Technika fotografowania i obróbki zdjęć

Dział dotyczący Fotogalerii Transportnews, fotografii i aspektów związanych z fotografowaniem pojazdów komunikacji miejskiej.
voy

Post autor: voy »

Albo wyślij komuś do poprawy i już.

Damhan

Post autor: Damhan »

voy pisze:Co za filozofia zrobić nocne zdjęcie? Ustawić się ze statywem, dać dłuuugi czas naświetlania, zmienić balans bieli i to wszystko.
Nie no. Rzeczywiście filozofia. Tylko trzeba kupić statyw który jest drogi, umieć ustawić balans bieli i czas naświetlania i najważniejsze, jaki ten czas ma być. ;)

voy

Post autor: voy »

Zależy czym się fotografuje, jak cyfrówką to wystarczy tylko trochę poeksperymentować. A zamiast statywu czasem może służyć murek, słupek, kosz na śmieci, a nawet ziemia. Ja tak robiłem zdjęcia Irizarowi, którym wracałem z Warszawy.

Kuba

Post autor: Kuba »

Teraz cyfraki nie sa juz takie drogie, za nawet za 300 - 400 zl mozna przy odrobinie szczescia kupic jakiegos Kodaka z 3.2 pixela albo cos takiego... :mruga:

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Jeżeli ktoś myśli o poważnym fotografowaniu na pwoażnym poziomie w grę wchodza tylko aparaty analogowe bądź cyfrowe.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Ja sobie odkładam pieniądzę na komórkę cyfrową
Jakość zdjęć z komórki nijak się maja do do tych z aparatu, jak chcesz robić prawdziwe zdjecia, a nie coś co jest podobne do zdjęcia to kup aparat.

Kuba

Post autor: Kuba »

Nie no z komorki to jest really kaszana :retard: Widzialem kilka zdjec z komorki, zmienione kolory, rozmazane i niewyrazne... :]

Robson

Post autor: Robson »

Nie każde bo taki SE K750i ma aparat z 2 mpx wiec juz niejest tak źle kiedys w niemczech miałem go w rękach nawet fajny telefonik

voy

Post autor: voy »

Megapiksele prawie NIC nie znaczą. Jest wiele innych czynników, które powodują, iż nawet 2 Mpix aparat w komórce jest beznadzieją. Jeżeli kupować aparat to przede wszystkim nie z komórką, tylko normalny z możliwie dużym zoomem optyczny, bez tego nie ma co nawet się bawić w fotografa.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

I poza tym, komórka (telefon) jak sama nazwa wskazuje ma służyć do dzwonienia. A aparat to tylko taki mały dodatek, który nigdy nie będzie się równał z prawdziwą cyfrówką.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Tak jak się mówi zdjęcia robione aparatem z telefonu służą tylko do przesyłania ich miedzy telefonami niczego więcej.
Ostatnio zmieniony 2006-05-10, 16:02 przez Wilchelm, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Inspektor pisze:I poza tym, komórka (telefon) jak sama nazwa wskazuje ma służyć do dzwonienia. A aparat to tylko taki mały dodatek, który nigdy nie będzie się równał z prawdziwą cyfrówką.
Kiedyś w pewnej reklamie padło prawdziwe :retard: twierdzenie: Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego :mruga:

Robson

Post autor: Robson »

Ale naprawdę jak na telefon z aparatem robi znośne zdjęcia, nie wiem nie widziałem ich na kompie więc to takie moje zdanie tak na pierwszy rzut oka :)

voy

Post autor: voy »

Na kompie wychodzi cała prawda, na wyświetlaczu telefonu wszystko wygląda pięknie i wspaniale, ale do czasu przesłania na kompa.

Robson

Post autor: Robson »

voy pisze:Mi się mój cacy złom ostatnio popsuł. Muszę go w końcu zanieść do serwisu. Ciekawe ile zapłacę za reanimacje tego bubla :/
A ostatnio będąc na zajezdni (skąd mam fotki MANików) chciałem zrobić fotkę autobusowi patrzę a tu zdjęcie w paski :( Podejrzewam że matryca poszła się 'kochać' :(
ObrazekObrazek

ppln

Post autor: ppln »

A to tylko przy tych zdjęciach czy przy następnych też?

Podi

Post autor: Podi »

Robson pisze:A ostatnio będąc na zajezdni (skąd mam fotki MANików) chciałem zrobić fotkę autobusowi patrzę a tu zdjęcie w paski :( Podejrzewam że matryca poszła się 'kochać' :(
Mi się takie czasem drukują,ale żeby w aparacie takie coś :shocked:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Skoro już mówimy o jakości zdjęć to:galeria/details.php?image_id=1742 galeria/details.php?image_id=1774. Moim zdaniem na tyhc zdjęciach autobus za bardzo rozsadza kadr.Zdaję sobie sprawę,iż portret jest zrobić łatwiej,niż jakieś ciekawsze zdjecie w terenie,ale prośba do autora w/w zdjęć,by popróbował zrobić trochę zdjęć w plenerze,a moga z tego wyjść nawet całkiem niezłe efekty.Poza tym ppln,skoro tak lubisz deski rozdzielcze wozów MPK Łódź,to czy mógłbys kiedyś sfotografowac deskę rozdzielczą łodzkiego M11 albo Ikarusa-automata? w zasadzie niczym się nie różni od innych Ikarusów/Jelczy,ale jednak mnie interesują zwłaszcza,iż M11 i Ikarusów moze niedługo zabraknąć w Łodzi.

ppln

Post autor: ppln »

A może miałem pojechać tym autobusem z zajezdni do Łagiewnik, wzbudzając sensację i tam zrobić zdjęcie? Zresztą na zajezdni przed szczytem łatwo można upolować autobus, a w terenie nieco trudniej ;)

[ Dodano: 2006-06-04, 21:56 ]
Zresztą w tym zdjęciu tyłu jest motyw - hale zajezdniowe i drzewko ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:A co do Twojego zdjęcia J-31 to strasznie słabe technicznie+barierka zasłania MAN-a.Jakim sprzętem wykonałeś to zdjęcie?
Ono tak źle wygląda ponieważ zrobiłe je z cyfrowym zoomem, a do tego z ręki. Stąd obraz jest tak rozmazany. Gdybym nie użył przybliżenia autobus zniknął by gdzieś daleko na moście. :P

A omawiane zdjęcie przedstawia płockiego MAN-a na starym moście ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotogaleria”