Technika fotografowania i obróbki zdjęć

Dział dotyczący Fotogalerii Transportnews, fotografii i aspektów związanych z fotografowaniem pojazdów komunikacji miejskiej.
Kuba

Technika fotografowania i obróbki zdjęć

Post autor: Kuba »

Ehhh...mam za duze zdjecia,a mozna tylko do 1000...nie da sie wyslac :( zdjec sie chyba nieda zmniejszyc,nie?

Posty wydzielone z tematu: "Co dalej z naszym konkursem ?". Mod. J-31 :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

No są specjalne programy służące do tego...ale więcej Ci nie powiem bo sam się na tym dobrze nie znam.W każdym bądź razie da się :)

Kuba

Post autor: Kuba »

no to na razie nici ze zdjec... :cry:

Robson

Post autor: Robson »

ja musze wrzucac zawsze ok. 800x600 albo nieraz mniejsze. Dzis jeszcze foty z dzis :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wydaje mi się, że konkurs powinien być kontynułowany, ale nie częściej niż co kwartał - czyli co 3 miesiące.

Natomiast - ja zachęcam do głosowania na istniejące fotografie. A przecież jest ich już trochę w albumie, wystarczy się rozejrzeć... :)

[ Dodano: 2005-02-21, 15:26 ]
Kuba pisze:Ehhh...mam za duze zdjecia,a mozna tylko do 1000...nie da sie wyslac :( zdjec sie chyba nieda zmniejszyc,nie?
Można je zmniejszyć. Ja tak uczyniłem i działa... :)

Robson

Post autor: Robson »

Ja zmniejszam ale wtedy trace na jakosci i wychodza foty jakby pływające.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Robson pisze:Ja zmniejszam ale wtedy trace na jakosci i wychodza foty jakby pływające.
To prawda, ja też mam z tym problem... :)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

To może panowie zaproponujcie jakiś rozmiar na zdjęcia :)
To się zastanowimy ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Sugestia to raczej jest chyba tylko tak, że jeżeli Robicie zdjęcia, to w aparacie (mam na myśli oczywiście aparat cyfrowy) można ustawić wielkość zdjęcia w pixelach. Jest taka opcja.
I przynajmniej ja kiedykolwiek robię zdjęcia staram się o tym pamiętać..... ;)

Robson

Post autor: Robson »

ja nieee zawsze robie 2048x1548 a dopiero później zmniejszam

voy

Post autor: voy »

I tak się powinno robić, małe rozdzielczości jednak się nie sprawdzają, lepiej potem takie zdjęcie pomniejszyć.

Robson

Post autor: Robson »

zdjecia z wielkoscia do 128 KB wychodza małe najczęściej ok 700x555 czy jakos podobnie przynajmniej 800x600 zeby było

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Gdybym ja miała cyfrówke to bym fotografował. Ale morze ze skanuje w kafejce na dyskkietke. Osobiście uważam, że to dobry konkurs.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

I przynajmniej ja kiedykolwiek robię zdjęcia staram się o tym pamiętać.....
A Ja zawsze zapominam.. i zawsze robie 2272x1704...

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

J-31 pisze:
Robson pisze:Ja zmniejszam ale wtedy trace na jakosci i wychodza foty jakby pływające.
To prawda, ja też mam z tym problem... :)
natomiast Robson pisze:ja nieee zawsze robie 2048x1548 a dopiero później zmniejszam
a voy pisze:I tak się powinno robić, małe rozdzielczości jednak się nie sprawdzają, lepiej potem takie zdjęcie pomniejszyć.
I wszyscy macie rację.
Ja radzę sobie w prosty sposób (przy czym żaden ze mnie fachowiec). Robię zdjęcie "ile fabryka dała", później zmniejszam, a następnie lekka korekta ostrości. Oczywiście nie w żadnym Paincie - bo się po prostu nie da, ale np. Corel PhotoPaint lub inny porządny program do obróbki zdjęć (ja używam MicroGrafx Picture Publisher 8), choć powinien wystarczyć nawet Photo Editor z MS Office*

*nie dotyczy wersji 2003.

Robson

Post autor: Robson »

Ja tam używam zawsze Paint Shop Pro 9 jestem jakos do tego przewiązany

Damhan

Post autor: Damhan »

voy pisze:Jeżeli macie zdjęcia do obróbki to służe pomocą :smile:
Właściwie to jak można obrobić zdjęcia? Mam setki zdjęć, ale żadnego nigdy nie obrabiałem i w ogóle nie mam pojęcia jak to w ogóle się robi.

voy

Post autor: voy »

Ja to robię zazwyczaj tak:
Ładuje zdjęcie do Painta Shop Pro, kadruje wpierw zdjęcie (ucinam to i tamto jak trzeba), potem przechodzę do ustawienia leveli jasności, następnie polepszam kolory (np. drzewa stają się bardziej zielone, niebo jest bardziej błękitne itp.), dalej ustawiam jasność i kontrast, wyostrzam trochę zdjęcie, zmniejszam je do odpowiedniego rozmiaru, zapisuje z odpowiednią kompresją.

Damhan

Post autor: Damhan »

voy pisze:Ja to robię zazwyczaj tak:
Ładuje zdjęcie do Painta Shop Pro, kadruje wpierw zdjęcie (ucinam to i tamto jak trzeba), potem przechodzę do ustawienia leveli jasności, następnie polepszam kolory (np. drzewa stają się bardziej zielone, niebo jest bardziej błękitne itp.), dalej ustawiam jasność i kontrast, wyostrzam trochę zdjęcie, zmniejszam je do odpowiedniego rozmiaru, zapisuje z odpowiednią kompresją.
Szkoda, ze ja tak nie umiem. Może wtedy zdjęcia byłyby lepsze, a tak to cóż...

Milenium

Post autor: Milenium »

janzel pisze:Szkoda, ze ja tak nie umiem. Może wtedy zdjęcia byłyby lepsze, a tak to cóż...
Oj janzel nie załamuj się! Próbuj :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotogaleria”