Kultura prowadzących pojazdy KM

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

łezka pisze:Widziałam dzisiaj chłopca robiącego dyskretnie zdjęcia Solariskowi przy pętli Metro Wilanowska -patrzył niepewnie na kierowcę czy ten dymu nie zacznie kręcić- i przykro mi się zrobiło, jak można zabraniać młodym ludziom robienia zdjęć km- przecież to nikomu nie szkodzi, nigdzie nie ma informacji zabraniającej, więc nie ma prawa ani kierowca czy motorniczy startować z pretensjami- a takie pasje trzeba rozwijać i wspierać młodzież.
Tam się już wielokrotnie zdarzało, że im młodszy mkm, tym większą miał szansę na to, by go jakiś kierowca za uszy wytargał. :]

Ja w tym miejscu wielokrotnie fociłem i problemów raczej nie miałem, ale mimo wszystko unikam pętli - a tej szczególnie ;)

łezka1

Post autor: łezka1 »

TLG pisze:[fquote="łezka"]Widziałam dzisiaj chłopca robiącego dyskretnie zdjęcia Solariskowi przy pętli Metro Wilanowska[/fquote]
Ciekawe, który :D
no nie wiem, ale mam nadzieję, że się ujawni ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

[fquote="łezka"]no nie wiem, ale mam nadzieję, że się ujawni [/fquote]
Tutaj raczej mało prawdopodobne. Ale skądinąd wiem już kogo widziałaś.

ManNG313

Post autor: ManNG313 »

plocmaster pisze:
Shadow238 pisze:Zgadza się tu masz rację, tyle, że do zdjęcia w ruchu trzeba się przygotować, a i tak nie masz pewności, że kierowca Cię nie zauważy:!
Ale prawdopodobieństwo, że zatrzyma się i wyskoczy jest niższe.
AAAA nieprawda! Jak ja kiedyś fociłem autobusy z moim kolegą Dawidem udało nam się sfocić mercedesa 0303 z MKS'u i jak kierowca to zobaczył wyskoczył z kabiny (oczywiście zatrzymał się) i zaczął nas gonić. Co prawda uciekałem i się go trochę bałem ale i tak się chichrałem :retard: i zgubiliśmy go przy kościele...
P.S. Nie wiem co zrobili pasażerowie i jak wyglądał kierowca, a mój kolega to już na pewno bo był zbyt zajęty darciem się niż robieniem notatek i portretu pamięciowego :mruga: . Ten kierowca został kilka dni później zwolniony za agresję do pasażerów.
:nuts: To dopiero BURAK

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

Ja z kolei jeżdżąc autobusem (ZUK Komorniki) kilka razy spotkałem kierowcę, który na mnie wrzeszczał, nie chciał sprzedać biletu itp.
Ale dziś jadąc z moim kolegą (też MKM-em) z tym samym kierowcą dyskutowaliśmy o KM stojąc za jego kabiną i nawet udało się z kiermanem uciąć miłą pogawędkę - tzn. ponarzekaliśmy na Solarisy, mówiliśmy w samych superlatywach o Manie i ogólnie było fajnie :)

NL283

Post autor: NL283 »

Taaa... Ten kierman byl fajny. Ogolnie to chyba pierwszy ktory nie lubi solnic. Przepraszam za brak polskich liter ale pisze z PS3

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

Wczoraj jadąc Beynesem spotkałem buraka: Jadę sobie (nie) spokojnie (a nóż widelec ten zlom się rozsypie) na 18/5 i nagle na Rynku Jeżyckim chce wejść pani z wózkiem i jeszcze jednym, około 3 letnim dzieckiem. Motorniczy zamknął drzwi i wózek przyskrzyniło, a ten 3-latek... został w środku. Wreszcie motorniczy zorientował się co się "wyprawia" i wyskoczył z kabiny. Zaczął wrzeszczeć na tą Bogu ducha winną kobietę, że ma "za szeroki wózek". A ja na to (wiem, że bezmyślnie)" raczej MPK za wąskie drzwi w tym złomie". Motorowy się pzymknął, a kobieta z dziećmi zdecydowali się iść pieszo aż na Ogrody ;)

tarzanpata

Post autor: tarzanpata »

Do mnie tydzień temu wyskoczył burak z KSK (na kursie Poznań-Wałcz) i zaczął mnie popychać... wymyślając mi od tego że "później te zdjęcia wraz z opisem pojazdów trafiają do gazet"... chciałem mu odpowiedzieć że też na tej linii wybrałbym PKS Wałcz ale się powstrzymałem... :|

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

O KSK to można by książkę napisać. Z racji, że jestem z Obornik mam z nimi bardzo często do czynienia. Ulubiony numer to bagażniki - zazwyczaj mają zawalone jakimiś pierdołami i każą bagaż kłaść do środka. Mój ulubiony burak kiedyś kazał wstawić wózek inwalidzki do środka i postawił go z tyłu, w związku z czym jeździł sobie po autobusie. Kierowca to widział, ale miał to gdzieś, poszedłem go ochrzanić to wcisnął wózek między siedzenia. O takich rzeczach jak odjeżdżanie przed czasem, jazda pod prąd, wyskakiwanie na przystanku do sklepu, żeby sprzedać butelki, palenie fajek przez kierowców czy nie wjeżdżanie do Chludowa, bo im się nie chce (a potem jak jeden na dziesięciu do tego Chludowa już wjedzie, to się dziwi, że nikt nie wsiada) to już w ogóle można godzinami pisać ;) Ale nie pogrążam się, bo jeszcze zbańczą i będę musiał jeździć dostawczakami do Poznania albo zostanie mi 5 kursów PKS-u na dzień :P

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

BTW: pocztówka z Republiki Czeskiej :D
http://citybus.cz/fotodatabaze/uzivatel ... d/1332.jpg

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Jakby miał klasę to by Cię pozdrowił napisem na wyświetlaczu :P

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

KKS pisze:Jakby miał klasę to by Cię pozdrowił napisem na wyświetlaczu
Tak jakby to nie moje zdjęcie. A co do sytuacji: niestety, wszystko się za szybko dzieje. Bo najwłaściwszą odpowiedzią na taką sytuację byłby chyba chyba tylko zwrot tyłem i wypięcie gołego zada. Myślę, że w takiej sytuacji pan kierowca nie miałby już nic więcej do dodania :D

ppln

Post autor: ppln »

KKS pisze:Jakby miał klasę to by Cię pozdrowił napisem na wyświetlaczu
Już zamówili nową partię sterowników R&G z wykorzystanym niewykorzystanym klawiszem ;)
http://img89.imageshack.us/img89/9011/imagey.gif

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No proszę, jaki świat malutki. Nawet kierowcy w czeskiej Republice zaczynają nie lubić focących mkm-ów :D

łezka1

Post autor: łezka1 »

TLG pisze:BTW: pocztówka z Republiki Czeskiej :D
http://citybus.cz/fotodatabaze/uzivatel ... d/1332.jpg
nie nie on pewnie sobie tym palcem w nosie dłubał i babę na nim ma i nie wie co z nią zrobić :lol:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

łezka pisze:nie nie on pewnie sobie tym palcem w nosie dłubał i babę na nim ma i nie wie co z nią zrobić :lol:
... mógł sobie tego palca wytrzeć o kierownicę i zostawić tak dla zmiennika :retard:

łezka1

Post autor: łezka1 »

... mógł sobie tego palca wytrzeć o kierownicę i zostawić tak dla zmiennika
albo zjeść :rotfl:

bo niegrzeczny był.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

Jeżeli pozwolicie zrobię mały "odkop" i "powrót do przeszłości". Dokładniej chodzi o sytuację opisaną w tym poście: Było, minęło - ja zareagowałem "trochę" za ostro a "druga strona" tak samo odpowiedziała - i tak w kółko. Ale po czasie osiągnęliśmy kompromis, podaliśmy sobie ręce i się przeprosiliśmy. A że świat (a tym bardziej Jastrzębie) jest mały - mieliśmy okazję ze sobą współpracować. Także mój apel - zachowajmy przynajmniej resztki kultury.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

A mi ostatnio jeden kierowca pokazał środkowy palec jak mu zdjęcia robiłem. :nuts:

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

OPi pisze:A mi ostatnio jeden kierowca pokazał środkowy palec jak mu zdjęcia robiłem.
Norma u buraków, także nic dziwnego ;P Sam nie raz tak trafiałem.

----------

Ale trafiłem kiedyś na ciekawszy przypadek.

http://fotozajezdnia.pl/details.php?image_id=27616

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”