Kolekcjonowanie biletów

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Bramka rozpoznaje czy bilet uprawnia do wejścia do metra, a kontrolerzy mają czytniki

Awatar użytkownika
arturd
Posty: 43
Rejestracja: 2009-02-16, 18:15
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Post autor: arturd »

Dzięki.:) W sumie to nawet niezły pomysł z tymi paskami wymagający jednak odpowiedniej infrastruktury (kasowniki, automaty biletowe). No i Warszawa ma jeszcze metro co też podnosi funkcjonalność tych biletów. ;) :)

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Jeśli ktoś jest zainteresowany wymianą biletów to zapraszam na PW lub na GG. Mam stare jak i w barwach FG bilety.

Awatar użytkownika
Biały
Posty: 276
Rejestracja: 2011-10-26, 01:22
Lokalizacja: Piła

Post autor: Biały »

Siema wszystkim !

Posiadam bilety komunikacji miejskiej praktycznie z całej Polski, z chęcią się wymienię na bilety ze zdjęciami autobusów. Szczegóły na GG lub PW.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Jeśli chodzi o Wrocław to już nie ma czego zbierać. Karty miesięczne zastąpili plastikiem, a bilety, nawet te w kioskach są drukowane tak samo jak w automatach. Efekt? Są brzydkie i blakną po jakimś czasie. Ale jakby ktoś był zainteresowany to mam na sprzedaż/wymianę trochę starych kart i biletów. W przypadku wymiany najbardziej interesują mnie bilety/karty z Krakowa (ze zdjęciami taboru) i Poznania. Ale inne też wchodzą w grę ;)

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Ja dopiero zaczynam zbierać i w tej chwili mam 1 kolejowy, 3 z Olkusza bilety, a reszta, to KZK GOP (2 stare, 4 nowe i 4 miesięczne).
Bardziej zajmuję się numizmatyką.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

[fquote="Nikki"]Jeśli chodzi o Wrocław to już nie ma czego zbierać. Karty miesięczne zastąpili plastikiem, a bilety, nawet te w kioskach są drukowane tak samo jak w automatach. Efekt? Są brzydkie i blakną po jakimś czasie.[/fquote]Hmmm, u mnie jeszcze nie wyblakły ;) Jak się zbiorę w sobie i zrobię inwentaryzację, to pokażę swoją no dość mało różnorodną kolekcję ;)

Awatar użytkownika
Biały
Posty: 276
Rejestracja: 2011-10-26, 01:22
Lokalizacja: Piła

Post autor: Biały »

[fquote="Nikki"] to mam na sprzedaż/wymianę trochę starych kart i biletów. [/fquote]


A czy na tych kartach znajdują się zdjęcia pojazdów czy tylko sucha cena i numer linii itp. Pytam bo ostatnio na Allegro udało mi się wyhaczyć i zakupić stare migawki z Volvo i Ikarusem chyba z 96 roku.


[fquote="Nikki"]W przypadku wymiany najbardziej interesują mnie bilety/karty z Krakowa (ze zdjęciami taboru) i Poznania.[/fquote]

Posiadam takowe :) o biletach z Poznania już nie wspominając, od koloru do wyboru. Biletów z MPK Poznań mogę się pozbyć za darmo bo mam ich na prawdę mnóstwo.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Biały pisze:A czy na tych kartach znajdują się zdjęcia pojazdów czy tylko sucha cena i numer linii itp.
Nie. Mam tylko takie: ( i nowsze)
Obrazek
Kędzior pisze:Hmmm, u mnie jeszcze nie wyblakły
Te co trzymam w pudełku też jeszcze się trzymają, ale te co wsadziłam ponad pół roku temu do albumu, już wyblakły :confused:
Biały pisze:Posiadam takowe o biletach z Poznania już nie wspominając, od koloru do wyboru. Biletów z MPK Poznań mogę się pozbyć za darmo bo mam ich na prawdę mnóstwo.
Pisz na PW, może się jakoś dogadamy ;)

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Ja się mogę pozbyć całego stosu biletów miesięcznych z Krakowa ze zdjęciami taboru.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Już kiedyś zapodawałam fotki mojej kolekcji biletów wrocławskich, ale została ona nieco uzupełniona, więc jakby ktoś był ciekawy to wrzucam linka do albumu:
https://picasaweb.google.com/AniMate89/ ... iMiejskiej

Może za jakiś czas dojdą tam skany starszych biletów z automatów, na razie się wstrzymałam bo mam dość. Skaner mnie wkur... tzn. zdenerwował i musiałam zakończyć z nim współpracę :wall: Przynajmniej na dzisiaj, bo mam jeszcze do zeskanowania bilety z innych miast ;)

Butelka

Post autor: Butelka »

Ło żesz kurczak, ile Ty tego masz :D
Ja kiedyś miałem spory zbiór "kart" (tekturek) na okaziciela i znaczków do biletu imiennego, zazwyczaj miesięcznych, potem 30-dniowych. Dziś unoszą się chyba w atmosferze w formie zanieczyszczeń :retard:

spooney

Post autor: spooney »

Zanim oddałem koledze który zbiera bilety - niektóre poskanowałem :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Denominację zrobiono w styczniu 1995 roku a widzę że jeszcze do końca 1996 mieliście stare i nowe ceny na biletach miesięcznych.
Na niektórych biletach z III serii ogólnopolskiej (używanej m.in. w Radomiu) z 1995 roku były już tylko nowe ceny, mimo to że do końca 1996 roku można było płacić starymi i nowymi złotymi jednocześnie. ;)

Ja tam jeszcze gdzieś mam stary bilet warszawski bez tego paska i pełno radomskich :) Tych z lat 90 też. Jak znajdę to zaprezentuję.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

K4016td pisze:Denominację zrobiono w styczniu 1995 roku a widzę że jeszcze do końca 1996 mieliście stare i nowe ceny na biletach miesięcznych.
Wszystko miało podwójne ceny do końca 1996. No, może z wyjątkiem niektórych biletów z serii ogólnopolskiej. w ogóle co to jest?

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

pmaster pisze:<b>w ogóle</b> co to jest?
A to: ;) http://www.muzeumbiletow.org/old/bilety ... &id=3seria

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Dzisiejsze bilety w Rokietnicy się niewiele różnią od tych, w Luboniu przed wejściem do ZTM chyba też takie były.

romek

Post autor: romek »

Obrazek

Moja skromna kolekcyjka :D

1. Noc muzeów 2011 i inne imprezy
2. Znaczki na bilety miesięczne ZKM Ostróda
3. ZKM Ostróda - bilety dwutronne nominały 60 gr, 1,80 zł i 50/5000 zł - do 2001 roku
4. ZKM Ostróda - strefa miejska normalne i ulgowe 2007- wrzesień 2011
5. ZKM Ostróda - strefa miejska normalne i ulgowe 2001 - 2007
6. Różne (Iława, Gdańsk, Bydgoszcz)
7. ZKM Ostróda - bezpłatne (04.2007 - 01.2008)
8. ¯OE Ostróda - strefa miejska normalne i ulgowe od września 2011
9. ZKM Ostróda - strefa miejska normalne i ulgowe 2007- wrzesień 2011 od kierowcy
10. MPK Olsztyn - rózne
11. ¯OE Ostróda - strefa miejska normalne i ulgowe od września 2011 od kierowcy
12. ZKM Ostróda - strefa podmiejska normalne i ulgowe 2007- wrzesień 2011 od kierowcy
13. ZKM Ostróda - strefa podmiejska normalne i ulgowe 2007- wrzesień 2011
14. ¯OE Ostróda - strefa podmiejska normalne i ulgowe od września 2011
Ostatnio zmieniony 2012-02-13, 21:43 przez romek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

¯e w czasach PRL takie były to rozumiem, ale jak to działało że wszyscy jeszcze kilka lat później mieli takie same bilety?
KKS pisze:w Luboniu przed wejściem do ZTM chyba też takie były.
Nie.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Szukając tego biletu z Lubonia (ploc miał rację) przejrzałem sobie swoją kolekcję i zeskanowałem co ciekawsze egzemplarze. Ponieważ było tego dużo i pod każdym zdjęciem chciałem dodać jakiś komentarz skorzystałem z pomocy pokazywarki, link tutaj:

http://pokazywarka.pl/g3cgnk/

Polecam przejrzeć, moim zdaniem jest ciekawie, wybrałem raczej rzeczy, które się tu nie pojawiały. Zapraszam również do komentowania :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”