Systemy operacyjne - ciekawostki

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Irisbus: a jakiego systemu operacyjnego używasz ? bo widzę, że to nie jest Windows XP ;)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

MKM Shadow pisze:Irisbus: a jakiego systemu operacyjnego używasz ? bo widzę, że to nie jest Windows XP
To jest Win Xp z nakładką.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Czy wiesz skąd ściągnąć takie nakładki, wielokrotnie szukałem takiego patentu, ale wszędzie głucho :shocked: . Czy można wyłączyć te menu na górze?

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

7370 pisze:Czy wiesz skąd ściągnąć takie nakładki, wielokrotnie szukałem takiego patentu, ale wszędzie głucho . Czy można wyłączyć te menu na górze?
Można ją pobrać stąd:
http://universal-vista-inspirat.softonic.com/ie/43184
A menu zdaje się można wyłączyć.

ppln

Post autor: ppln »

7370 pisze:Czy można wyłączyć te menu na górze?
Te menu to chyba właśnie najważniejsze jest ;) Co nie zmienia faktu, że żeby było ładnie i klasycznie powinno się je umieścić na dole, a na górze jakiś mały paseczek. Wtedy mamy styl systemu, z którego WSZYSCY ściągają (myślicie, że zarządzanie oknami w Berylu czy widgety w viście nie były najpierw tam?)

ppln

Post autor: ppln »

I czy nie lepiej korzystać ze sprawdzonego XP bez zaszytych w kernelu mechanizmów DRM? Coś takiego obniża wydajność (dodatkowa warstwa, ewentualne szyfrowanie w locie)

A jeśli chodzi o efekty to pod Linuksem mam lepsze :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:I czy nie lepiej korzystać ze sprawdzonego XP bez zaszytych w kernelu mechanizmów DRM? Coś takiego obniża wydajność (dodatkowa warstwa, ewentualne szyfrowanie w locie)
Teraz tak, ale jak pojawią się mocniejsze kompy i będzie już wiadomo co to ten DRM i jak to ew. obejść, to będzie można spokojnie używać nowego systemu ;) Teraz to byłby de facto masochizm połączony z betatestingiem.
A jeśli chodzi o efekty to pod Linuksem mam lepsze
Wygląd to nie wszystko :retard:

Mateusz

Post autor: Mateusz »

Jak coś to Viste miałem orginalnie w kompie jak go kupiłem :P

ppln

Post autor: ppln »

plocmaster pisze:Wygląd to nie wszystko
A masz coś innego na plus w viście? .NET 3.0 na 100% da się odpalić pod XP.
A dx10 się będzie dało emulować (chociażby przez wine'a). Zresztą jest prawie niemożliwe napisanie kodu działającego w viście i niedziałającego w XP bo mają w dużej większości zgodne API.

A bezpieczeństwo... Póki nie dam jakiemuś skryptowi praw +x i go nie odpalę (właściwie to z konta roota) to systemowi nic nie grozi. Poza głównym użytkownikiem, któremu zdarza się eksperymentować ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:A masz coś innego na plus w viście?
To, że to nowy Windows, na pewno ma cośtam lepszego, będzie standardem i jestem głupim użyszkodnikiem wszystkiego co Windowsowe, ślepy na lepsze alternatywy.
Poza tym w 2001 r. też nie brakowało malkotentów twierdzących, że XP właściwie nie ma nic ciekawego, jest zasobożerny, i w ogóle nie ma powodów, żeby przejść nań z 98/2000/Me/BeOS/Solarisa (taki system operacyjny Sun Microsystems :D ). I co?

Tak swoją drogą, mimo wszystko w ten weekend może będzie jakiś próbny rozruch pingwina u mnie. Jakby coś, to będę PW słał ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Kędzior pisze:(PII400MHz, 64MB RAM)
Kędzior pisze:O Xpeku nie wspomnę, który działa u mnie jak żółw i na dodatek łatwo mój komputer zawiesić pod tym systemem :DDD )
XP jest lepszy od 98SE, pod warunkiem, że ma się te min. 128 MB RAM-u :-P

Mateusz pisze:Jak coś to Viste miałem orginalnie w kompie jak go kupiłem
A ja mam jeszcze "orginalną" vistę testową na płytce ważną jeszcze miesiąc chyba :diabeł:
plocmaster pisze:To, że to nowy Windows, na pewno ma cośtam lepszego, będzie standardem i jestem głupim użyszkodnikiem wszystkiego co Windowsowe, ślepy na lepsze alternatywy.
E, nie przesadzaj. Millenium się na przykład nie przyjęło :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:E, nie przesadzaj. Millenium się na przykład nie przyjęło
Co racja to racja — ME to 98SE z paroma nie do końca przydatnymi dodatkami (np. WMP9 bodajże, nowe ikonki i parę innych dupereli typu ikonki) i wykastrowany z paru przydatnych rzeczy (np. konsola DOS-owska — naprawdę przydatny zwierz w systemach 9x), w dodatku żrący więcej zasobów niż powinien. W dodatku trafił na rynek w złym momencie (razem z 2000, i niedługo przed XP).
2000 też się zbytnio nie nadawał do użytku domowego, ale wciąż gdy ktoś dziś potrzebuje typowego NT-ka a nie ma zbyt wydajnego komputera, to dla niego dobra propozycja.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

2000 też się zbytnio nie nadawał do użytku domowego, ale wciąż gdy ktoś dziś potrzebuje typowego NT-ka a nie ma zbyt wydajnego komputera, to dla niego dobra propozycja.
Ja myślę, że 98SE jest dla słabszych kompów najlepszą propozycją. Mimo swej awaryjności :mruga:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ja myślę, że 98SE jest dla słabszych kompów najlepszą propozycją. Mimo swej awaryjności
Tak dla użytku domowego i w ogóle to tak, a że awaryjny… Cóż, da się wytrzymać :)
Tak w ogóle, to 98SE jest jak PR110: przestarzały, miękki, psuje się, niewygodny, opatrzony do granic możliwości… Ale wystarczy posłuchać tego niepowtarzalnego gangu SW 680, spojrzeć na ten wystrój wnętrza, te niepowtarzalne drzwi z maszynami, na skajowe fotele… I od razu robi się jakby inaczej :mruga:

Mateusz

Post autor: Mateusz »

Na początku istnienia XP full ludzi twierdziło, że jest do bani (głownie z powodu braku sterowników, które wyszły po jakimś czasie, tak samo jak teraz vista, ale jest już coraz więcej odpowiednich sterowników). Ja tam uważam viste za dobry system jak ma się te wymaganie, żeby działała...

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Mateusz pisze:Na początku istnienia XP full ludzi twierdziło, że jest do bani
Bo na początku istnienia XP był do bani. To był - mimo zastosowania sprawdzonych rozwiązań z 2k - niedopracowany system. Praktycznie rzecz biorąc stał się "dobry" dopiero z wprowadzeniem SP2.

ppln

Post autor: ppln »

Oj, aż tak źle to nie było - dało się działać.

Co nie zmienia faktu, że XP miał zdecydowanie niższe nawet jak na tamte czasy wymagania niż vista (wymagał tylko procka ~1GHz i 256 MB RAMu).

A w każdym razie nie będę za darmo ani za własną kasę betatestował skażonego produktu.

Co innego Open Source - wiem, że mogę z tym robić co chcę.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

ppln pisze:256 MB RAMu
To było na wtedy dużo...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”