Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
kilof

Post autor: kilof »

Maćku- podkarpacie odwiedzam co roku, także mniej więcej co gdzie jest kojarzę. Chodziło mi tutaj bardziej o to gdzie znajdę miejsce skąd można zrobić kilka ciekawych zdjeć, jak sie tam dostać oraz przy okazji jaki w tym miejscu jest ruch. Widziałem że kilka osób z forum bywa często w Rzeszowie więc liczę na ich pomoc.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Mam pytanie do mieszkańców Poznania i ościennych miast/miejscowości.
Jak najłatwiej dojechać z dworca głównego PKP lub dworca autobusowego do Przeźmierowa na tor Poznań w Przeźmierowie? Zadanie wydaje się być stosunkowo łatwe, bo obok jest port lotniczy Ławica, ale czy istnieje możliwość podjechania pod samą bramę toru :?: Proszę o wskazówki jakimi liniami tam dojechać, ewentualnie kwestię biletów. Dodam, że wyjazd będzie w lipcu, a więc w wakacje gdyby to coś miało zmienić.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio, nie wiem, czy Ci to pomoże, ale zapodam ten link ;)

:strzałka: http://poznan.jakdojade.pl/

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Z Ławicy jest jeszcze daleko. Z tego, co mówi mapka na stronie TP Bus pod tor podjeżdżają linie 04 i 07 z Ogrodów - jeśli dobrze czytam to będzie to przystanek Rubinowe albo Folwarczna - w tych okolicach jest brama wejściowa toru. Jeżeli chciałbyś dojechać MPK to chyba najbliżej będzie 61 (też z Ogrodów) do przystanku Wichrowa i iść w lewo, ale nie powiem Ci, czy tam idzie się długo, bo zazwyczaj jeżdżę inną drogą. Bilety na TP Bus można kupić w którymś z kiosków na pętli tramwajowej na Ogrodach - chyba w jednym przy przystanku dla wsiadających wisi informacja, że tam można je zakupić. Za dopłatą są chyba dostępne u kierowcy.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

A czy gdybym jechał 07, to nie miałbym najbliżej z przystanku "Rzemieślnicza"?
J-31 pisze:Amalio, nie wiem, czy Ci to pomoże, ale zapodam ten link ;)

:strzałka: http://poznan.jakdojade.pl/
Zarówno to jak i planer na stronie ZTMu są upośledzone. Nie biorą pod uwagę nic prócz linii ZTMu. Twój w ogóle nie znalazł dojazdu na tor, a planer zasugerował mi bardzo długie spacery.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Brama wjazdowa na giełdę jest w okolicach tamtych dwóch przystanków, ale nie mam pojęcia, czy brama podczas imprez jest w tym samym miejscu.

Znowu bym zapomniał napisać. Jest szansa, że na przyjazd Roberta (bo chyba po to chcesz tam się zjawić) uruchomiony zostanie specjalny autobus z centrum, w końcu na pewno będzie mnóstwo chętnych ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KKS pisze:
Znowu bym zapomniał napisać. Jest szansa, że na przyjazd Roberta (bo chyba po to chcesz tam się zjawić) uruchomiony zostanie specjalny autobus z centrum, w końcu na pewno będzie mnóstwo chętnych ;)
Tak, po to tam jadę i ta informacja mnie bardzo cieszy :)
Tak generalnie, to chciałem się przejechać na jakieś wyścigi do Poznania, ale terminy imprez na tym torze ( np WSMP+DSMP ) kolidują mi z innymi, więc pozostaje się wybrać na Roadshow ;)
Tak więc jak pojawią się dokładniejsze informacje, to proszę o info :)

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

A ja ma pytanie odnośnie Warszawy. Czy występuje w Warszawie bilet 10-dniowy? Jeśli tak to ile kosztuje i czy można go nabyć gdzieś na centralnym?

ppln

Post autor: ppln »

Są 7- i 14-dniowe ( http://ztm.waw.pl/?c=110&l=1 ), pewnie do nabycia w jakichś punktach ZTM i automatach biletowych (przeszedłbym się na jakąś stację metra, tam powinien być). Chyba nie wymagają karty.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:Chyba nie wymagają karty.
Nie, nie wymagają
ppln pisze:przeszedłbym się na jakąś stację metra, tam powinien być
Na jakiś są, na pewno na Młocinach i Centrum

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To może ja pomogę koledze. Nie ma biletu 10-cio dniowego. (są: dobowe, 3-dniowe, 7-dniowe oraz 14-dniowe). ;)

Natomiast wszystkie rodzaje biletów, również tych dostępnych na kartonikach, można kupić praktycznie wszędzie. Nawet w hali głównej na Dworcu Centralnym.

Automaty biletowe są już teraz również na praktycznie wszystkich stacjach metra.

Są również w SU12 III "Mobilisa" - ale tylko tylko tych o numeracji A001-A023, A także w SU 8,6 III (bodajże też we wszystkich). ;)

Automat biletowy Znajdziesz również w Swingu... pod warunkiem, że go Złapiesz :mruga:

Kupując bilet Pamiętaj o strefach. Jeśli, będąc w Warszawie, nie Będziesz wyjeżdżał poza granice administracyjne W-wy. To wystarczy Ci bilet na strefę 1.

Natomiast, jeśli Zamierzasz wyjechać poza granice administracyjne miasta (SKM - linia S2 do Pruszkowa, S9 do Legionowa, Koleje Mazowieckie - tylko do wybranych stacji, oraz linie podmiejskie 7xx i 8xx, linie Lx, a także linia Ł, Łbis do Łomianek), to Musisz nabyć bilet na strefy 1+2 ;)

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

Czyli na bilecie ZTM mogę korzystać z linii Ł/Łbis?

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Na bilecie na strefy 1+2 ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

204wras pisze:Czyli na bilecie ZTM mogę korzystać z linii Ł/Łbis?
Tak. I rzeczywiście warto mieć bilet na 1+2 strefę biletową ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KKS i wiadomo coś już w końcu na temat tych specjalnych autobusów na tor :?:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Patrzyłem na stronie MPK - tam nic, media też cicho siedzą, więc pewnie nic nie będzie, ale oni potrafią się obudzić w dniu wydarzenia, albo w ogóle nic nie mówić :/

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KKS pisze:Patrzyłem na stronie MPK - tam nic, media też cicho siedzą, więc pewnie nic nie będzie, ale oni potrafią się obudzić w dniu wydarzenia, albo w ogóle nic nie mówić :/
No to niefajnie i w sumie nie jest mi to na rękę. Będę musiał chyba zatem kombinować z regularnymi liniami.

Tp4

Post autor: Tp4 »

Od przystanku na Perzyckiej (linia 48) masz jakieś 2km do toru - wejście bym obstawiał raczej od ul. Wyścigowej.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Jutro, miłośnicy z Wrocławia, wypatrujcie kremowego Renault Clio II na Krakowskich numerach :P Delegacja KMKKM odwiedza Dolny Śląsk :D

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Jesteś pewien, że chcesz do nas jechać w taki upał? ¯eby jeszcze zwiedzać itp? Nie wiem co masz w planie, czy miasto, czy KM, i jak jesteś poinformowany, ale może wspomnę, że jeśli chodzi o linie tramwajowe to jest dosyć bałagan. Nie ma dojazdu na Tarnogaj i Leśnicę, zamknięta jest część Pl. Społecznego i Podwale (od Świdnickiej do Krupniczej), no i częściowo jeszcze Pl. Bema. Jeśli chodzi o autobusy też jest trochę zamieszania, zwłaszcza w okolicach Nowego Dworu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”