Wandalizm

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
placuch

Post autor: placuch »

RTL to dość znana postać (lub grupa ludzi?) we Wrocławiu, takie tagi można spotkać np. na tramwajach.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Na pocieszenie mogę Wam napisać, że SKM-owskie 14WE też są coraz częściej bazgrolone po bokach. Tak, że pozostaje mi tylko czekać kiedy RTL pojawi się w Warszawie :retard:

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

Poprawnie slangiem na takie graffiti mówi się "WHOLECAR"...nie lubię takiego czegoś bo zasłania okna i nic nie widać. U mnie połowa dzielnicy to grafficiarze. Nic do nich nie mam ale jeśli już to robią to nie po oknach :o:


A na EN-57 mówią Jagodzianki :D Pewnie ze względu na malowanie po remoncie :D

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Niezły graf... Gorzej że takie cuda (na cały wagon) pojawiają się na tramwajach. Nie pamiętam teraz już numeru ale ostatnio jeździł jeden cały wysmarowany. Szyby co prawda umyli, ale reszty nie mogli bo było nasmarowane na reklamie :confused: A jeszcze co do kibli, to ilekroć widziałam taki składzik to każdy był wymalowany. Co do jednego. Czystego dawno nie widziałam...

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Ręce opadają, był spokój i znowu się zaczęło :confused:
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Najwyraźniej dzieciom się nudziło. Ciekawi mnie tylko o co chodzi z tym "ABC", bo chyba raczej nie chodzi o alfabet ;)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

J-31 pisze:Ciekawi mnie tylko o co chodzi z tym "ABC", bo chyba raczej nie chodzi o alfabet
Pewnie ułomni na mózg pomylili się z copACABana :diabeł:

Wpadłam dziś na wymalowany skład: #2298-99, ale fotki niestety nie mam, bo musiałam skupić się nad uciekaniem przed burzą...

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Wałbrzyski ZDiK wymienia wiaty przystankowe i prowadzi akcję przeciw wandalom. Na każdej nowej wiacie pojawiły się naklejki "obiekt monitorowany" a na Starym Zdroju przy Dw. Miasto pojawiła się na przystanku kamera monitorująca przystanek i wiatę. Do tego dziś rano na Podzamczu i Piaskowej Górze ktoś owinął wiaty taśmami z kartkami "dewastujesz??? nie korzystasz!!!". Akcję ponoć zorganizowała jakaś grupa młodzieży:

http://www.walbrzych.info/pl/wiadomosci ... owych.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawa akcja, tylko, że oklejenie wiaty taśmami nie uchroni jej przed dewastacją. Ciekawy jestem, co oni mają teraz w planach ;)

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

Pomysł jest nie głupi ale te czuby i tak na wszystko znajdą sposób......

A tu filmik jak złapali grafficiarza w Szczecinie:

http://www.youtube.com/watch?v=LmGjo8JAzmc

Może film nie jest związany z KM ale dobrze mu tak :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

I takie filmy mi się podobają najbardziej. Powinno je się częściej pokazywać. W Warszawie monitoring oraz policja działają również bardzo sprawnie. I pamiętam, że jakiś rok temu złapano - dokładnie w ten sam sposób, co tego chłopaka - dwóch nastolatków. Jak smarowali wiatę przystankową.

W obecności policjantów oraz rodziców - w środku nocy - obaj grzecznie czyścili tą wiatę.

Jedno co mnie tylko wkurza - w tym filmie, którego link podał JELCZU85 - to tyle, że zasłonięto twarz tego człowieka.

Powinno się takich ludzi pokazywać. ;)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

J-31 pisze:Powinno się takich ludzi pokazywać.
Również tak uważam.
Ja rozumiem, że grafficiarze mają swoją subkulturę itd, ale niech sobie zorganizują jakieś ściany do malowania, albo się starają u władz miasta o jakieś miejsce do malowania. A to nawet co zrobilł ten gostek nie można nazwać graffiti tylko beznadziejne bohomazy.
Ostatnio zmieniony 2010-05-17, 20:22 przez ŁK-MZK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

ŁK-MZK pisze:uwarzam
Co robisz? :D
ŁK-MZK pisze:tylko beznadziejne bohomazy.
Vel. tagi.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Może i tagi, ale tak prawdę wcale one nie upiększają budynku. Są po prostu zwykłym bohomazem, które nie mają żadnej wartości estetycznej ;)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

walbrzych.info pisze:Nowość pojawiła się na ulicach Starego Zdroju, a konkretniej na przystanku autobusowym znajdującym się przy ulicy Armii Krajowej w kierunku Placu Grunwaldzkiego. Wiata przystankowa i sam przystanek są od niedawna monitorowane.
Foto:
walbrzych.info

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Wałbrzychu musi być bardzo źle, skoro zwykłą wiatę przystankową trzeba monitorować, by nie zniszczyli jej wandale :]

łezka1

Post autor: łezka1 »

J-31 pisze:W Wałbrzychu musi być bardzo źle, skoro zwykłą wiatę przystankową trzeba monitorować, by nie zniszczyli jej wandale
Jakiś czas temu w Warszawie- wandale non stop niszczyli wiaty przystankowe- teraz jest sporo kamer- więc i dewastacji mniej ,ale zdarzaja się jeszcze wybite szyby- co poradzić :|

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

To chyba musiało się kiedyś wydarzyć :confused: :
Wczoraj około godziny 21:00 w zajezdni Klonowica widziano zdewastowanego MAN-a NG272 1255. Autobus padł ofiarą grupy młodzieżowej, która "unowocześniła" malowanie Floating Garden. Pojazd został "ozdobiony" srebrnym, odbijającym światło graffiti, które zostało umiejscowione na całym prawym boku autobusu. Miejsce zdarzenia nie jest znane.
http://www.mkm.szczecin.pl/news.php?det ... 07565.news

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

http://www.youtube.com/watch?v=yiM4CwbD ... r_embedded

Ehh przesada ;/ W 3min. pomalować cały szynobus...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

irisbus pisze: Ehh przesada ;/ W 3min. pomalować cały szynobus
Pewnie, jakby było ich więcej uwinęliby się w 2 min 30 s.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”