Bzdury o KM w gazetach, telewizji itp.

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Milenium

Bzdury o KM w gazetach, telewizji itp.

Post autor: Milenium »

Witam, jest podobny temat o tym jak można ciekawe rzeczy usłyszeć w pojazdach KM. Ale ja stworzyłem inny temat ale o podobnej tematyce. Czy spotkaliście się z "głupotą prasy", "telewizjii wszechwiedzącej"? Chodzi mi o podstawowe błędy np. do Sosnowca przyjadą przegubowe Jelcze M11 (przykład)... Zapraszam do rozmowy i pisania największych absurdów...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak pojawiają się. Jest ich cała masa.

Np. ostatnio w związku z porozumieniem ZTM - Koleje Mazowieckie, w telegazecie (TVP3 Warszawa) napisano, że z usług pociągów Kolei Mazowieckich mogą skorzystać wyłącznie osoby ... posiadające bilet 30-dniowy ZTM :nuts: . Po za tym cała informacja tam zawarta (str. 130 - Wiadomości Stołeczne), jest jakoś tak dziwnie pokręcona i mało zrozumiała. :retard:

Robson

Post autor: Robson »

W tamtym roku jak zorganizował mój klub Nockę i później to jednej z lokalnych gazet napisali że było to zorganizowane z okazji 25-cio lecia wagonów 105M :retard:

Podi

Post autor: Podi »

Do dziś pamiętam jak w Głosie Wielkopolskim ogłosili, że przetarg wygrały autobusy marki Solaria i Iman.

ppln

Post autor: ppln »

Pierwsze można w jakiś sposób zrozumieć - na klawiaturze S jest obok A, a panie z korekty raczej MKM-kami nie są. A co do tego drugiego to teorii nie mam ;)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Solaris np. zmienia się automatycznie w Wordzie na "Solaria". Iman - miało chyba być "i MAN" bo raczej Turcja oprócz Conecto i Otoyolów nic więcej nie oferowała :retard:

Michał

Post autor: Michał »

Kiedy pierwsze kilka sztuk Solarisów docierało do Zduńskiej Woli w Dzienniku Łódzkim pisali, że to "Aeroplany" :]

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Takich przykładów można by mnożyć. Swego czasu w gazecie pt. "Podkarpacie" był artykuł o nowych A1010M dla Krosna, które rzekomo były w pełni niskopodłogowe :!: . Zupełnie nie rozumiem takiego przykładu zwłaszcza, iż tylko "stokrotka" jest w pełni niskopodłogowa.

danio

Post autor: danio »

A u nas w Łodzi jeżdżą tramwaje Na805 i N5, a naszym prezesem KMST jest Łukasz Stefański. Expressowi Ilustrowanemu gratulujemy wyobraźni :)

Damhan

Post autor: Damhan »

Oprócz bzdur np. ze strony UMG (Solarisy Turbino) to ostatnio wychwyciłem artykuł w dodatku Trójmiasto Gazety Fakt nt. nowych niskopodłogowych Bombardierów dla Gdańska. Było tam napisane: "ZKM Gdańsk za kwotę bla, bla zakupił 3 nowoczesne tramwaje niskopodłogowe od firmy Bombardier. Nowych tramwajów na trasie możemy spodziewać się w ciągu najbliższych tygodni."...

... To sobie ludziska pooczekają. :rotfl:

Milenium

Post autor: Milenium »

Zdanie też jest nie za bardzo, jakby Bombardier byłby przewoźnikiem, a ZKM nabywa używane tramwaje...

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Damhan pisze:Nowych tramwajów na trasie możemy spodziewać się w ciągu najbliższych tygodni."...
No, tu to się już czepiasz :P Redaktor po prostu zapomniał napisać, że chodzi o "najbliższe 70-75 tygodni" :retard:

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

U mnie kiedyś w Echu Miasta napisali że "nowe Ikarusy testują biopaliwo" w rzeczywistości testowały 2 Volvo 7000a i jeden Jelcz 120MM... i fajnie by było gdyby Ikarusy były nowe, naprawdę bym się cieszyła :)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Kiedyś w Dzienniku Zachodnim pisali o nowych autobusach dla PKM Sosnowiec. A teraz za cytuje co napisali w tej gazecie.

"Zapewne nowe autobusy z ZS Jelcz i Solarisa z Bolechowa zastąpią stare i zużyte przegubowe Jelcze M11"

Jak to przeczytałem, to myślałem, że spadne z krzesła :P

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Temat jak najbardziej do dyskusji ;)

Tuż po przybyciu do MPK pierwszych Solbusów B9.5 na oficjalnej stronie miasta Nowy Sącz widniała oczywiście stosowna informację informująca o tym - wszystko wyglądało OK oprócz jednego zdania, które brzmiało mniej więcej tak: MPK Nowy Sącz zakupiło 2 sztuki nowoczesnego, niskopodłogowego autobusu marki Solbus. :rotfl:

Milenium

Post autor: Milenium »

Hannibal pisze:Temat jak najbardziej do dyskusji ;)
Dziękuję...
Filip_2691 pisze:"Zapewne nowe autobusy z ZS Jelcz i Solarisa z Bolechowa zastąpią stare i zużyte przegubowe Jelcze M11"
Właśnie ten dopisek był na TWB :), tylko zdjęcia nie mogłem znaleźć.

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Kiedyś w którejś gazecie było napisane "z okazji jakieśtam zostaje uruchomiona specjalna linia tramwajowa na trasie Potocka-Dw.Zachodni" Ciekawe bo na Zachodni tramwaj nigdy nie dojeżdżał. Taka trasa jest mozliwa tylko przez bazę na ul.Obozowej bo tam jest połączenie z torami PKP :P

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Milenium pisze:Właśnie ten dopisek był na TWB :) , tylko zdjęcia nie mogłem znaleźć.
Tak, Gerhard napisał też to na TWB pod fotą chyba jakiegoś Ikarusa 280.26 lub Solarisa U15 lecz ja ten cytat przepisałem z Dziennika Zachodniego ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Piotrek_2274 pisze:Kiedyś w którejś gazecie było napisane "z okazji jakieśtam zostaje uruchomiona specjalna linia tramwajowa na trasie Potocka-Dw.Zachodni"
Dobrze, że przynajmniej nie napisali, że to będzie tramwaj linii przyspieszonej :devil:

lejos

Post autor: lejos »

Ja kiedyś czytałem że 13N były prodykowane w latach 30. Nieźle co. xD
Ostatnio zmieniony 2006-07-05, 21:01 przez lejos, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”