory4752

Post autor: gregory4752 »

Piotrek_2274, :strzałka: zmien proszę 2274 na coś innego bo mam złe skojarzenia z tym trupem wsadem do pieca( miałem go ostatnio na 1/171).popracowaliliśmy tylko na trasie NOWE-BEMOWO->TORWAR.Myślałem że go s.......a na Torwarze spalę, z dwch powodów jeden już podałem wyżej, a drugi to że LEWAR :?:
Ostatnio zmieniony 2006-07-29, 13:31 przez gregory4752, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hehe Gregory. Widziałem 2274, rzeczywiście jakoś nie prezentował się najlepiej. xD

gregory4752

Post autor: gregory4752 »

J-31 pisze:Hehe Gregory. Widziałem 2274, rzeczywiście jakoś nie prezentował się najlepiej. xD
:strzałka: A co ciekawe ta padlina jeszcze "śmiga" po mieście,a ten co dzisiaj nim wybywał na wawę to kloł w "żywy" kamień :!: 0?/515
Ostatnio zmieniony 2006-08-01, 21:10 przez gregory4752, łącznie zmieniany 1 raz.

ppln

Post autor: ppln »

Macie w Wa-wie zerowe brygady? W Łodzi najniższa to 1

Chodzi o brygadę z zerem na początku (czyli np. 01, 02, 05- to oznacza 0, a obok ? ;) - mod. Damhan
Ostatnio zmieniony 2006-08-01, 22:23 przez ppln, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

gregory4752 pisze: :strzałka: A co ciekawe ta padlina jeszcze "śmiga" po mieście,a ten co dzisiaj nim wybywał na wawę to klął w "żywy" kamień :!: 0?/515
O to mamy nową ksywę - "padlina" :devil:

PS. No popatrz, policja kontroluje, ITD zabiera dowody rejestracyjne, a "padlina".... nadal jakoś, tędy i owędy, jeździ sobie w najlepsze :rotfl:

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Gregory - 2274 nie jest moim ulubionym autobusem "od tak" tylko <b>poprostu</b> podoba mi się jego srebrna atrapa z przodu. Wiem że kilka innych też taką ma, ale <b>poprostu</b> mam sentyment do niego. Masz racje że jego stan nie jest dobry, nawet sam zauważyłęm że coraz większy grat się robi z niego, ale nie chce teraz zmieniać nicków wszędzie. Mam długo taki nick i teraz nie chce robić zamieszania przez zmiany. :)

gregory4752

Post autor: gregory4752 »

Piotrek_2274 pisze:Gregory - 2274 nie jest moim ulubionym autobusem "od tak" tylko po prostu //pisownia - osobno podoba mi się jego srebrna atrapa z przodu. Wiem że kilka innych też taką ma, ale po prostu //pisownia - osobno mam sentyment do niego. Masz racje że jego stan nie jest dobry, nawet sam zauważyłęm że coraz większy grat się robi z niego, ale nie chce teraz zmieniać nicków wszędzie. Mam długo taki nick i teraz nie chce robić zamieszania przez zmiany. :)
:strzałka: Masz rację nie ma sensu zmieniać. Gregory5576

[ Dodano: 2006-08-05, 16:03 ]
ppln pisze:Macie w Wa-wie zerowe brygady? W Łodzi najniższa to 1

Chodzi o brygadę z zerem na początku (czyli np. 01, 02, 05- to oznacza 0, a obok ? ;) - mod. Damhan
:strzałka: Tak u nas tak oznacza się "dodatki n.p 01

[ Dodano: 2006-08-05, 16:05 ]
J-31 pisze:
gregory4752 pisze: :strzałka: A co ciekawe ta padlina jeszcze "śmiga" po mieście,a ten co dzisiaj nim wybywał na wawę to klął w "żywy" kamień :!: 0?/515
O to mamy nową ksywę - "padlina" :devil:

PS. No popatrz, policja kontroluje, ITD zabiera dowody rejestracyjne, a "padlina".... nadal jakoś, tędy i owędy, jeździ sobie w najlepsze :rotfl:
:strzałka: Ewentualnie: wsad do pieca (martenowskiego), szrot, jeżdząca trumna :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”