Najładniejsze miasto w Polsce

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Ja, mimo iż rodowity Wrocławianin - nie uważam wcale, że Wrocław jest najpiękniejszym miastem w Polsce. Dlaczego?
Przede wszystkim - tereny nizinne, monotonnie, większość pagórków zaczyna się poza miastem - Skarszyn/Godzieszowa k. Trzebnicy. Co prawda w mieście można znaleźć kilka miejsc, gdzie jest różnica wysokości terenu (os. Stabłowice Stare, wieś Ślęza k. Wr.), ale są to niewielkie różnice.

Moim zdaniem - najładniejszym (biorąc pod uwagę okolice) miastem jest.... Wałbrzych.
Nawet w centrum miasta trudno jest znaleźć płaski teren. Co raz wjeżdża się pod górę, by nagle zjechać w dół. Ponadto bliskość terenów przemysłowych w połączeniu z bliskością Sudetów tworzy niezapomniane widoki.
Należy też wspomnieć bliskość Zamku Książ - zdaje się największej atrakcji turystycznej miast Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju.

No cóż - pod względem transportu publicznego nie jest najlepiej; IMO busiarstwo w W-chu jest jedną z większych porażek tego miasta. Może jestem przyzwyczajony, że u siebie czegoś takiego nie było (no, oprócz może jednego wybryku MPK z samochodami Asia 25 na liniach nocnych i 308 - ale to było stosunkowo dawno temu.) Za to należy pochwalić tamtejsze MPK, za malownicze i nietypowe położenie zajezdni przy ul. Ludowej. Oraz za w większości miłych kierowców autobusów.
PAFAWAG pisze:Łoludzie... Tam, gdzie Bartheln, Bischofswald, Rosenthal i Hundsfeld ;)
OMG, co kogo obchodzi że znasz takie czy takie języki. To jest forum polskie i w tym dziale należy się posługiwać wyłącznie językiem POLSKIM. Chcesz się pochwalić, że umiesz pisać po niemiecku, czy też arabsku, to idź na fora NK.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Marcin_558 pisze:A ja kocham Bydgoszcz
Ale mieliśmy pisać o "nie swoich miastach"... :D

Ale skoro już zaczęliście, to ja dodam, że najbardziej ze wszystkich miast kocham Szczecin... :mruga:

Chciałbym jeszcze dodać, że bardzo piękna jest Warszawa. Jednak dużym minusem jest to, że mieszka tam zbyt dużo ludzi (jak dla mnie). A to się wiąże z korkami, itd... :]

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Ale mieliśmy pisać o "nie swoich miastach"...
Tak wyszło i się napisało :diabeł:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”