Wyjące gazowce

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Bartek

Wyjące gazowce

Post autor: Bartek »

Za pewnie niewiele osób wie jak wyje peerka CNG. Więc dlatego założyłem ten temat. Nagrałem dzisiaj film w gazowcu #150. Był to za razem pierwszy autobus po takiej odbudowie, jak i pierwszy gazowiec w Mielcu. Autobus od 2 lat jest po remoncie, a od roku jest zasilany gazem.
Z autobusów CNG to jechałem solarisem, vectem, 120M i właśnie peerką. Mogę powiedzieć że wg.mnie najgłośniejszy jest Solaris, później peerka, następnie 120M i vecto.

:strzałka: http://rapidshare.de/files/26740141/150_CNG.rar.html
Ostatnio zmieniony 2006-07-24, 16:01 przez Bartek, łącznie zmieniany 1 raz.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Jak dla mnie najgłośniejszy jest Solaris, a później Vecto. Jeśli chodzi o ten pierwszy model to słyszałem tylko odgłos jego silnika w internecie, ale to mi w zupełności wystarczyło ;). Vectem CNG miałem okazję podróżować w lutym. Jechałem akuratnie wozem o nr. 659 z MPK Rzeszów. Nie dość, że całkiem głośno wył, to jeszcze trzeszczał mu dach na końcu przy silniku (gdzie zresztą siedziałem). Pozostałymi dwoma wozami, tj. pregniotem i Peerką CNG nie jechałóem, ale jechałem za to A1010M CNG z MKS Sanok. Tego typu Medium także wyje, jednakże tylko przy wyższych obrotach (laikowi raczej ciężko jest rozpoznać po odgłosach silnika A1010M CNG w Sanoku, gdyż ma prawie taki sam odgłos, jak zwykły A1010M).

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Neoplany N4021 CNG też dość głośno chodzą i strasznie szybko się psują... chyba nie było dnia żeby wszystkie siedem jeździło razem... N4016 CNG też są głośne, szczególnie na zawnątrz, gdzie czasem hałas osiąga podobny poziom jak w Volvo B10MA...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”