Schematy własnej produkcji

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Michał

Schematy własnej produkcji

Post autor: Michał »

Witam. W tym temacie chciałbym zapytać się czy robicie schematy sieci komunikacyjnych? Ja ostatnio się w to zaczynam "bawić" ale nie za bardzo mi to wychodzi. Jak na razie nie taki zły wyszedł mi tylko jeden projekt (sieć tramwajowa - fikcyjna):
Obrazek
Zapraszam również do umieszczania własnych projektów schematów.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Nie przesadzaj, jest niezły. Mam jednak małą uwagę (z mojego puntu widzenia): przydałyby się trasy pod kątem 45°.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ja dotychczas nie bawiłem sie w tego typu rzeczy. Miałem jedynie pomóc Kubie Zaporowskiemu z TWB stworzyć w Bahnie plan sieci komunikacyjnej Sanoka, ale na razie projekt ten stanął w miejscu. Poza tym swtorzenie schematu Sanoka jest dość proste. Wystarczy jedynie zwinąć schemat od kierownictwa MKS-u i na jego podstawie opracowac taki sam ;).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Układ linii niezły, z jednym zastrzeżeniem — linie 6, 15 i 16 mają przystanek w szczerym polu :D Może sam zrobię niedługo schemat, który chodzi mi po głowie. :)
Jest taka strona, której autor robi schematy różnych, prawdziwych sieci — ale zrobił raz fikcyjny :D. Z góry zaznaczam — to nie ja jestem jej autorem.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Z tej strony wynika, ze jej autor jest Czechem, więc skąd może wiedzieć, jak np. małe miasto moze funkcjonować pod względem KM? podejrzewam, że ten autor stworzył jak na razie sieci komunikacyjne w dużych miastach Polski.
A tak BTW: dobrze, ze nie widziałeś na schemacie MKS Sanok, w jakim szczerym polu ma pętlę linia 2 (podpowiem, że nieopodal łąk i pod bramą cmentarza) xD.

Damhan

Post autor: Damhan »

Czechem? :wow: Moim zdaniem to jest płocczaninem co sugeruje większość strony.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Masz rację. Po prostu na tej stronie zmyliła mnie zagraniczna domena oraz to, ze część informacji jest tam napisana po czesku (m.in. wstęp do strony i to "doprava"). Zresztą mam dziwne wrażenie, że to strona Plocmastera ;).

james206

Bzdury o KM w gazetach i TV

Post autor: james206 »

Na tej stronie znalazłem link do Bus24 na republika.pl :mruga: Uśmiałem się co nie miara. Autorem raczej są MKMowie, a w kliku miejsach piszą rzeczy w stylu PKM SOSONOWIEC czy SOLARIS URBONO 12 i URBONO 15 :smile2: Nie wiedziałem nic ani o nowych modelach Olszewskiego ani o przeprowadzce zagłebiowskiego PKMu :P A poważnie wiem, że każdemu się może zdarzyć i nie czepiam się tak ogólnie, ale rozśmieszyło mnie to :cool:

Z takimi rzeczami proszę do odpowiedniego tematu ("Bzdury o KM w gazetach i TV"), a jeżeli post do jutra nie zostanie przeniesiony to będzie usunięty.- mod. Damhan
Ostatnio zmieniony 2006-07-26, 17:49 przez james206, łącznie zmieniany 2 razy.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Oto mój schemat lini 06 i 08. Które kursują na trasie C.H. Geant - Urząd Miasta - Świętojanska i C.H. Wzgórze - Gdynia Cworzec Główny PKP - Hala :).


Obrazek
Ostatnio zmieniony 2006-07-26, 20:01 przez rupak9, łącznie zmieniany 1 raz.

Michał

Post autor: Michał »

Schemat dobry ale szkoda, że tylko dwie linie. Może spróbowałbyś zrobić schemat gdyńskich darmowych linii? :) Co do mojego schematu: u2w ten schemat jest na podstawie chodników na moim osiedlu, gdzie główne chodniki są ułożone do siebie prostopadle ;)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Michał pisze:Może spróbowałbyś zrobić schemat gdyńskich darmowych linii?
Wszystkich, to troche trudne zadanie.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

A czemuż :?: Zrobiłeś 2 to i z 12-oma sobie poradzisz ;) Trochę wiary w siebie :) Przy okazji mała uwaga - proporcje długości...

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

u2w pisze:A czemuż Zrobiłeś 2 to i z 12-oma sobie poradzisz Trochę wiary w siebie
Przekonałeś mnie. Jak mój komputer wróci z naprawy, to po kombinuje (teraz pisze od siostry) ;).
u2w pisze:Przy okazji mała uwaga - proporcje długości...
No masz racje :/. Odcinek lini 08 powinien być dwa razy dłuższa od wspólnego odcinka linin 06 08.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Czas na odgrzanie tematu.
Oficjalny schemat komunikacji miejskiej w Wałbrzychu mnie nie zadowalał, to zrobiłem samemu:
http://old.transportnews.tk/wch/km/mapki
Ostatnio zmieniony 2012-04-30, 16:02 przez Przemek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kędzior pisze:Oficjalny schemat komunikacji miejskiej w Wałbrzychu mnie nie zadowalał, to zrobiłem samemu:
Ładny schemat. W jakim programie go Wykonałeś ? ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

J-31 pisze:Ładny schemat. W jakim programie go Wykonałeś ? ;)
W fotosklepie 10 ;)

Rzecz jasna należą się również podziękowania kol. irisbus za wszelkie uwagi dotyczące tras wymienionych na schemacie :)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Specjalnie dla Wojtek-MKM: lokalizacja przystanków wokół Dworca Głównego:
Obrazek

EDIT: Podmienione.
Ostatnio zmieniony 2012-08-27, 15:55 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Dzięki. ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Kędzior pisze:Specjalnie dla Wojtek-MKM: lokalizacja przystanków wokół Dworca Głównego:
Ten wasz przystankowy rozpiździel jest wręcz urzekający. Całe szczęście, że chociaż dworzec PKS jest jeden.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Kędzior pisze:Całe szczęście, że chociaż dworzec PKS jest jeden
Zdaje się, że mają dwa, drugi jest przy Nadodrzu ;D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”