Złomowisko autobusów

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Giant
Posty: 5
Rejestracja: 2009-06-01, 22:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Złomowisko autobusów

Post autor: Giant »

Witam
Piszę w dośc nietypowej sprawie. Widzę, że zaglądają tu prawdzowi pasjonaci autobusów więc mam do Was pytanie. Chciałbym zbudowac kompresor, ale taki z prawdziwego zdażenia. Duży zbiornik około 70-100L, do tego wyadajna sprężarka. W sklepach takie kompresory sa bardzo drogie, a badziewnego chińskiego nie chcę. Prosiłbym więc o informacje gdzie w woj. śląskim (okolice Rudy Śląskiej, Katowic, Zabrza itd) znajduja się jakieś złomowiska autobusów, ciężarówek skąd mógłbym w miarę tanio wyciągnąc sprężarkę. Najbardziej odpowiadała by mi sprężarka dwutłokowa, ale jednotłokowa o dużej wydajności tez może by.

Z góry dzięki za pomoc

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Wiem, że w Koziegłowach /tak to się chyba odmienia/ k. Częstochowy było złomowisko, gdzie lądowały np. autobusy z MPK Wałbrzych. Nie wiem, czy jeszcze jest ;)

Giant
Posty: 5
Rejestracja: 2009-06-01, 22:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Giant »

Koło Częstochowy to już troszkę daleko, ale jak nie będzie innego wyjścia to się wybiorę. A może ktoś pracuje w zajezdni i jest bardziej zorientowany w temacie?

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Ooo! Wiem! Przecież u Zagozdy na zajezdni było kiedyś niezłe złomowisko, może jeszcze jest? ;)

Giant
Posty: 5
Rejestracja: 2009-06-01, 22:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Giant »

Faktycznie, tez o nim nie pomyslałem. Muszę sie jakoś z zajezdnią u niego skontaktowac, może uda się cos załatwic.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

9507 pisze:Ooo! Wiem! Przecież u Zagozdy na zajezdni było kiedyś niezłe złomowisko, może jeszcze jest?
Oczywiście, że dalej jest :P
Giant pisze:Faktycznie, tez o nim nie pomyslałem. Muszę sie jakoś z zajezdnią u niego skontaktowac, może uda się cos załatwic.
Najlepiej przejdź się na jego zajezdnie- może akurat ktoś będzie w biurze, bo nawet o to ostatnio ciężko, a autobusów stoi bardzo dużo odstawionych- głównie Ikarusy z serii 280 i Jelcze M-11.

Giant
Posty: 5
Rejestracja: 2009-06-01, 22:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Giant »

Z tego co się orientuję Zagozda ma zajęzdnię na Chebziu na ul. Pawła, tak? Dzisiaj tam podjade

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Z tego co się orientuję Zagozda ma zajęzdnię na Chebziu na ul. Pawła, tak? Dzisiaj tam podjade
Zgadza się.

BF201

Post autor: BF201 »

w Zawierciu jest dość duże trupowisko z tego co kojarzę. Ostatnio tam wywożą M120 i M181 z Krakowa

Giant
Posty: 5
Rejestracja: 2009-06-01, 22:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Giant »

Do Zagozdy dzisiaj niestety już nie zdążyłem, ale jutro na 100% sie przejade.

W Zawierciu chodzi pewnie o to http://www.firmy.net/zlomowiska-szroty/stal,9XY4K.html .


Mam nadzieję, że ktoś z załogi p. Zagozdy przychyli się do mojej sprawy bo mam tą zajezdnie prawie pod nosem.

BF201

Post autor: BF201 »

Giant pisze: W Zawierciu chodzi pewnie o to http://www.firmy.net/zlomowiska-szroty/stal,9XY4K.html .
nie, o to:

http://www.danzlom.pl/

łezka1

Post autor: łezka1 »

kiedyś to jak autobusik był już mocno zniszczony to mówili że pójdzie do huty na żyletki :confused:
a mi to szkoda, bo uważam, że każde autko ma duszę - no, ale autobusiki to chciałabym już wygodne - ot babska przewrotność xD
ale marzy mi się stare jakieś autko - odbajerowane, fajne felasie ehhh :P

wlocek369
Posty: 278
Rejestracja: 2009-05-10, 19:37
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: wlocek369 »

U mnie we włocławku też złomują autobusy. Plotka mówi że u mnie był złomowany warszawski Ikarus. Zakład znajduje się na ul Toruńskiej kilka metrów od stacji kolejowej Włocławek-Brzezie

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

wlocek369 pisze:Plotka mówi że u mnie był złomowany warszawski Ikarus.
Myślę, że niejeden. Z pociągu widywałem tam wraki warszawskich autobusów.

murti

Post autor: murti »

A nie lepiej zadzwonić do firmy położonej najbliżej Twojego miejsca zamieszkania i po prostu zapytać gdzie złomują autobusy?







------------------------------------------------
Rodos last minute - tanie wakacje

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

Co do Włocławka to tam poszedł od nas jelcz 120 mm/1 :)

wlocek369
Posty: 278
Rejestracja: 2009-05-10, 19:37
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: wlocek369 »

JELCZU85 pisze:Co do Włocławka to tam poszedł od nas jelcz 120 mm/1 :)
Czyli jeszcze trochę czasu i dowiem się, że u mnie złomują autobusy z połowy kraju. Nie tylko z Województwa czy okolic.

Ale nasze autobusy gdy będą złomować, to pewnie gdzieś indziej. Tak dla równowagi :retard:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

wlocek369 pisze:Ale nasze autobusy gdy będą złomować, to pewnie gdzieś indziej. Tak dla równowagi :retard:
Nie przejmuj się. Pewnie pojadą na Górny Śląsk :mruga:

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

Szykuje sie na to że nastepny Jelcz 120 mm/1 pojdzie na złom ponieważ jest wystawiony na sprzedaż, ale jak go nikt nie kupi to pójdzie na złom :| a co do innego Jelcza to wiem że jeden poszedł na cześci do Inowrocławia bo potrzebywali most napedowy i silnik :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”