Książki o KM

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
sliwek

Książki o KM

Post autor: sliwek »

Witam! Czy ktoś zna może jakieś tytuły książek związanych z organizacją komunikacji miejskiej lub coś podobnego? Gdyż potrzebne mi to jest do napisania pracy licencjackiej.. Za wszelką pomoc bardzo dziękuję..

Damhan

Post autor: Damhan »

Polecam niektóre numery "Zajezdni"- była tam szeroko opisana organizacja komunikacji m.in. w Gdyni i Warszawie. W razie czego służę zdjęciami/skanami odpowiednich numerów. ;)

james206

Post autor: james206 »

Przejrzyj sobie też Polskiego Bus Truckera i Ciężarówki i autobusy. Polecam - fachowe czasopisma, w których może coś znajdziesz - choć oni głównie patrzą na KM od strony infrastruktury i techniki, a nie organizacji niestety.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Proponuję również czasopismo pt. "Transport-Technika Motoryzacyjna" . Niestety nie ma tam nic o organizacji komunikacji miejskiej, ale opisane są zarówno autobusy, jak i można tam znaleźć artykuły dotyczące poszczególnych fabryk (w tym m.in. produkcja autobusów, dane rynkowe, analizy finansowe itp.). Sam co miesiąc kupuję tą gazetę i musze przyznać, że warto :). (notabene kiedyś myślałem, by na autoprezentacji na maturze opowiadać przez 15 minut o systemie komunikacji miejskiej w Polsce, ale niestety nie można wybrać takiego tematu) :).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Śliwek - chyba najlepszym czasopismem, które warto Ci polecić jest miesięcznik "Autobusy". Tam jest wiele specjalistycznych artykułów związanych z komunikacją miejską. Jest tam też opisywanych wiele sympozjów, konferencji i innych takich. Wypowiadają się tam specjaliści, naukowcy, fachowcy.

Mam sporo numerów tego miesięcznika (prenumeruję) i przyznam szczerze, że chcę się tego pozbyć. Zatem jeśli Cię to interesuje, to mogę podać Ci sprawdzić, czy są tam jakieś artykuły o tematyce zbliżonej do interesującej Cię. ;)

Podi

Post autor: Podi »

Tylko że autor tematu prosi o tytuły książek. A wy mu uporczywie podajecie tytuły czasopism...

mil

Post autor: mil »

Jeżeli chodzi o książki to chyba był wydany ostatnio jakiś album o trolejbusach w Wa-wie.
Damhan pisze:Polecam niektóre numery "Zajezdni"- była tam szeroko opisana organizacja komunikacji m.in. w Gdyni i Warszawie. W razie czego służę zdjęciami/skanami odpowiednich numerów. ;)
Mógłbyś mi przesłać mailem jakieś próbki (2/3 strony) tak abym zobaczył jak to wygląda? Z góry dzięki.

Damhan

Post autor: Damhan »

mil pisze:Mógłbyś mi przesłać mailem jakieś próbki (2/3 strony) tak abym zobaczył jak to wygląda? Z góry dzięki.
Niestety na razie nie mam dojścia do tych czasopism (remont mieszkania), ale jak Ci zależy to przypomnij się w czasie wakacji na PW, a na pewno wtedy znajde to i prześlę. :)

Grzesiek

Post autor: Grzesiek »

Tak a'propos: wychodzi niedługo "Nowa Zajezdnia"
Więcej na: www.nowazajezdnia.pl

Z książek - hmmm, "Warszawskie autobusy i trolejbusy" mi na myśl przychodzi.

mil

Post autor: mil »

Damhan pisze:Niestety na razie nie mam dojścia do tych czasopism (remont mieszkania), ale jak Ci zależy to przypomnij się w czasie wakacji na PW, a na pewno wtedy znajde to i prześlę. :)
Dobra. Wielkie dzięki.
Grzesiek pisze:Z książek - hmmm, "Warszawskie autobusy i trolejbusy" mi na myśl przychodzi.
O to właśnie mi chodziło, tylko tytułu dokładnego nie znałem :)

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Ja znalazłem książkę pt: "Atlas Tramwajów " ale na Allegro link do aukcji: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=157191152 :)
Ostatnio zmieniony 2007-01-14, 16:44 przez Razor 688, łącznie zmieniany 1 raz.

Adam 4044

Odp

Post autor: Adam 4044 »

Atlas tramwajów mozna kupić poprzez Świat kolei.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”