Kilka słów o nas, czyli przedstaw sie ;)

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Amalio pisze: Po za tym wielu ludzi (idąc na te wszystkie popularne kierunki) odnosi dziwne wrażenie, że mając papier, jakieś licencjaty czy inne magistry, to są oni ***, a z zatrudnieniem nie jest wcale tak kolorowo.
Mądre słowa.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:A teraz państwowy to jest Urząd Pracy, który jak tylko zobaczy w Twoich papierach magiczne mgr - to nie puści Cię np. na kurs kat. D, a ofert innej pracy nie ma, bo prywatny biznes i tak omija UP
To co u nas się dzieje w urzędach pracy i ogólnie w dziedzinie likwidacji bezrobocia to patologia.
Auper pisze:jest to taka ciekawa szkoła z tradycjami i mundurkami
Eee tam, moja ma większe i jakoś mundurków nie ma.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Ależ ja nie piszę że jedno wynika z drugiego, po prostu szkoła ma tradycje sięgające '31 roku, oraz charakterystyczne granatowe garnitury dzięki którym łatwo nas rozpoznać, i dzięki czemu mamy różne ciekawe przywileje...;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Auper pisze:po prostu szkoła ma tradycje sięgające '31 roku
1931? To co to za tradycje? :P
Auper pisze:dzięki czemu mamy różne ciekawe przywileje...
Ludzie mylą was z policją i zamiast wystawiać mandaty bierzecie w łapę?

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Ano wtedy ją założono, od tego czasu zmieniła się lokalizacja, i oczywiście dodano kilka nowych kierunków, a takie na które zapotrzebowania nie ma zamknięto... Poza tym ciągle to samo, czyli wysoki poziom, niezłą renoma, i miejsce w pierwszej bodajże setce w kraju, czy tam 2 na śląsku...;) Co do łapówek to, niestety, aż tak dobrze nie ma, bo bardziej to konduktorów przypominamy...;) Aczkolwiek często zdarza się, że się widzi wyrazy uznania czy też lepsze postępowanie względem uczniów Śląskich niż innych (choćby takie pierdoł jak ustępowanie miejsca w autobusie czy w kolejce w sklepie...;))

PS: Jeszcze zapomniałem w tych kilku słowach dodać, coby być na bieżąco, że napojów alkoholowych to ja zasadniczo nie pijam, poza codzienną wieczorną wiśniówką, ale to przecież nie alkohol...;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Auper pisze: Co do łapówek to, niestety, aż tak dobrze nie ma, bo bardziej to konduktorów przypominamy...
To chyba zależy, czym kto jeździ do szkoły
Auper pisze:poza codzienną wieczorną wiśniówką
W sensie jakaś tania pryta, czy wręcz przeciwnie?

[ Dodano: 27 Lip 2012 22:15 ]
Przypomniało mi się, jak myślałem o wejściu w garniaku do monopolowego i kupienia 2 flaszek taniej, żurawinowej pryty

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Nic specjalnego, zawsze 200ml, bo większa mi się w szufladzie nie mieści, teraz akurat Soplica leży...;) Wypić się da...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

To zakrawa na alkoholizm

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

J-31 pisze:prywatny biznes i tak omija UP
Nie omija, przynajmniej u mnie w urzędach jest sporo ofert od prywatnych firm, zwłaszcza na staż/praktyki/próbę i wcale nie jest tak, że po tych paru miesiącach żegnają każdego i biorą następnych. Myślę, że w takiej Warszawie gdzie bezrobocie jest minimalne również prywatni przedsiębiorcy chwytają co się da i też sięgają po pracowników przez UP.
pmaster pisze: To co u nas się dzieje w urzędach pracy i ogólnie w dziedzinie likwidacji bezrobocia to patologia.
Spójrzmy prawdzie w oczy - gdyby pracownicy Urzędu Pracy pracowali rzetelnie to bezrobocia by nie było i oni by stracili pracę :D
pmaster pisze: Przypomniało mi się, jak myślałem o wejściu w garniaku do monopolowego i kupienia 2 flaszek taniej, żurawinowej pryty
Kiedyś jak byłem w monopolowym to podjechało A6, z którego wyszły cztery w miarę dobrze ubrane osoby i kupiły jednego jabcoka.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:Spójrzmy prawdzie w oczy - gdyby pracownicy Urzędu Pracy pracowali rzetelnie to bezrobocia by nie było i oni by stracili pracę
Jakoś np. w Niemczech da się w miarę skutecznie aktywizować bezrobotnych, tylko u nas marnuje się publiczne pieniądze na jakieś szkolenia z prezencji, rowery i iPady zamiast zrobić bezrobotnym kurs na coś przydatnego, a oferty pracy nie można już przesłać e-mailem, to i UP ich nie ma.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

To pewnie zależy od urzędu, w większości jednak umieją obsługiwać maila.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

pmaster pisze:To zakrawa na alkoholizm
Oj tam oj tam :D

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Od razu alkoholizm, nie wypijam całych 200 na raz przecież, tylko kulturalnie po kieliszeczku sobie nalewam dziennie...;)Aż tak źle ze mną nie jest... Chyba...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:To pewnie zależy od urzędu, w większości jednak umieją obsługiwać maila.
Ale teraz są nowe przepisy i już tak się nie da.
Auper pisze:Aż tak źle ze mną nie jest... Chyba...
E, jak tak to nie.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

pmaster pisze: Ale teraz są nowe przepisy i już tak się nie da.
Aż mi się nie chce wierzyć, jakieś szczegóły?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

No to było mniej więcej tak, że złożyć ofertę pracy w UP można było nawet przez telefon albo innego maila, teraz chyba zmieniły się przepisy i trzeba osobiście albo chociaż listem tradycyjnym, to pracodawcy mają to w dupie bo jednak bezrobocie w naszym kraju jest prawdziwe i ludzi sobie znajdą bez względu na to, gdzie się ogłoszą.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

No niekoniecznie - zatrudniając przez Urząd Pracy można dostać różnego rodzaju dotacje, chociażby staż finansowany przez Urząd. Poza tym chciałbym jakieś źródło a nie "chyba się zmieniły przepisy, bo ciotka Jadźka, której sąsiadka sprząta w urzędzie mi tak mówiła".

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Nie wszystkim zależy na dotacjach. A co do źródeł - nie możesz sprawdzić w jakimś źródle swojej mądrości? Przecież jakieś masz chyba

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie wiem jakie dotacje dostaje pracodawca, jeśli znajdzie pracownika poprzez UP, ale wiem - bo sam przez to przeszedłem - że bezrobotny, który znajdzie pracę bez udziału UP, otrzymuje z urzędu dodatek aktywacyjny. Przez trzy miesiące urząd wypłaca delikwentowi kilkaset złotych.

Pieniądze nie są duże, ale delikwent przez te trzy miechy musi przynosić papierki do urzędu i udowadniać, że nadal jest zatrudniony i otrzymuje pensje. Na początku jest niewinnie, bo należy dostarczyć umowę o pracę. ;)

Awatar użytkownika
BarteG
Posty: 82
Rejestracja: 2010-08-12, 21:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BarteG »

Po dwóch latach wypada się przedstawić :retard: .
Imię: Bartek
Wiek: 18
Mieszkam: w bloku w Kielcach
Wzrost: 186 chyba
Waga: 78
Włosy: czasem brak, czasem krótkie, obecnie długawe. Ciemny blond, zazwyczaj broda
Oczy: niebieskie
Przynależność do subkultury: brak

Poza KM interesuję się: koleją, muzyką, podróżami, burzami, Wartburgami i wieloma innymi
Czytam: obecnie prawie w ogóle
Ulubiony sport: sen
Czas ze znajomymi spędzam: przy piwku
Zwierzęta: obecnie tylko stary, wysiwiały jamnior szorstkowłosy :retard:
Focenie: owszem. TeWuBowicz z krótkim stażem ;)
Ulubiony autobus: Zemun ik160p
Ulubiony EZT: EW58
Ulubiona lok. el.: ET42
Ulubiona lok. sp.: SP32
Ulubiony napój: z bezalkoholowych Be Power z Biedronki( :retard: ) zaś z pozostałych Perła, Strong, Kasztelan i w ogóle większość piw poza kilkoma wyjątkami
Ulubiony film: Dzień Świra
Ulubiony wykonawca: Marilyn Manson, Nirvana, SOAD, Tenacious D, Korn (pomijając ostatnią płytę) i wieeelu innych
Ulubiona piosenka: MM- Eat Me, Drink Me; Nirvana- Heart Shaped Box ; Tenacious D- Tribute
Ulubiona gra: Paint :), MaSzyna, Vbus.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”