Wandalizm

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Wandalizm

Post autor: irisbus »

Nie wiem czy było takie coś już, i nie wiem cze to we właściwym miejscu, ale niech będzie. Ostatnim czasem kolega podesłał mi dwa ciekawe linki, oto one:

:strzałka: http://www.youtube.com/watch?v=EJGkRkAjxPQ
:strzałka: http://www.youtube.com/watch?v=wTZKbJRL ... ed&search=

Zapraszam do obejrzenia i do dyskusji na temat tego typu "akcji".
Ostatnio zmieniony 2010-12-03, 21:36 przez irisbus, łącznie zmieniany 1 raz.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Zorganizowana akcja... Ciekawe, na czym ćwiczą :diabeł:
I szkoda, że nie poprzestają na ćwiczeniu.
Niech sobie własny pociąg kupią i robią z nim, co zechcą :mruga:

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Nie wiem czy to prawda, ale słyszałem kiedyś że w jakimś mieście graficiarze wywlekli kierowcę z autobusu, po czym wymalowali całe wnętrze.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Takie grupy zorganizowanej młodzieży świadczą o tym, że im się nudzi, bo również dobrze mogli by sobie pójść do klubu, poderwać pare lasek i upić się :mruga: a nie niszczyć cudzą własność.
Przecież po takich wybrykach PKP będzie niezłą kasę buliło za naprawy szkód wyrządzonych przez tych kretynów :/

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Serio? Ja widziałem w PKP takie pociągi, w których takie "ozdoby" bynajmniej nie były usunięte :diabeł:

ppln

Post autor: ppln »

irisbus pisze:Nie wiem czy to prawda, ale słyszałem kiedyś że w jakimś mieście graficiarze wywlekli kierowcę z autobusu, po czym wymalowali całe wnętrze.
W Łodzi by nie musieli - wystarczy zaczaić się na krańcówce na Kaliskim, otworzyć sobie przyciskiem i otworzyć tylne drzwi w celu ewentualnej ewakuacji. Kierowcy nie wyłączają pojazdów bo wtedy resetuje się sterownik.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

MKM Shadow pisze:Takie grupy zorganizowanej młodzieży świadczą o tym, że im się nudzi, bo również dobrze mogli by sobie pójść do klubu, poderwać pare lasek i upić się
A jeśli młodzież nie chce się upijać, bo np. ma uprzedzenie do alkoholu? A jeśli nie lubi chodzić do klubów? Ja szczerze mówiąc wolę rozrabiać i rozwalać co się da w okolicy niż siedzieć bez sensu w jakimś klubie... Fakt że malowanie po pojazdach uważam za złe, ale w malowaniu po ścianach już nic złego nie widzę... pod warunkiem że jest to porządny wrzut a nia jakieś tam bazgroły ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

O właśnie. Gdyby to był ładny "wrzut" i nie znajdujący się na szybach oraz w środku pociągu to wyglądałoby to fajnie. Na pewno fajniej od niejednej reklamy...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ten pierwszy film

:strzałka: http://www.youtube.com/watch?v=EJGkRkAjxPQ

Pokazuje bezradność. Nie wiem czy Zauważyliście. Do graficiarzy podszedł kierownik pociągu i chyba maszynista. Graficiarze nawet nie zamierzali uciekać. Tylko spokojnie smarowali wagon dalej. :wall:

PS. Największą głupotą jest wymazanie przedniej szyby maszynisty. Takie zachowanie to gorzej niż głupota. :nuts:
KKS pisze:Serio? Ja widziałem w PKP takie pociągi, w których takie "ozdoby" bynajmniej nie były usunięte
I wcale im się nie dziwię. Skoro "ludzie" chcą malować pociągi, to niech potem tym jeźdżą. Po co myć pociąg, skoro następnego dnia znów będzie pomalowany :chytry:

A tak swoją drogą. Przecież to są dzieciaki. Czyjeś dzieciaki. Gdzie są ich opiekunowie ? Pewnie korzystają z tych pociągów. :roll:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:Pokazuje bezradność. Nie wiem czy Zauważyliście. Do graficiarzy podszedł kierownik pociągu i chyba maszynista. Graficiarze nawet nie zamierzali uciekać. Tylko spokojnie smarowali wagon dalej.

PS. Największą głupotą jest wymazanie przedniej szyby maszynisty. Takie zachowanie to gorzej niż głupota.
IMO czuli się po prostu bezkarnie i w ogóle nie zagrożeni, bo co im może 2 gości zrobić, a za nim policja przyjedzie to zdążą już uciec. Podejrzewam, że nawet gdyby tam był 1 policjant i tak by im rady nie dał :/
J-31 pisze:I wcale im się nie dziwię. Skoro "ludzie" chcą malować pociągi, to niech potem tym jeźdżą. Po co myć pociąg, skoro następnego dnia znów będzie pomalowany

A tak swoją drogą. Przecież to są dzieciaki. Czyjeś dzieciaki. Gdzie są ich opiekunowie ? Pewnie korzystają z tych pociągów.
Och widzisz J-31, tyle zawsze mi rodzice o tym mówią, żebym nie popadł w złe towarzystwo, tyle się tego słucha i czyta, że rodzice (opiekunowie) mają dopilnować swoje dzieci, ale jak widać do Polaków nic nie umie przemówić, dopiero musi się coś strasznego i głośnego w mediach wydarzyć, aby ludzie zaczęli w końcu zaczęli dostrzegać co robią i z kim się spotykają ich dzieci, stąd zawsze mi przychodzi do głowy to przysłowie: "Polak mądry po szkodzie".
Drugą sprawą jest to, że jeśli w domu jest przemoc, ciągłe bicia, pijaństwo, dzieci wtedy wariują, biorą przykład (niestety zły) z rodziców i popadają potem w jakieś takie złe towarzystwo. Również dotyczy to też dzieci, którzy nie mają swoich prawdziwych rodziców, tylko opiekunów, którym często uciekają z domu. Może się też tak zdarzyć, że rodziców nie obchodzi to co wyczyniają i z kim spotykają się ich dzieci.
Tak więc niestety wychowanie dzieci zależy w głównej mierze od rodziców, jeżeli z domu nie wyniosą jakiś nawyków dobrego wychowania i jeżeli w szkole się nie uczą, olewając naukę, trafiają potem jak widać w takie towarzystwo, które tylko dewastuje, okrada, a nawet napada innych, żeby zaspokoić swoje pragnienie dobrej rozrywki....

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Shadow, co Ty pleciesz? Z patologicznych rodzin to pochodzą może dresy w grupach po kilka osób, którzy kradną komórki na osiedlu...
Prawda jest taka, że większość młodzieży z takich "zorganizowanych grup" to młodzież, która ma w domu wszystko, rodzice się zajmują sobą i pracą, a gdyby czasem policja wszczęła śledztwo w takiej sprawie, to oni nie porozmawiają ze swoimi dziećmi, tylko pójdą na policję dać w łapę, bo "kochają" swoje dzieci i nie chcą, by stała im się krzywda. Prawda jest taka, że właśnie w ten sposób im ją robią, bo młodzież czuje się bezkarna - i tak potem tatuś załatwi...

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

KKS pisze:Prawda jest taka, że większość młodzieży z takich "zorganizowanych grup" to młodzież, która ma w domu wszystko, rodzice się zajmują sobą i pracą, a gdyby czasem policja wszczęła śledztwo w takiej sprawie, to oni nie porozmawiają ze swoimi dziećmi, tylko pójdą na policję dać w łapę, bo "kochają" swoje dzieci i nie chcą, by stała im się krzywda. Prawda jest taka, że właśnie w ten sposób im ją robią, bo młodzież czuje się bezkarna - i tak potem tatuś załatwi...
No to też prawda o czym wspomniałeś, niestety popularne dawanie w łapę to już w Polsce normalność :/ Chociaż sądzę, że nie tylko "tacy" biorą się z bogatych rodzin"...
KKS pisze:Shadow, co Ty pleciesz? Z patologicznych rodzin to pochodzą może dresy w grupach po kilka osób, którzy kradną komórki na osiedlu...
No dobra, ale za pare ukradzionych komórek już mają kasę, choćby np. na sprej, którym pójdą wymalować pociąg :/

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

MKM Shadow pisze:Tak więc niestety wychowanie dzieci zależy w głównej mierze od rodziców, jeżeli z domu nie wyniosą jakiś nawyków dobrego wychowania i jeżeli w szkole się nie uczą, olewając naukę, trafiają potem jak widać w takie towarzystwo, które tylko dewastuje, okrada, a nawet napada innych, żeby zaspokoić swoje pragnienie dobrej rozrywki
A jak wytłumaczysz mój przypadek? Uczyłam się bardzo dobrze, rodzice mnie niby dobrze wychowali, nie jestem w żadnym złym towarzystwie, a często myślę o tym co by tu zmalować, rozwalić, drapnąc, kogo pobić itd...
Ja myślę że to może być też kwestia subkultury... bo każda subkultura ma swoje wartości i charakterystyczne zachowania. Nie trzeba nikogo znać żeby należeć to takiej podkultury... Skejci malują, jeżdżą na deskach i mi się to podoba, a metalowcy co robią to nie wiem, bo ich nienawidzę.
MKM Shadow pisze:No dobra, ale za pare ukradzionych komórek już mają kasę, choćby np. na sprej, którym pójdą wymalować pociąg
Za kilka ukradzionych komórek to mają <b>conajmniej</b> kilkanaście puszek spray'u. Mała puszka kosztuje około 10 zeta...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Chyba, że nachodzą ich tak, jak ostatnio mojego kumpla - w dziewięciu...
MKM Shadow pisze:No dobra, ale za pare ukradzionych komórek już mają kasę, choćby np. na sprej, którym pójdą wymalować pociąg
Nie o to mi chodziło, chodziło mi o podział wandalizmu - patologia kradnie komórki, "inteligencja" tworzy takie zorganizowane grupy...

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

[fquote="ikarus9587"]często myślę o tym co by tu zmalować, rozwalić, drapnąc, kogo pobić itd... [/fquote]Ale tego nie robisz (mam nadzieję ;) ). Nie jedną osobę nachodzą myśli negatywne ale najważniejsze jest aby zachować równowagę między tym, co właściwe, dobre a tym, co negatywne. Problem pojawia się w momencie gdy ciemna strona naszej natury bierze górę...

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

ikarus9587 pisze:A jak wytłumaczysz mój przypadek? Uczyłam się bardzo dobrze, rodzice mnie niby dobrze wychowali, nie jestem w żadnym złym towarzystwie, a często myślę o tym co by tu zmalować, rozwalić, drapnąc, kogo pobić itd...
Ja myślę że to może być też kwestia subkultury... bo każda subkultura ma swoje wartości i charakterystyczne zachowania. Nie trzeba nikogo znać żeby należeć to takiej podkultury... Skejci malują, jeżdżą na deskach i mi się to podoba, a metalowcy co robią to nie wiem, bo ich nienawidzę.
Mam nadzieję, że jednak gdy nachodzą Cię te myśli nic pochopnego nie robisz :)

Wspomniałaś o subkulturze, ale ja osobiście myślę (również jako wyznawca religii), że Bóg dał życie każdemu człowiekowi, aby ten różnił się inny charakterem, wyglądem, zachowaniem....

Damhan

Post autor: Damhan »

Z tego co widzę filmy przedstawiją trójmiejską SKM-kę. Krótko mówiąc- głupota. I każde malowanie to głupota (chyba, że właściciel powierzchni wyraża na to zgodę). Potem całe miasto wygląda koszmarnie... :roll:

S_S
Posty: 236
Rejestracja: 2005-11-30, 18:16

Post autor: S_S »

irisbus pisze:słyszałem kiedyś że w jakimś mieście graficiarze wywlekli kierowcę z autobusu, po czym wymalowali całe wnętrze
I dał się tak ?
Mój tato jest kierowcą i jak zrobili mu niewielki napis we wnętrzu to się na nich wsciekł i jak musieli mu zmywać, a jak szorowali. :mruga:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

S_S pisze:Mój tato jest kierowcą i jak zrobili mu niewielki napis we wnętrzu to się na nich wsciekł i jak musieli mu zmywać, a jak szorowali.
Jakiego środka perswazj użył?

S_S
Posty: 236
Rejestracja: 2005-11-30, 18:16

Post autor: S_S »

Krzyku. Nie bój się nie pobił ich. xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”