EURO 2012 a KM

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Tymczasem w Poznaniu:
http://www.mmpoznan.pl/415610/2012/6/6/ ... egory=news

Zacytuję najciekawszy fragment:
W pierwszym dniu Euro 2012 będzie obowiązywał sobotni rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Dyrektor ZTM zachęca kibiców do... spacerów.

Chociaż Euro 2012 zaczyna się w najbliższy piątek i wszyscy spodziewają się w związku z tym większego ruchu kibiców, zwłaszcza do Strefy Kibica, to komunikacja miejska w Poznaniu kursować będzie jak sobotę. Nie będzie o tym żadnych dodatkowych informacji dla kibiców obcojęzycznych.

- Jak ktoś przyjeżdża do danej miejscowości to powinien się dowiedzieć jak poruszać się komunikacją miejską, a nie jak już przyjedzie, szukać jej na przystanku – mówi Wojciech Tulibacki, prezes MPK. – Przynajmniej ja tak robię i robi tak wiele ludzi. Nie mniej na stronach internetowych taka informacja jest również w języku angielskim. Na przystankach jest po polsku.

Dlaczego mimo tego, że w niedzielę w Poznaniu rozgrywany będzie mecz Irlandia – Chorwacja, komunikacja miejska kursować będzie jak w każdą inną niedzielę?
- Decydująca będzie pogoda – tłumaczy Rafał Kupś, p.o. dyrektora ZTM. – Jeśli będzie marna, to zapotrzebowanie na komunikację od razu wzrasta. Zależy nam również, aby trochę tych naszych pasażerów pospacerowało po mieście, a nie z punktu A szybko do punktu B, opluć szyby i motorniczego czy kierowcę autobusu i nic nie poznać z tego miasta.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

PATOLOGIA :nuts:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Szczerze mówiąc cały czas mam nadzieję, że ktoś robi sobie jaja i zmyślił te wypowiedzi. Po co więc ta cała szopka z przygotowywaniem się do Euro? Dla nieznających Poznania - stadion jest daleko od centrum. Owszem, można iść pieszo, ale raczej nikt tego nie praktykuje, nie licząc pochodu po mistrzostwie to wracałem pieszo tylko raz, jak mecz był o 14, po meczu było jeszcze jasno i ciepło a na stadionie był komplet i nie chciało mi się wpychać do zatłoczonych tramwajów, jednak doszedłem tylko na Kaponierę i tam wsiadłem w "normalny" tramwaj, dalej już się nie chciało iść. Nie liczyłem, ale wątpię, żeby nawet w ładną pogodę z własnej woli więcej niż 100 osób się wybrało pieszo do centrum.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Nieszanowny pan prezes po takich wypowiedziach powinien zostać z hukiem wypitakdalej i zostać najwyżej prezesem punktu krycia loch, oprócz tego przydałby mu się jeszcze +- roczny odwyk od GazWybu, bo najwyraźniej przedawkował i mu zaszkodziło.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Prawdę powiedziawszy to ja po prostu nie wierzę, w to co powiedział p. Rafał Kupś. :shocked:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Tak już będąc przy temacie Euro a KM - fajny pomysł na przystanek autobusowy:
http://busphoto.ru/photo/40566/
Szkoda tylko, że w Moskwie, a nie w krajach organizujących Euro...

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

A myśmy mieli piękne, tramwajowe bum, podczas trwania pierwszego meczu... Zresztą nie dziwię się... Ale na prawdę jestem pod wrażeniem, że te tramwaje nikogo nie rozjechały. Po mieście łaziło tyle ludzi (zwłaszcza w okolicach Rynku), że o wypadek było bardzo łatwo...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ano właśnie Nikki - a prócz tego nieszczęśliwego zdarzenia - to jak sobie poradziła wrocławska komunikacja zbiorowa z kibicami.

Czy część ludzi skorzystała z pociągów - czy tylko pieszo + komunikacja miejska ? ;)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Ciężko stwierdzić. Czesi przyjechali pociągami na główny, a na stadion tramwajami i autobusami z centrum. Rosjanie... Trochę przyleciało, trochę przyjechało samochodami. Greków dzisiaj to ja w ogóle nie widziałam... Ogólnie to były dodatkowe linie, ale korzystano chyba w zasadzie tylko z tych co jechały z centrum do stadionu. Bo były też linie z Lotniska do centrum i pod stadion, ale w dzień pierwszego meczu te autobusy jeździły w większości puste, a i jeden kierowca mówił, że tylko miejscowi się tymi liniami interesowali i że to głównie miejscowi nimi jeździli... Na mieście było mnóstwo ludzi, tramwaje i autobusy jeździły pełne. Było trochę awarii, ale poza tym chyba poszło dość sprawnie... Ponoć Czesi wykończyli dwa autobusy, bo im się skakać zachciało, zresztą widziałam już wcześniej, że i w stopiątkach im się fajnie skakało. Więcej nie wiem. Opieram się na tym co widziałam i co pisali na stronie Gazety Wrocławskiej... ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki Nikki za info :)

To ja dorzucę parę słówek z wczorajszego dnia w Warszawie.

W zasadzie byłoby nieźle... gdyby nie bandy polskich kibiców atakujących Rosjan. Rosjanie poprosili o zgodę na przemarsz Mostem Poniatowskiego z p.o. Warszawa Powiśle na Stadion Narodowy. Taką zgodę otrzymali.

Policja pozamykała Nowy Świat i wiele ulic Śródmieścia... a tramwaje kursowały do ostatniej możliwej chwili.

:strzałka: http://www.km-forum.com.pl/galeria/deta ... e_id=26123

Czyli gdzieś do około godz. 17.15. Potem na Moście Poniatowskiego robiło się coraz ciaśniej.

:strzałka: http://www.km-forum.com.pl/galeria/deta ... e_id=26112

Tramwaje Warszawskie wprowadziły lotny patrol - w radiowozie. Konwojował on tramwaje przez most

:strzałka: http://www.km-forum.com.pl/galeria/deta ... e_id=26118

Potem tramwaje były konwojowane przez policjantów ... pieszo :cool:

Aż w końcu zawieszono całkowicie ruch. A most zapełnił się kibicami.

:strzałka: http://imageshack.us/photo/my-images/60 ... niat1.jpg/
:strzałka: http://imageshack.us/photo/my-images/22 ... niat2.jpg/

Tyle "cukru pudru" - bo teraz będzie trochę na gorzko. To co stało się wczoraj w Warszawie to SKANDAL !

Bandy facetów napadających na wszystkich. Skopano nawet dziecko. Sam byłem świadkiem jak polscy kibice próbowali pobić małżeństwo z dzieckiem zmierzające do strefy kibica :nuts:

Policja na szczęście interweniowała szybko. A Ci panowie nie czekali na tramwaj ;)

:strzałka: http://imageshack.us/photo/my-images/140/policja1t.jpg/
:strzałka: http://imageshack.us/photo/my-images/839/policja2n.jpg/

Ja byłem świadkiem drobnej zadymy. Piekło zaczęło się dopiero po meczu. Policja zadziała szybko, więc banda podzieliła się na kilka grupek. Część z nich usiłowała wtargnąć do strefy kibica w Centrum, część do hotelu Bristol.

Dla bezpieczeństwa zatrzymano ruch w metrze. A policja zablokowała wszystkie ulice w Centrum. Ten kto był w strefie kibica, został zmuszony do sporego spaceru, aż na Krakowskie Przedmieście - innej drogi ponoć nie było. Policja szybko wyłapywała "kiboli", kilku z nich już zatrzymano przed meczem na Nowym Świecie ;)

Wielu Rosjan szybko chowało swoje flagi. Mam nadzieję, że tego typu zdarzenia raczej nie powtórzą się już w czasie tych mistrzostw. :chytry:

========================

Jak ktoś chce popatrzeć, to pierwszy film już jest gotowy. Reszta będzie niebawem ;)

:strzałka: http://www.youtube.com/watch?v=TAFeylkU ... e=youtu.be

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Euro 2012 - komunikacyjne

Post autor: J-31 »

W sobotę kolejny mecz w Warszawie. Tym razem Rosja Grecja. I zmiana planów w komunikacji miejskiej.

Zarząd Transportu Miejskiego, przygotowuje się na kolejne burdy uliczne i w sobotę już nie zobaczymy tramwajowej linii 77. A jednocześnie ZTM w ogóle zawiesi komunikację miejską w rejonie Stadionu już od godz. 16.

Na mecz będzie można dotrzeć pociągiem lub pieszo. :]

Wychodzi na to, że miasto chyba ostro szykuje się do kolejnej wojny. Ciekawe, czy będzie ? ;)

PS. Jeśli ktoś ma ochotę popatrzeć jak radziły sbie tramwaje w Warszawie tuż przed meczem Polska Rosja (12 czerwca), to zapraszam na mój kolejny film - tramwaje w Alejach Jerozolimskich ;)

:strzałka: http://www.youtube.com/watch?v=W1PqDNRT ... e=youtu.be

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:. Ciekawe, czy będzie ?
Nie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie.
A skąd Wiesz ? :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Burdy na ostatnim meczu związane są nieodłącznie z naszym przeciwnikiem — paru idiotów (z tego co słyszałem, także z obecnie niestołecznych miast Mazowsza) chciało wyrównać rachunki za zaszłości historyczne, no i ten marsz też trochę prowokował. Z Czechami nie mamy o co się bić :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dobra, ale ruscy grają dzisiaj z grekami w Warszawie. A tak apropo, to 12 czerwca zjechali się kibole nie tylko z Mazowsza, ale praktycznie z całej Polski, było wielu również ze śląska m.in. z Sosnowca ;)

Tigin

Post autor: Tigin »

J-31 pisze:ze śląska m.in. z Sosnowca
Sosnowiec to nie Śląsk ;)

Grecy z Ruskimi nie mają i nie mieli żadnych konfliktów, więc nie mają się o co bić. A polscy bandyci dziś nie mają pretekstu do wojen.

romek

Post autor: romek »

¯OE Ostróda nie gorsze i też ma (miało?) linię specjalną :D

Jedną z wielu działalności firmy jest nowoczesny stadion budowany z myślą o piłkarzach którzy podobno mieli mieć tu bazę pobytową na Euro. Jak się okazało że nikt tu nie przyjedzie to stadion jest używany przez IV a właściwie już III ligową lokalną drużynę. Na czas Euro jednak postanowiono zorganizować tam strefę kibica. Z tej okazji odpalono specjalną linię autobusową. Miała ona 2 wyjazdy z pętli Osiedle Młodych i jechała ulicami Jagiełły, Czarnieckiego, Mickiewicza na stadion. Początkowo były dwa kursy: o 16:05 i 16:45. Oczywiście firma pogardziła jakąkolwiek informacją czy nawet rozkładami jazdy. Kto wie ten jedzie :) Aby sprawdzić sensowność rozwiązania kierowcy wpisywali ilość pasażerów do karty:

Dzień 1 (8.06.2012)

Wyjazd 16:05 - 6 osób
Wyjazd 16:45 - 26 osób

Dzień 2 (9.06.2012)

Wyjazd 16:05 - 4 osoby
Wyjazd 16:45 - 4 osoby

Dzień 3 (10.06.2012)

Wyjazd 16:05 - 3 osoby (ja ,,służbowo'' oraz córka kierowcy z chłopakiem ;) )
Wyjazd 16:45 - 4 osoby

Zdesperowany faktem własnoręcznie wykonałem i porozwieszałem rozkłady. Jednak następnego dnia pierwszy kurs już nie podjechał na Os. Młodych. To zdenerwowany przejechałem się po mieście i pozrywałem moją twórczość. Jak się potem okazało - kurs 16:45 pozostał. Linia ma teoretycznie jeszcze jeździć 21.06 - 1.07, jednak myślę że wytną oba kursy. Niestety.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Może za szybko Pozrywałeś rozkłady jazdy. Tak naprawdę taka informacja ma o wiele większy sens, gdy pojawia się odpowiednio wcześniej ;)

romek

Post autor: romek »

Tak, ale pozrywałem bo myślałem że w ogóle to zawiesili. Inaczej bym się tylko przeleciał zamazać pierwszą godzinę. No ale niestety ¯OE woli organizować takie coś: http://www.zegluga.com.pl/uploaded/aktu ... f_32_0.jpg zamiast zadbać chociażby o rozkłady.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”