Najładniejsze miasto w Polsce

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Bardzo ładne zdjęcia, ale te kwiaty na zdjęciach z ogrodu botanicznego, to ja mam roku u siebie na działce pod Warszawą. Teraz kwiaty w najróżniejszych odmianach można kupić bez większego problemu, ale potem trzeba o nie dbać... ;)

Natomiast jeśli chodzi o najpiękniejsze miasta, to mnie bardzo podobał się Poznań, szczególnie Stare Miasto i Dolna Wilda... ;)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze: Teraz kwiaty w najróżniejszych odmianach można kupić bez większego problemu, ale potem trzeba o nie dbać... ;)
Ogrody botanicze są właśnie po to zakładane, żeby na jednym terenie zgromadzić (w sposób skomponowany) kwiaty, krzewy i drzewa z różnych stron świata. Na żadnej działce (nawet bardzo dużej) nie zmieściłaby się taka kolekcja :-P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Na pewno nie aż taka.... :o:
Jednak, przy odrobinie chęci, nawet na najmnieszej działce ogrodowej można zebrać sporo ciekawych okazów... ;)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:Na pewno nie aż taka.... :o:
Jednak, przy odrobinie chęci, nawet na najmnieszej działce ogrodowej można zebrać sporo ciekawych okazów... ;)
Można, wymaga to jednak bieżącej pielęgnacji i częstego pobytu na działce.
Wracając do tematu miast: Jeśli chodzi o ogrody miejskie, to poza wymienionymi wcześniej łódzkimi, bardzo podobają mi się parki i ogrody wrocławskie, zwłaszcza ogród japoński :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja niestety nie miałem możliwości przyjrzenia się bliżej, ale skoro już jesteśmy przy ogrodach i innych parkach - to wg. mnie ciekawie wygląda poznańska "Maltanka". To musi być fajne miejsce wypoczynkowe prawie w samym środku Poznania.. ;)

[ Dodano: 2005-04-27, 15:22 ]
Thomas78 pisze: (...) ogród japoński :)
Oooo. A to mnie Zaskoczyłeś :shocked: .

Halo koledzy z Wrocławia i Wy się tym nie chwalicie ? :shock:

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:
Thomas78 pisze: (...) ogród japoński :)
Oooo. A to mnie Zaskoczyłeś :shocked: .
Halo koledzy z Wrocławia i Wy się tym nie chwalicie ? :shock:
Skoro koledzy z Wrocławia się nie chcą pochwalić tak pięknym ogrodem, polecam Ci odwiedziny na tej stronie:
http://www.amigo.wroc.pl/wroclaw/jap.htm

Orange

Post autor: Orange »

Thomas78 pisze:
J-31 pisze: Oooo. A to mnie Zaskoczyłeś :shocked: .
Halo koledzy z Wrocławia i Wy się tym nie chwalicie ? :shock:
Skoro koledzy z Wrocławia się nie chcą pochwalić tak pięknym ogrodem, polecam Ci odwiedziny na tej stronie:
http://www.amigo.wroc.pl/wroclaw/jap.htm
Piekny ogród, moze sie wybiore jak będe jechał do Kalisza :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki za zdjęcia, rzeczywiście ciekawe, trochę szkoda, że zrobione chyba na jesieni. Jednak mimo to ogród jest bardzo ładny o każdej porze roku...

W Warszawie ostatnio remontuje się ogrody. W zeszłym roku bardzo ładnie odnowiono Park Ujazdowski. W tym roku zostanie w odnowiony Park Skaryszewski na Pradze, będzie ładnie i dużo kwiatów....

A propo ogrodów kwiatów i innych kwietników. Niedaleko mojej firmy na Marszałkowskiej wzdłuż pawilonów rzemieślników (przy Królewskiej), są trawniki. Strasznie zniszczone przez zimę i stojące samochody. Toteż pracownicy Zarządu Ogrodów Miejskich dostali polecenie odnowienia tych trawników i zasilenia ich ... krowiakiem. :diabeł:

Śmierdzi nie miłosiernie, ażeby było ciekawie, to w tych pawilonach jest kilka Kebab-barów, a jeden nawet otworzył kawiarenkę na "świeżym powietrzu".... Smacznego...:mruga:

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:W Warszawie ostatnio remontuje się ogrody. W zeszłym roku bardzo ładnie odnowiono Park Ujazdowski. W tym roku zostanie w odnowiony Park Skaryszewski na Pradze, będzie ładnie i dużo kwiatów....
W ciągu ostatnich 20 lat póki co gruntownie wyremontowano właśnie ten jeden - Ujazdowski. W przypadku Parku Skaryszewskiego - jeśli go nie ogrodzą kamionkowska i grochowska żuleria i tak wszystko zdewastuje.
J-31 pisze: A propo ogrodów kwiatów i innych kwietników. Niedaleko mojej firmy na Marszałkowskiej wzdłuż pawilonów rzemieślników (przy Królewskiej), są trawniki. Strasznie zniszczone przez zimę i stojące samochody. Toteż pracownicy Zarządu Ogrodów Miejskich dostali polecenie odnowienia tych trawników i zasilenia ich ... krowiakiem. :diabeł:
Śmierdzi nie miłosiernie, ażeby było ciekawie, to w tych pawilonach jest kilka Kebab-barów, a jeden nawet otworzył kawiarenkę na "świeżym powietrzu".... Smacznego...:mruga:
"Wiadoma rzecz - stolica" :D Przecież dla wielu jej mieszkańców to swojski zapach ;) :-P

Kuba

Post autor: Kuba »

PiotrekK pisze:
Thomas78 pisze: Skoro koledzy z Wrocławia się nie chcą pochwalić tak pięknym ogrodem, polecam Ci odwiedziny na tej stronie:
http://www.amigo.wroc.pl/wroclaw/jap.htm
Piekny ogród, moze sie wybiore jak będe jechał do Kalisza :)
Tak, to bardzo ladny ogrod, jak jestem we Wroclawiu u rodziny to zawsze tam chodze (ale nie bylem juz chyba ze 1,5 roku :( )

aleksej

Post autor: aleksej »

mac pisze:Jednak Kraków jest miastem , którym trzeba a także warto odwiedzić :smile2:
Ja jutro wybieram sie do Krakowa.
A z ciekawych miejsc z Krakowa polecam :
- Rynek , starówka
- Wawel
- Kopiec Kościuszki.
- Okolice Zoo.
A także wieeeeeele innych miejsc :)
Po pierwsze w Krakowie nie ma starowki :)

A ja osobiscie szczegolnie polecam Kazimierz (powoli odzyskuje swoja swietnosc). Warto rowniez zwiedzic uliczki odchodzace od Plant, jest tam wiele ciekawych neoklasycznych budynkow. Pochodzic troszke poza samym rynkiem i starym miastem. No i rowniez polecam aby chociaz na chwilke wybrac sie do Nowej Huty, mozna zobaczyc troszke dosyc ciekawej socrealistycznej architektury.

A tak naprawde w Krakowie jest wiele do zobaczenia i mimo ze bylem tam w ciagu ostatnich 3 lat z 10 razy to jeszcze wiele do zwiedzania mi zostalo.

Pozdrawiam,
Aleksej

P.S.
Jak juz bedziecie na Kazimierzu, warto wpasc do Alchemi, Singera i knajpki na prawo od Alchemi (niestety nie pamietam nazwy). Naprawde fajne klimaty :)

voy

Post autor: voy »

Mnie spodobał się Lublin, a szczególnie centrum miasta, jakiego jeszcze nigdy nie widziałem. Poza centrum też nie jest źle, bo blokowiska na południu i północy wyglądają całkiem przyzwoicie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Voy a co jeszcze ciekawego Widziałeś w Lublinie ? Czy Spacerowałeś trochę ? :)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:Voy a co jeszcze ciekawego Widziałeś w Lublinie ? Czy Spacerowałeś trochę ? :)
Ja tam byłem 2 lata temu - Stare Miasto ma bardzo ciekawy układ ulic. Niestety większość zabytkowych kamienic popada w ruinę :( . Niektóre z nich są popodpierane, żeby się nie zawaliły, straszą pustostany, ogólnie - aż żal patrzeć do czego doprowadzono przez lata braku jakichkolwiek remontów. Obszar Starego Miasta jest niewielki. Jego naturalnym przedłużeniem jest Krakowskie Przedmieście, które powoli odzyskuje swój blask - jest sporo odnowionych kamienic :) . Niestety pomnik Unii Lubelskiej z przepiękną płaskorzeźbą przedstawiającą Jadwigę i Jagiełłę dawo nie był konserwowany. Poza tym dość ciekawie przedstawia się wzgórze zamkowe i sam Zamek (niestety o niechlubnej przeszłości - w pRL-u mieściło się tam więzienie polityczne i swoista katownia dla przeciwników "władzy ludowej"). Ze Starego Miasta na Zamek idzie się przez gotycką bramę, a następnie przez most, z którego rozciąga się malowniczy widok. U wrót samku stoją rzeżby lwów, które do Lublina dotarły po wojnie, gdy Lwów znalazł się poza granicami Polski. Poza miejscami, które opisałem resztę miasta stanowią blokowiska z epoki gierkowskiej i gomułkowskiej.
Negatywne wrażenie zrobiło na mnie to, że na ulicach pełno jest osób zaczepiających, które proszą o drobne, bądź papierosa. Większość żulerii gromadzi się na terenie wokół wzgórza zamkowego oraz na Krakowskim Przedmieściu. Przyznam, że to było jedyne z dużych miast, w których czułem się niepewnie spacerując po ulicach. Dobrze, że nie byłem sam.
Może voy coś jeszcze doda? :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wielkie dzięki. Bardzo ciekawe opis. No to teraz czekam na jaką informację od kol. Voy'a .... ;)

voy

Post autor: voy »

O spacerowaniu nie było mowy, w końcu to była podróż po środkach transportu. Widziałem to, co napisałem powyżej czyli niezłe centrum - wśród kamienic i zabudowań typowych dla centrum są ulice dla ruchu kołowego i autobusowego, wszystko sprawia wrażenie zadbanego i jest przyjemnie. Poza tym wjazd do Lublina i dojazd do dworca PKS to też jest klimat - co prawda na początku jedzie się al. Kraśnicką (na całej jej długości jeżdżą trolejbusy) a potem zjeżdża w aleję Solidarności, czyli w trasę przypominającą drogę ekspresową, autostradę. Wywarło to na mnie wrażenie, bo ja nie miałem w ogóle pojęcia którędy ja jadę i gdzie wjechałem do Lublina.
Jeżeli ktoś brałby pod uwagę przyjazd do Lublina to polecam.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

voy pisze:O spacerowaniu nie było mowy, w końcu to była podróż po środkach transportu. Widziałem to, co napisałem powyżej czyli niezłe centrum - wśród kamienic i zabudowań typowych dla centrum są ulice dla ruchu kołowego i autobusowego, wszystko sprawia wrażenie zadbanego i jest przyjemnie.
Całą nędzę spowodowaną brakiem remontów widać dopiero na Starym Mieście, przez które nie przebiega komunikacja miejska. Dlatego też - moim zdaniem - trudno wyrobić sobie zdanie o mieście, podróżując wyłącznie ciągami obsługiwanymi przez KM :) Trzeba po mieście pochodzić, popatrzeć, to daje dużo szersze spojrzenie na całokształt. Dlatego też - szczerze mówiąc - będąc pierwszy raz w jakimś mieście, więcej chodzę na piechotę, niż podróżuję KM - można więcej zobaczyć i lepiej poznać miasto.

voy

Post autor: voy »

Też prawda, bo inaczej wygląda miasto zza szyby a inaczej normalnie. Miałem to okazję robić w Gdańsku, w Krakowie.

W Lublinie nie spacerowałem jeżeli o to chodzi, lecz raczej było to szybkie chodzenie, którego nie było wcale tak mało. I właśnie przez przebywanie poza pojazdami w centrum potrafiłem dostrzec jego dobry klimat. Na starym mieście nie byłem, to fakt, ale cała reszta centrum wywarła na mnie pozytywne i dobre wrażenie.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Moim zdaniem najładniejsze są 3 miejsca w Polsce: Przemyśl, Krasiczyn i Wrocław. Dlaczego? już wyjaśniam:
-Przemyśl: miasto z jedną z najgorszych km w regionie, ale za to miasto to jest główną siedzibą Archidiecezji przemyskiej, więc wokół rynku znajduje sie wiele kościołów. Sam rynek także posiada starą, poniemiecką zabudowę i ma swój klimat. Jesli wejdziemy schodami do góry, a później stromym podjazdem dojdziemy do Zamku Kazimierzowskiego, na którego są te przesławne dyby, w które kiedyś mnie zakuto ;). Oprócz tego kupując bilet można wejść po schodach na twierdzę, z której rozpościera się zarąbisty widok na cały Przemyśl. Oprócz tego przy ul. Mickiewicza i na ul. Słowackiego znajdują sie stare kamienice, które dodają industrialnego klimatu tym ulicom
-Krasiczyn: w zasadzie jest to podprzemyska wies, w której pętlę ma linia MZK o nr. 40, ale znajduje się tam jeden z najładniejszych podkarpackich zamków. Szczególnie polecam przejść sie alejkami wokół tego zamku, po prostu idealny klimat, cisza, spokój, wokół jest pełno drzew i ogólnie jest tam bardzo miło
Wrocław: tam byłem 3 razy w zyciu (ostatni raz w 2001r.). To był wtedy zupełnie inny Wrocław, niż teraz. Wszedzie były stada Ikarusów 280.26 i Jelczy M11, wszystkie 105Na były oryginalne i w ogóle to było coś. We Wrocławiu podoba mi się także architektura, która nawiązuje do starego, poniemieckiego budownictwa. Z góry przepraszam, ze tak mało poruszyłem w tym poście temat KM, ale w sumie temat nie nawiązuje aż tak bardzo do KM ;).

PiNgWiN

Post autor: PiNgWiN »

Według mnie Kraków jest najpiękniejszym miastem w Polsce.
1.Piękne zabytki.
2.Miasto z piękną historią
3.Świetna komunikacja miejska, chodzi zarówno o autobusy jak i tramwaje.
Czemu nikt nie wspomniał o Szczecinie xD :chytry:
Ostatnio zmieniony 2006-07-12, 22:15 przez PiNgWiN, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”