Kilka słów o nas, czyli przedstaw sie ;)

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
PuławTransporT
Posty: 12
Rejestracja: 2012-07-18, 14:21
Lokalizacja: Puławy -> Lublin -> Puławy
Kontakt:

Post autor: PuławTransporT »

Witam wszystkich :)
Mam na imię Arek. Urodziłem się w 1991 roku w Puławach. Obecnie student II roku Politologii na UMCS w Lublinie. Dyplomowany Technik pojazdów samochodowych :)

Interesuję się motoryzacją i autobusową komunikacją miejską . Poza tym nie pogardzę dobrą książką lub filmem o tematyce wojskowej :) Pasjonat starych samochodów szczególnie polskich :) Ulubione marki autobusów to Jelcz i Autosan. Prócz autobusami poruszam się Oplem Fronterą :) i to chyba tyle o mnie :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No nareszcie PUŁAWtranS. Chociaż jeden normalny facet na forum, który nie napisał, że chętnie popija browara. :P

... ekhm, ekhm... serdeczne pozdrowienia z klasztoru mnichów. :diabeł:

Awatar użytkownika
PuławTransporT
Posty: 12
Rejestracja: 2012-07-18, 14:21
Lokalizacja: Puławy -> Lublin -> Puławy
Kontakt:

Post autor: PuławTransporT »

J-31 to nie tak :) ja po prostu preferuję wszystkie napoje powyżej 40 vol. :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Bez przesady, od 20 zaczyna się zabawa

Awatar użytkownika
Biały
Posty: 276
Rejestracja: 2011-10-26, 01:22
Lokalizacja: Piła

Post autor: Biały »

PUŁAWtranS pisze:Dyplomowany Technik pojazdów samochodowych

I dla swojego dobra na tym powinieneś zakończyć swoją edukację. No ale teraz to już za późno :mruga:

Awatar użytkownika
PuławTransporT
Posty: 12
Rejestracja: 2012-07-18, 14:21
Lokalizacja: Puławy -> Lublin -> Puławy
Kontakt:

Post autor: PuławTransporT »

I dla swojego dobra na tym powinieneś zakończyć swoją edukację. No ale teraz to już za późno :mruga:
Papier magistra by się przydał, a w razie czego zawsze można do tego wrócić. ewentualnie zostaje mi praca szklarza bo w tym mam doświadczenie :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Biały pisze: I dla swojego dobra na tym powinieneś zakończyć swoją edukację. No ale teraz to już za późno
Nie bądź taki chamski. Może jest bogaty i pojechał do Lublina uprawiać hedonizm?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W sumie nie jest źle mieć kilka różnych zawodów, zawsze człowiek gdzieś znajdzie zatrudnienie ;)

Awatar użytkownika
PuławTransporT
Posty: 12
Rejestracja: 2012-07-18, 14:21
Lokalizacja: Puławy -> Lublin -> Puławy
Kontakt:

Post autor: PuławTransporT »

Lepsza Politologia niż kierunki typu Socjologia, Psychologia i inne. Chociaż w dzisiejszych czasach najlepiej być inżynierem.

mk12
Posty: 69
Rejestracja: 2011-06-14, 14:49
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: mk12 »

PUŁAWtranS pisze:w dzisiejszych czasach najlepiej być inżynierem.
W dzisiejszych czasach najlepiej być premierem. :retard: Bo mówi że dba o kraj a i tak wszystkim dupę pokaże. :mruga:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

PUŁAWtranS pisze:Lepsza Politologia niż kierunki typu Socjologia, Psychologia i inne.
Oj, polemizowałbym.
`ZgoN! pisze:Bo mówi że dba o kraj a i tak wszystkim dupę pokaże.
A skąd wiesz, że nie dba jak może?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Po psychologii masz jakiś zawód, po politologii tak niezbyt. A mgr w CV lepiej wygląda, no i ilu ludzi znacie, którzy pracują w swoim zawodzie po studiach wyższych?

Awatar użytkownika
PuławTransporT
Posty: 12
Rejestracja: 2012-07-18, 14:21
Lokalizacja: Puławy -> Lublin -> Puławy
Kontakt:

Post autor: PuławTransporT »

KKS pisze:Po psychologii masz jakiś zawód, po politologii tak niezbyt.
Po politologii to zależy. Ja konkretnie jestem na specjalizacji Samorząd lokalny, więc praca w gminie albo starostwie. Dużo osób z mojego kierunku poszło na doradztwo polityczne ... jakaś praca w biurach poselskich itp. A psychologów jest już powoli przesycenie na rynku ...

Awatar użytkownika
Biały
Posty: 276
Rejestracja: 2011-10-26, 01:22
Lokalizacja: Piła

Post autor: Biały »

PUŁAWtranS pisze:Papier magistra by się przydał
Do czego ma się przydać, do pracy za najniższą krajową ???

PUŁAWtranS pisze:Chociaż w dzisiejszych czasach najlepiej być inżynierem.
I to też trzeba dobrze wiedzieć w jakim kierunku inżyniera robić. W sumie w dzisiejszych czasach to najlepiej zacząć pracować po skończeniu przedszkola, a języków obcych uczyć się już w brzuchu mamy i to 3 naraz, może wtedy uda się dostać pracę ciecia w jakimś zakładzie u Czesia.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Biały pisze: Do czego ma się przydać, do pracy za najniższą krajową ???
Nie bądź taki stereotypiczny, bo ci się wrażenia nie uda zrobić. Prawda jest taka, że - jak sam zauważyłeś - trzeba wiedzieć, co robić i robić coś w związku z tym, taki student politologii jeśli będzie w czymś dobry i podczas studiów będzie rozwijał się w tym kierunku jak i ogólnie a nie tylko chlał i kisił ogóra to zapewne sobie poradzi.
Aczkolwiek trzeba przyznać, że akurat ten kierunek ze względu na wysokie stężenie robiących to drugie może być mało perspektywiczny

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Ehhh jakikolwiek kierunek byśmy nie wybrali, to będzie on dobry pod warunkiem, że robimy coś co wychodzi nam bardzo dobrze.
Tym niemniej wybieranie jakichkolwiek tak zwanych popularnych kierunków nie jest bynajmniej krokiem do przodu, bo albo na rynku pracowników danej specjalności jest za dużo, albo będziemy musieli się liczyć z tym, że będzie ich za dużo i będzie trzeba się o pracę starać.
Po za tym wielu ludzi (idąc na te wszystkie popularne kierunki) odnosi dziwne wrażenie, że mając papier, jakieś licencjaty czy inne magistry, to są oni ***, a z zatrudnieniem nie jest wcale tak kolorowo.
Niestety, ale mnóstwo osób, odnoszę takie wrażenie, studiuje dla samego studiowania. Nic na tym nie zyskują, a tylko ubyło im kilka lat doświadczenia jakie mogli sobie wyrobić już pracując.
Ja jestem na Poli i robię inżyniera i nie wygląda na to bym miał mieć jakiekolwiek trudności ze znalezieniem pracy.
I dodam jeszcze na koniec - tylko inżyniera. Moi sąsiedzi (dwóch) którzy poszli na magisterkę twierdzą, że jest to kompletna strata czasu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Bo to jest kompletna strata czasu - prywatny biznes nie potrzebuje ludzi z papierkami, tylko z doświadczeniem. Papierek był dobry jak było dużo firm państwowych.

A teraz państwowy to jest Urząd Pracy, który jak tylko zobaczy w Twoich papierach magiczne mgr - to nie puści Cię np. na kurs kat. D, a ofert innej pracy nie ma, bo prywatny biznes i tak omija UP ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Ewentualnie można znaleźć pracę która nas potem gdzieś jeszcze wieczorowo oddeleguje, co też złe nie jest, jeśli płacą, bo papierków nigdy dość...

To może i ja napiszę kilka słów o sobie: jestem młodym tyszaninem, aczkolwiek tyskim gardzę jak żadnym innym... Uczę się w zacnej szkole, jaką to są ŚlTZN (starsi mieszkańcy GOPu rozszyfrują bez problemu, dla innych jest to taka ciekawa szkoła z tradycjami i mundurkami)... Interesuje się nieco KM bardziej mniejszą motoryzacją jak samochody... Ze zwierzątek posiadam jedynie jamnika oraz papugę... Od lat wczesnoszkolnych pojawiło się w moich luźnych wypowiedziach, jak internet czy sms pewnego rodzaju zboczenie polegające na kończeniu wszystkich zdań znakiem "...", próbowano mnie z tego leczyć, no ale jak widać... Ogólnie jestem zadowolonym z życia szczęśliwym człowiekiem, mam kochającą narzeczoną, niezłe auto, na brak pieniędzy nie narzekam, zdrowie dopisuje, a czego by chcieć więcej...

Gratulacje dla tych co dotarli do końca...;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Auper pisze:Gratulacje dla tych co dotarli do końca.. ;)
"Dotarli do końca..."

a/ Twojego postu ? :P
b/ czy Twojej uczelni ? :mruga:

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

A na dobrą sprawę to obie odpowiedzi są poprawne...;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”