Jakie czasopisma kupujecie?

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Kamil

Post autor: Kamil »

Ja też to kupiłem... Był jeszcze artykuł o ''Śląskich Jelczach'' i Jubileuszu Autosana :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Dziś w EMPIKu czytałem czasopismo "Samochody Specjalne", czy jakoś tak, była m. in. relacja z wizyty w fabryce Jelcza :P

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Ja ostatnio kupiłem w EMPIKu czasopismo Ciężarówki z dodatkiem Autobusy. W dodatku m. in. o bezpieczaństwie w autobusach, Solaris Vacanza dla straży poż. , Scaniach na Etanol MZK Słupsk i inne.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

W "Motorze" czasem wspomną coś o autobusach, ale tylko wtedy, kiedy np. jakiś Solaris się spali za granicą :P
W najnowszym był fajny artykuł o kobietach za kierownicą - a konkretnie o pani z MZA Warszawa, która znakomicie prowadzi Ikarusy i Solarisy - raz na pętli w nagrodę od jakiejś pani dostała słoik dżemu truskawkowego :mruga:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

To jest też w najnowszej Angorze, o tym dżemie.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

A tymczasem w najnowszym numerze "Motoru" (Nr 41 [2834] 8-10-2007) w dziale Ciekawostki piszą (tu cytacik):
"Podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie ulicami ma kursować autobus jeżdżący z prędkością 250 km/h. Dzieło holenderskich inżynierów pomieści ok. 20 pasażerów, a każdy z nich będzie wsiadał przez osobne drzwi". :shocked:
Ja rozumiem TGV z V=250km/h, ale żeby autobus?... ;)

Kamil

Post autor: Kamil »

PAFAWAG pisze:Podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie ulicami ma kursować autobus jeżdżący z prędkością 250 km/h.
:shocked: Coś mi się w to wierzyć nie chce

ppln

Post autor: ppln »

PAFAWAG pisze:A tymczasem w najnowszym numerze "Motoru" (Nr 41 [2834] 8-10-2007) w dziale Ciekawostki piszą (tu cytacik):
"Podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie ulicami ma kursować autobus jeżdżący z prędkością 250 km/h. Dzieło holenderskich inżynierów pomieści ok. 20 pasażerów, a każdy z nich będzie wsiadał przez osobne drzwi".
Ja rozumiem TGV z V=250km/h, ale żeby autobus?...
Na pewno nie pomyliłeś tego z wydaniem kwietniowym?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pafawag - koniecznie zmień czasopismo. Przeczytaj może coś innego :chytry:

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

J-31 pisze:Pafawag - koniecznie zmień czasopismo. Przeczytaj może coś innego :chytry:
Nie mam zamiaru :P
"Motor" to moim zdaniem jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza, gazetka o motoryzacji :cool:
A co do tamtej ciekawostki - mnie też specjalnie nie chce się w to wierzyć, zwłaszcza, że w Pekinie teraz postawili na duży rozwój metra, bo linii autobusowych mają aż 985 ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

PAFAWAG pisze:"Motor" to moim zdaniem jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza, gazetka o motoryzacji
Dobra to ona była, zanim Niemcy jej nie kupili i nie przerobili na motoryzacyjny tabloid za jedyne 1 zł.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Dobra to ona była zanim zaczęli kopiować artykułów z Auto Bildu :]
A pamięta to ktoś. Kto w końcu zaczął tą wojnę cenową :?: Motor :?:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Amalio pisze:A pamięta to ktoś. Kto w końcu zaczął tą wojnę cenową Motor
Tak, potem AŚ obniżył cenę wraz z poziomem

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

plocmaster pisze:
Amalio pisze:A pamięta to ktoś. Kto w końcu zaczął tą wojnę cenową Motor
Tak, potem AŚ obniżył cenę wraz z poziomem
Niestety nie miał innego wyjścia - znajomy owner kiosku niedaleko powiedział mi, że odkąd Motor ( no to teraz pamiętam kto ) obniżył cenę to sprzedawał góra trzy sztuki AŚ na tydzień.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

https://www.dropbox.com/s/q7swznjujm3u2 ... 0060_1.JPG
Udało mi się dzisiaj zakupić obszerny zestaw gazet traktujących o komunikacji miejskiej, głównie:

gazety "Autobusy, Technika, Eksploatacja, Systemy Transportowe" numery tegoroczne,
dodatek AUTOBUSY do czasopisma Ciężarówki
oraz prospekt Jelcz M125 Dana.

Wartość nominalna pakietu: 130 zł, a ja dałem za całość tylko 40 zł ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja swego czasu prenumerowałem "Autobusy", ale ten miesięcznik okazał się być o wiele mniej ciekawy niż "Świat Kolei". I szybko z niego zrezygnowałem ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”