Oszpecający tunning w wykonaniu kierowców

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Oszpecający tunning w wykonaniu kierowców

Post autor: Shadow238 »

Przejde od razu do rzeczy ;)

Pomyślałem sobie, że jeśli ktoś założył temat o tunningu autobusach- prezentowanych jako modele, to czemu by nie założyć tematu związanego z "oszpecającym tunningem" wymyślonym przez kierowców ? ;)

Jako, żeby Wam to zobrazować wkleiłem pare linków do naprawdę ciekawych przeróbek:

Na pierwszy ogien pójdzie PKM Katowicki Ikarus 280.26 #1605, przerobiony w unikalny sposób :/ oraz pulpit #1605 jakiego nikt by się no powstydził :P

Z PKM Sosnowiec:
#192
#306 - nowy autobus, wstydzcie się Panowie kierowcy...

I coś z MZA Warszawa:
#8405

PS. To tak u Was lubią szpecić nowe Solarisy ?

A jak to wygląda w innych miastach ? Czy u Was też kierowcy wpadają na wiejski sposób przerobienia autobusu ?
Proszę Was, abyście zamieszczali linki do zdjęć :cool:
Ostatnio zmieniony 2007-02-11, 22:40 przez Shadow238, łącznie zmieniany 1 raz.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

#192 z PKM-u i #8405 z MZA podobają mi się :) a reszta... bez komentarza :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

U nas, wyróżniają się, hmm, zdecydowanie #570 informatyk — z dużą ilością CDków za przednią szybą, tudzież #608 — to samo tylko o wiele mniej, ale i tak imponująco. Oprócz tego, pojedyncze ekscesy typu nadmiar herbów na poszczególnych autobusach (zwłaszcza Solarisach), ogólnie jest dobrze. A zdecydowanie największym oszpecaczem jest przewoźnik — to, co się wyprawia z kolorystyką poszczególnych autobusów woła o pomstę do nieba :/

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Przoduje wśród warszawskich autobusów PKS Grodzisk Maz, zaraz za nim jest "Woronicza". A w TW jeździ przesypmatyczna pani motornicza, która kabinę 13N obwiesiła pluszowymi zwierzakami, co -niestety - prezentuje się wyjątkowo kiczowato.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

A macie jakieś linki do zdjęć tych pojazdów ?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ech... Szukałem foty kabiny nockowego GT8, z tą sporą dość ilością pluszaków... Jestem pewien, że gdzieś je widziałem, ale teraz już nie pamiętam, gdzie :D Jak znajdę linka to wrzucę :P

Imperator

Post autor: Imperator »

W Legnicy kierowcy też są fanami "fejs-liftingu": http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-105863.html

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Fajny :P No i jeszcze ta rdza mu dodaje uroku :devil:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Ale tunning odwalili :P Widać kierowcy się nudziło na postoju :twisted:

Imperator

Post autor: Imperator »

To nie na postoju, na tym zdjęciu nie ma płyt cd przed przednią szybą.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Mi się podoba tuning autobusów MZA jak naklejają na lusterka, napisy albo przemalują lusterka według koloru oraz jak naklejają na przednią szybę napisy np.MZA czy Solaris.Nie podoba mi się natomiast wieszanie kilku płyt kompaktowych jak to widziałem na zdjęciu na TWB.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jak w PRL-u to kierowcy autobusów MZK w Warszawie chętnie wieszali sobie proporczyki w kabinach. Kilku z nich miało niezłą galerię - fotek tego nie mam.

No, a teraz zmieniły się czasy i technologia ozdabiania kabiny. Teraz w modzie są naklejki, folie itp. Mam nawet pewną fotkę - prześlę ją jutro. ;)

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

W Tczewie gdy ZKM nie był jeszcze sprywatyzowany to pamiętam jak kierowcy Ikarusów i Jelczów M11 oklejali w środku wszystko i wszystkim co się dało jak jechałem raz ikarusem, to kierowca miał cały sufit w swojej kabinie obklejony naklejkami wisiały proporczyki.A jeśli chodzi o naklejanie napisów czy jakiś znaków to pamiętam jak jeżdził ikarus nr tab 7047 miał naklejone na przodzie po jednej stronie i po drugiej stronie herb miasta a na zderzeku miał naklejone naklejki w kształcie oczu.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Tak troszkę OT, ale nie do końca. Zawsze bawiła mnie w kabinach maszynistów pewna ciekawa prawidłowość. Mianowicie maszyniści organizują sobie w kabinach święte obrazki, najczęściej z Matką Boską, do tego jakieś sztuczne kwiatki. Natomiast zaraz obok wieszają jakieś zdjęcie wijącej się z rozkoszy rozebranej panienki, pokazującej to i owo. Cóż - łączą przyjemne z pożytecznym :biggrin:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście przyjemne z pożytecznym :P

A ja obiecałem zdjęcie. I oto ono. Kierowcy MZA (Z.E.A. "Woronicza") upiększyli jednego z SU 15 ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:A ja obiecałem zdjęcie.
Dzięki za przesłanie tego zdjęcia ;)

Powiem, że u nas w Katowicach (PKM) kierowcy bardzo lubią obklejać folia szyby od kabiny w nowych Jelczach M125M (teraz już nie nowych bo to roczniki 2003-06), przykładowo wrzucę parę fotek:

#190

#184

#198

#207 prócz foli, jeszcze małe ozdoby na światłach ;)

Nie oznacza to, że wszystkie (37 szt.) Vecta mają tak beznadziejnie obklejone szyby ;) Zdarzają się takie wyjątki, że na paru wozach nie ma foli. Za to ciekawą folię naklejono w kilkunastu Vectach, ma ona dziurki i widać przez nią na foli wydrukowany jest napis przewoźnika, coś typu reklamy one way vision :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ładna ta solarka. Jak stoisko z lodami nad morzem :D
A ten #184 to ma ładne wycieraczki :retard:

Ikarus 2661

Post autor: Ikarus 2661 »

Mi podoba się warszawski Solaris Urbino 18 III, na TWB jest jakieś zdjęcie. Ładna, zielona folia a na niej znaczki firmowe Solarisa. Mi tam się podoba, nie wiem jak Wam :)
A Ikarus 2207 to jest po prostu tragedia, na TWB wisi jakieś moje foto :confused:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

No to może podałbyś linki ? Bo dużo SU18 III jeździ w Warszawie :P

Ikarus 2661

Post autor: Ikarus 2661 »

MKM Shadow pisze:No to może podałbyś linki ? Bo dużo SU18 III jeździ w Warszawie :P
Ojejej, sorry, zapomniałem podać numeru wozu :lol: 8221, jeszcze raz sorry :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”