Najładniejsze miasto w Polsce

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

TLG pisze:Jak byłaś w Rembertowie to owszem, tam jest regularna wieś
Ja byłem w Rembertowie i zdziwiły mnie wszechobecne odniesienia do II WŚ. Potem się dowiedziałem, o co w tym chodzi.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

Ja z dużych miast lubię Kraków, a z małych Głuchołazy.

XaleV

Post autor: XaleV »

No Kraków jest ładny ;] Ale i tak wolę moją średnia Świdnicę. Fajnie tu.

Bartek

Post autor: Bartek »

Bardzo lubię Warszawę, ma taki niesamowity klimat którego w innych miastach nie dostrzegłem. Lubię też Rzeszów, ładna Starówka i ogólnie miasto bardzo przyjemne. Mielec - kocham :mruga: :mruga:

filimer

Post autor: filimer »

lejos pisze:A co sądzicie o moim rodzinnym miescie Poznaniu? Bardzo jestem ciekaw jak oceniają to miasto mieszkańcy z innych miast. :retard:
Mnie zdarza się z sentymentem zanucić pod nosem "Poznańskie dziewczęta, poznńskie dziewczęta...." :diabeł:

Awatar użytkownika
lublin 42
Posty: 72
Rejestracja: 2007-09-27, 08:29
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lublin 42 »

Ja kocham Lublin,a także Gdynię i Tychy z powodu,że w Lublinie i Gdyni mieszkałem i w tych 3 miastach są trolejbusy.

Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jacbull »

Dla mnie najlepszym miastem jest Mirosławiec, a konkretnie nie miasto, tylko Osiedle XXX-lecia LLP, czyli dzisiaj Mirosławiec Górny. Wbrew pozorom nie jest to wieś, tylko osiedle wojskowe gdzie kiedyś mieszkałem. Może i nie było tego co w Warszawie, Łodzi, czy we Wrocławiu, ale było fajnie... :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

A tam, w okolicy są ładniejsze miasta i miejscowości :P

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Hmm więc nie będę oryginalny. Przemyśl- i to nie ze względu na to, że tu mieszkam, ale ma bardzo fajne widoki. Dużo wysoko położonych punktów, z których wychodzą ładne zdjęcia ;) .
Całkiem fajnie jest w Rzeszowie, aczkolwiek dlatego, że jakoś często tam przebywam i przyzwyczaiłem się do tamtejszego miejsca ;) .
Również Kraków ma coś w sobie, szczególnie centrum. Tetniące wieczorem życie ;) .
Warszawa to mi się kojarzy z ciągłymi objazdami, bo kiedy tam nie byłem to zawsze jakieś roboty drogowe :D , ale może tylko takie szczęście miałem.

wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: wnyku »

Mod działa :-) i to się chwali.
Sorry za OT ale mój post został skasowany pomimo, że był na temat.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ŁK-MZK pisze:Warszawa to mi się kojarzy z ciągłymi objazdami, bo kiedy tam nie byłem to zawsze jakieś roboty drogowe :D
No niestety - remonty to nasza codzienność, chociaż mnie osobiście Warszawa kojarzy się ze wszechobecnymi korkami. :mruga:
ŁK-MZK pisze:Hmm więc nie będę oryginalny. Przemyśl- i to nie ze względu na to, że tu mieszkam, ale ma bardzo fajne widoki. Dużo wysoko położonych punktów, z których wychodzą ładne zdjęcia ;)
Szczęściarzu. Ja właśnie lubię taki widoczki. :P

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

J-31 pisze:Szczęściarzu. Ja właśnie lubię taki widoczki.
Co chwile pod górkę, albo w dół ;) . Nawet rynek nie jest w Przemyślu płaski tylko same górki.
Co do widoczków to ja też takie lubie. Zapraszam do Przemyśla ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ŁK-MZK pisze:Co chwile pod górkę, albo w dół . Nawet rynek nie jest w Przemyślu płaski tylko same górki.
Przypomniała mi się moja wizyta w Karpaczu i bardzo męczące poruszanie się po mieście z powodu znacznych różnic wysokości. Jak tambylcy mogą wytrzymywać? Dla mnie nawet pójście do szkoły byłoby ciężkie

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

plocmaster pisze:Przypomniała mi się moja wizyta w Karpaczu i bardzo męczące poruszanie się po mieście z powodu znacznych różnic wysokości. Jak tambylcy mogą wytrzymywać? Dla mnie nawet pójście do szkoły byłoby ciężkie
Kiedyś były plany poprowadzenia tam wąskotorówki/normalnotorówki :D Ja pamiętam, jak za kościółkiem Wang (i za bramą do Karkonoskiego PN), w czasie wspinaczki po brukowanej, stromej drodze prowadzącej na Śnieżkę (szkoda tych ufosów na szczycie :( , może je naprawią...) spotkaliśmy (tzn. ja i mama) chłopaka z dziewczyną. Chłopak oczywiście taszczył bagaż swojej dziewczyny, a tym bagażem była... Niewielka torba na kółkach :rotfl: :wall: Brak słów...

A w Polandzie podoba mi się... No cóż... Gród wagonów Standard :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

PAFAWAG pisze:A w Polandzie podoba mi się... No cóż... Gród wagonów Standard
Pisz po naszemu
PAFAWAG pisze:w czasie wspinaczki po brukowanej, stromej drodze prowadzącej na Śnieżkę (szkoda tych ufosów na szczycie , może je naprawią...)
Byłem tam 3 lata temu. Nie jest łatwo się na nią wspiąć

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

plocmaster pisze:Byłem tam 3 lata temu. Nie jest łatwo się na nią wspiąć
Końcowy odcinek na szczyt nie jest wcale taki trudny, gorzej, jak się po prostu monotonnie idzie drogą, byle ciągle do przodu...
plocmaster pisze:Pisz po naszemu
Łoludzie... Tam, gdzie Bartheln, Bischofswald, Rosenthal i Hundsfeld ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ja byłem w Wang 2 razy, raz szedłem ulicą, a drugi przez góry i lasy i ten drugi sposób był łatwiejszy (inna sprawa, że z drugiego startowałem jakieś 15 km przed Karpaczem).

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

KKS pisze:Ja byłem w Wang 2 razy
Ja byłam raz i jedyne co pamiętam to że nam bułki słodkie przy autobusie dawali, bo to szkolna wycieczka była :lol: A ostatnim razem jak byłam w Karpaczu to do Western City wwiózł mnie dzielny zakładowy Pegaso, który ledwo mieścił się w tych wąskich uliczkach po drodze... ale nie musiałam się męczyć wchodzeniem pod górę :P

Jeśli chodzi o mniejsze miasteczka to podobało mi się w Szklarskiej (spędziłam tam sporo czasu poznając miejscowe legendy...), i ostatnimi czasy bywałam w Międzygórzu, też całkiem ciekawe miejsce, ale chyba nigdy nie zapomnę jak poszłam z koleżankami na Marię Śnieżną, na kacu, nie biorąc ze sobą nic do picia :rotfl:

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

A ja stawiam na Poznań i Kraków... ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

A ja kocham Bydgoszcz :) miasto nieodkryte przez wielu ludzi w Polsce. A jest dużo ciekawostek : Bazylika mniejsza św. Wincentego a Paulo , Katedra bydgoska , Opera Nova , Myślecinek (LPKiW) , bunkry po starej fabryce broni z II wojny światowej na terenie Zachemu , Wyspa Młyńska. Jest wiele miejsc które można opisywać.

Bydgoszcz oferuje też dużo emocji sportowych w 2009 jak : Tamex Cup (lekkoatletyka) , Grand Prix na żużlu , Mistrzostwa Europy w koszykówce mężczyzn i siatkówce kobiet , mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej .
Mamy też dużo klubów w ligach najwyższej półki : Polonia Bydgoszcz w Speedway Ekstralidze , Centrostal Bydgoszcz w Plus Lidze Kobiet , Delecta Bydgoszcz w Plus Lidze Mężczyzn a teraz dołączyła do tej elity nowa drużyna ale koszykarek z Kadusa Bydgoszcz :)

Bydgoszcz oferuj też imprezy muzyczne i kulturalne jak :
Ster na Bydgoszcz (impreza wodna) , Smooth Jazz Festival (29 maja) , Hity na Czasie , Muzyczne lato , Bydgoskie lato artystyczne , Bydgoski festiwal Prapremier (teatralny) , Bydgoski festiwal operowy , Camera Obskura (filmy dokumentalne)

No i na koniec komunikacja miejska która oferuje duży wybór marek : Irisbus Citelis 12m , Solaris Urbino 12/Urbino 18 , Mercedes Citaro/Citaro G , Mercedes Conecto LF/Conecto G , MAN NL223/NG313 , Volvo B10 L/LA/MA/Ble , Volvo7000A , Jelcz L090M/M181MB

Także zapraszam do Bydgoszczy u nas nie jest nudno jak za miedzą czyli ... w Toruniu :P

A co do innych miast które lubie to są nimi Gniezno , Poznań.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”