Komp - markowy czy A. Słodowy? ;)

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
ppln

Post autor: ppln »

J-31 pisze:
Mój komp, z którego właśnie piszę uruchamia się w 60 sekund.

A w pełni sprawny jest już po 60 sekundach... razy 5
Się nie martw, mój jest gotowy do pracy po jakichś 70-90 sekundach :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Mój się włącza w 20 sekund, ale żeby można było z niego korzystać, to też muszę z półtorej minuty czasem nawet poczekać :D

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

plocmaster pisze:Jak sam sobie konfiguruję, to też starannie dobieram części — 2000 zł to za dużo, żeby podejść do tego lekkomyślnie
Jakich parametrów? Czego? Jakie taktowanie i ile RAM-u ma karta graficzna? Z tymi, które mnie interesują, akurat nie mam najmniejszego problemu.
A co tu testować, jak działa to dobrze, jak nie to trochę gorzej, ale po co zakładać od razu najgorsze
A co miałoby mi się nie udać? ¬le posmaruję radiator i proc mi się spali? ¬le włożę wtyczki od przycisków i będę włączał komputer resetem? Dysk twardy upadnie mi z 1,5 m na podłogę? Dramatyzujesz, jakby przy składaniu komputera naprawdę mogłoby się coś stać.
I właśnie dlatego nie rozumiesz w czym renomowane marki są lepsze...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

u2w pisze:I właśnie dlatego nie rozumiesz w czym renomowane marki są lepsze...
Dlaczego? Dlatego, że sam mogę sobie zrobić (mam na myśli dobór komponentów i montaż) komputer taki dobry, jak „renomowane” firmy? :D

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Ojej ale uparty jesteś ;) Możesz ale nie jest powiedziane, że Ci się to uda na100%. To, że sobie dobierzesz komponenty o (teoretycznie) najlepszych parametrach, to jeszcze nie jest sukces. Sądzisz, że taktowanie czy ilość RAM, to wszystko :?: BTW ile kompów złożyłeś samodzielnie?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

u2w pisze:Ojej ale uparty jesteś
A co ja mogę na to poradzić…
u2w pisze:Możesz ale nie jest powiedziane, że Ci się to uda na100%.
Jak trafię na wadliwy egzemplarz komputera firmowego, to oddaję go do reklamacji.
Jak trafię na wadliwy podzespół, to też oddaję go do reklamacji.
Jaka jest różnica?
u2w pisze:To, że sobie dobierzesz komponenty o (teoretycznie) najlepszych parametrach, to jeszcze nie jst sukces.
Sukces jest wtedy, gdy zorganizuje się na to pieniądze
u2w pisze:Sądzisz, że taktowanie czy ilość RAM, to wszystko
Nie, jest jeszcze marka i moc zasilacza, parametry HDD, typ nagrywarki, właściwie wszystko…
u2w pisze:BTW ile kompów złożyłeś samodzielnie?
¯adnego, ale może jakiś złożę. A co?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Chodzi o to, że nawet najlepsze komponenty nie muszą ze sobą współgrać. Jakbyś złożył samemu od podstaw przynajmniej trzy kompy (bo w jednym/dwóch szczęśliwie może się udać), to byś wiedział, że takie niespodzianki zdarzają się często.

Lopez

Post autor: Lopez »

Nawet w śmietniku nie spodziewałem się znaleźć tak jałowej dyskusji. Aloha!

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

plocmaster pisze:Sukces jest wtedy, gdy zorganizuje się na to pieniądze
Nii. Nie ma pełnej zależności... Owszem, podzespoły za kilka PLN z pewnością nie są szczytem marzeń ale i te za ~set złotych też nie są gwarancją.
plocmaster pisze:Jak trafię na wadliwy
A kto mówi o wadliwości :?:
plocmaster pisze:Nie, jest jeszcze marka...
Zapomniałeś wspomnieć o kompatybilności wzajemnej - z tym bywa różnie.
plocmaster pisze:¯adnego, ale może jakiś złożę. A co?
A nic, ja kilka złożyłem ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:Chodzi o to, że nawet najlepsze komponenty nie muszą ze sobą współgrać.
A co może z sobą nie współgrać? Włożę za słaby zasilacz? Procesor będzie pod inną podstawkę? Też masz pomysły.
u2w pisze:Nii. Nie ma pełnej zależności... Owszem, podzespoły za kilka PLN z pewnością nie są szczytem marzeń ale i te za ~set złotych też nie są gwarancją.
Mnie chodziło o to, że żeby w ogóle jakieś podzespoły mieć, trzeba najpierw za nie zapłacić i to jest sztuka.
u2w pisze:A kto mówi o wadliwości
Bo napisałeś, że może mi się nie udać, więc pomyślałem, że chyba o to chodzi
u2w pisze:Zapomniałeś wspomnieć o kompatybilności wzajemnej - z tym bywa różnie.
To logiczne, że jeśli np. płyta nie obsługuje SATA, a dysk używa tej właśnie metody wysyłania danych do komputera, mogą być problemy. Ale jeśli oba komponenty używają tego samego, nie będzie problemu.
u2w pisze:A nic, ja kilka złożyłem
A czemu nie kupiłeś firmowych? :D

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

plocmaster pisze:A co może z sobą nie współgrać? Włożę za słaby zasilacz? Procesor będzie pod inną podstawkę? Też masz pomysły.
plocmaster pisze:Bo napisałeś, że może mi się nie udać, więc pomyślałem, że chyba o to chodzi
plocmaster pisze:To logiczne, że jeśli np. płyta nie obsługuje SATA, a dysk używa tej właśnie metody wysyłania danych do komputera, mogą być problemy. Ale jeśli oba komponenty używają tego samego, nie będzie problemu.
Bzdura na kółkach, widać, że nie masz doświadczenia w składaniu kompów. Powodzenia przy ewentualnym składaniu własnego :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:Bzdura na kółkach, widać, że nie masz doświadczenia w składaniu kompów.
Możesz to jakoś wyjaśnić? Bo czuję się, jakbym rozmawiał z zwolennikami PiS

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Chodzi o to, że czasem zdarza się, że np. pamięci kingstona xxx mhz nie działają z nowym radeonem od asusa, albo po prostu nie chodzą tak szybko jak powinny. I jak jesteś w stanie sprawdzić to w domowych warunkach i złożyć za pierwszym razem kompa, w którym wszystko idealnie współgra, to załóż działalność gospodarczą i zacznij sprzedawać komputery "plocmaster" za cenę porównywalną z dellem/ibm.

ppln

Post autor: ppln »

Naprawdę złożenie komputera jeśli się ma duże środki do poświęcenia (porównywalne z ceną akceptowalnego komputera markowego) to nie jest nic trudnego. Wystarczy pogrzebać na stronach o sprzęcie, wyszukiwarce najniższych cen i pozamawiać.
Ważna jest równowaga - kupując kartę graficzną GF8800GTX (Ati nie znam i w najbliższym czasie nie zamierzam poznawać), nie można kupić najtańszego Celerona i 512 MB jakiegoś słabego RAMu (o niskim taktowaniu i złych timingach). A to spotykamy w zestawach z supermarketów. I nie wolno oszczędzać na zasilaczu bo będzie głośny i może się zjarać...
Dobrą płytę główną (Nvidia/Intel) traktuję jako oczywistość, bez tego nie ma mowy o komputerze, na jakichś (tfu, tfu!) Sis/Via to może nawet system nie ruszyć (z dysku, nie LiveCD)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

KKS pisze:Chodzi o to, że czasem zdarza się...
O, to to :)
ppln pisze:Naprawdę złożenie komputera jeśli się ma duże środki do poświęcenia...
70%
ppln pisze:Ati nie znam i w najbliższym czasie nie zamierzam poznawać
Nie warto
ppln pisze:Dobrą płytę główną (Nvidia/Intel
Intel. Generalna zasada (IMO) Procek Intela/chipset Intela. Przykład: chipset Via + procek Intel = muł :/

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Chipset VIA z czymkolwiek to muł, no chyba, że z prockiem Cyrix, ale takiego na oczy nie widziałem. Chipset nVidia + Ahtlon + karta ATI wbrew pozorom się sprawdza :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:Ważna jest równowaga, blablabla, może nawet system nie ruszyć (z dysku, nie LiveCD)
Mądrego to aż miło poczytać
u2w pisze:70%
Co 70%
u2w pisze:ppln napisał:
Ati nie znam i w najbliższym czasie nie zamierzam poznawać
Nie warto
[wstaw tu dowolne brzydkie słowo], a ja już drugiego Radeona mam.
Jak już toczymy tutaj swoje pierdu pierdu nt. komputerowe, niech ktoś mi wyjaśni — dlaczego jeszcze 3 lata temu wszyscy kupowali procesory AMD, a obecnie stosuje się je tylko w supertanich zestawach za 1000 zł, a wszystkie lepsze konfiguracje opierają się na wielordzeniowych Intelach? Nie ma żadnych konkurencyjnych modeli AMD?

[ Dodano: 19 Paź 2007 22:21 ]
KKS pisze:Chipset nVidia + Ahtlon + karta ATI wbrew pozorom się sprawdza
Mam coś takiego

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

plocmaster pisze:Mam coś takiego
Ja też i narzekam, bo kumplowi w podobnej konfiguracji cenowej Intel+Intel+GF chodzi lepiej, ale ja w miarę tanio kupowałem.
plocmaster pisze:Jak już toczymy tutaj swoje pierdu pierdu nt. komputerowe, niech ktoś mi wyjaśni — dlaczego jeszcze 3 lata temu wszyscy kupowali procesory AMD, a obecnie stosuje się je tylko w supertanich zestawach za 1000 zł, a wszystkie lepsze konfiguracje opierają się na wielordzeniowych Intelach? Nie ma żadnych konkurencyjnych modeli AMD?
Też się zastanawiam, w momencie, gdy wprowadzono Core2Duo, wszyscy wszem i wobec zaczęli udowadniać, że AMD nic konkurencyjnego do zaoferowania nie ma, w dodatku wszyscy zaczęli objeżdżać płyty główne pod AMD.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

plocmaster pisze:Co 70%
Czytanie ze zrozumieniem sie kłania.
plocmaster pisze:ja już drugiego Radeona mam
I co ja na to poradzę. Pech :diabeł: .
plocmaster pisze:dlaczego jeszcze 3 lata temu wszyscy kupowali procesory AMD, a... a wszystkie lepsze konfiguracje opierają się na wielordzeniowych Intelach?
Bo jest lepszy :?:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:ja w miarę tanio kupowałem.
Eeech, te niegdysiejsze ceny… Na przełomie 2003 i 2004 r. składając dobry komputer spokojnie przekraczało się 5000 zł, a teraz ciężko przekroczyć 3000.
KKS pisze:Też się zastanawiam, w momencie, gdy wprowadzono Core2Duo, wszyscy wszem i wobec zaczęli udowadniać, że AMD nic konkurencyjnego do zaoferowania nie ma, w dodatku wszyscy zaczęli objeżdżać płyty główne pod AMD.
No proszę, kompami się nie interesuje, a zna się lepiej ode mnie. BTW ponoć Pentium 4 był kiepsko zrobiony — może to był powód?
u2w pisze:Czytanie ze zrozumieniem sie kłania.
W sensie, że komputer złożony samemu kosztuje 70% ceny markowego? To i tak 500-750 zł zaoszczędzone, a to dla mnie dużo.
u2w pisze:I co ja na to poradzę. Pech .
Daję sobie radę
u2w pisze:Bo jest lepszy
Ooo, fanatyk znanych marek ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”