Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Wiem że mało związane z tematem, ale małe pytanie: jak dojechać ze stacji Wrocław Główny do ulicy Mościckiego ew. w rejon ulicy Biegłej? Z góry dzięki za odpowiedź, a jeśli jest odpowiedni temat to proszę o przeniesienie.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

miechowiczanin pisze:Pt-8 można spotkać jeszcze na 16,
Dokładnie na poc. 163, 164, 166, 167, 169.
I na linii 23 poc. 232.
miechowiczanin pisze:#625 z tego co pamietam jeździ na 24.
Stały przydział na na poc. 243.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Wojtek-MKM pisze:Wiem że mało związane z tematem, ale małe pytanie: jak dojechać ze stacji Wrocław Główny do ulicy Mościckiego ew. w rejon ulicy Biegłej? Z góry dzięki za odpowiedź, a jeśli jest odpowiedni temat to proszę o przeniesienie.
A musisz w tak ponure miejsce jechać? Autobus 125, kierunek Brochów, spod Głównego (przystanek przy ul. Suchej, między dworcem PKP a PKS [przyst. od strony PKSu]). Ewentualnie, jakbyś zabłądził... to 114 spod Galerii Dominikańskiej (przystanek z tyłu).

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Nie no, tyle to wiem bo ze 3 razy byłem we Wrocławiu ;) Dzięki, a przystanek się jakoś nazywa czy to pętla?

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

"Dworzec gł. PKP" :] Tylko, że przystanków o takiej nazwie mamy wokół dworca w sumie... 8? :lol: Ale ten, na którym się 125 zatrzymuje, jest jednocześnie końcowym przystankiem dla 135 ;)

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Chodziło mi jednak o przystanek niedaleko Biegłej :retard: Wrocław ma stronę jak.dojade.pl?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ma.

Tp4

Post autor: Tp4 »

Sytuacja nietypowa bo pytanie z Poznania do Poznania. W dniach 10-13 lutego mają być objazdy (mnie interesuje 11'sty). Ma stronie MPK wisi taka notka:
Linia nr 51
DWORZEC GŁÓWNY PKP – … - Garbary – Armii Poznań – Księcia Mieszka I – Słowiańska – Naramowicka - … - DWORZEC SOBIESKIEGO
Powrót: … - Naramowicka – Słowiańska – Księcia Mieszka I – Przepadek – Północna – Garbary -… - DWORZEC GŁÓWNY PKP
I teraz pytania właściwe
1: Czy z przystanku Os. Łokietka I normalnie wyjade w kierunku dworca czy jest ''unieczynniony''?

2: To ma tak wyglądać?
Obrazek

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Tp4 pisze: 1: Czy z przystanku Os. Łokietka I normalnie wyjade w kierunku dworca czy jest ''unieczynniony''?
Właściwie to nie wiem skąd to pytanie, skoro objazd dotyczy odcinka w innym miejscu.
Tp4 pisze: 2: To ma tak wyglądać?
Prawie, tylko w stronę Sobieskiego pojedziesz Armii Poznań a nie Północną.

Tp4

Post autor: Tp4 »

KKS pisze:Właściwie to nie wiem skąd to pytanie, skoro objazd dotyczy odcinka w innym miejscu.
Wolałem się upewnić. Dzięki :)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Pytanie do kolegów z Tarnowa, muszę się dostać spod dworca PKP na przystanek/okolice Zakładów Azotowych skąd odjeżdża bus w kierunku wsi Paleśnica. W Tarnowie będę o 5:07 rano a bus odjeżdża o 7:05 z góry dzięki za pomoc.

Tp4

Post autor: Tp4 »

Pytania do osób z Gdyni (lub znających tamtejszą komunikację i nie tylko):

1. Jakimi liniami dojadę z dworca głównego na ul. Osada Kolejowa?

2. W jakie bilety muszę się zaopatrzyć?

3. Ul. Osada kolejowa ma bramy dopiero przy lokomotywowni czy prędzej? (Chce sfotografować OKl27-27)

4. Jaką pizzernie czy podobny obiekt polecacie w rejonie dworca głównego?

W grę wchodzi także przejazd SKM'ką

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tp4 pisze:4. Jaką pizzernie czy podobny obiekt polecacie w rejonie dworca głównego?
Mam nadzieję, że nie wprowadzę Cię w błąd, ale z tego co pamiętam na Świętojańskiej w rejonie skweru jest Pizza Hut . Może któryś z kolegów z Trójmiasta mógłby to potwierdzić. Dojazd z Dworca Głównego trolejbusami. ;)
Tp4 pisze:1. Jakimi liniami dojadę z dworca głównego na ul. Osada Kolejowa?
Możesz dojechać SKM-ką. Przystanek Gdynia-Grabówek. Masz także z Dworca Głównego (od strony placu Konstytucji) dwie bezpośrednie linie trolejbusowe :strzałka: 20, 22 do przystanku Morska-Estakada (Estakada Kwiatkowskiego) - potem trzeba dojść ;)

Aczkolwiek, ja osobiście, na Twoim miejscu, olałbym pl. Konstytucji i po prostu przeszedł się przejściem podziemnym pod Dworcem głównym do ul. Morskiej. Tam Masz więcej zarówno autobusów jak i trolejbusów (trolejbusy 20, 22, 25, 26, 28)

27 i 30 - jadą ul. Warszawską, raczej odradzam ;)

Autobusy linii pospiesznych (S i W) zatrzymują się na przystanku Morska-Estakada ;)

Wyjścia z przejścia podziemnego - z Dworca Głównego na przystanki na ul. Morską, są naprawdę blisko przystanków ;)
Tp4 pisze:2. W jakie bilety muszę się zaopatrzyć?
Jeśli Chcesz dużo korzystać z komunikacji miejskiej tylko Gdyni - to bilety ZKM Gdynia. Natomiast, jeśli w czasie pobytu w Trójmieście Chcesz wyrwać się do Gdańska, ale również często Chciałbyś korzystać z SKM-ki, to warto zaopatrzyć się w bilet metropolitarny :cool:

:strzałka: http://www.mzkzg.org/

Mam nadzieję, że Ci nie namieszałem zbytnio :D

PS. Ty się Wybierasz m.in. do Gdyni, a ja planuję skok na Poznań. :retard:

ppln

Post autor: ppln »

J-31 pisze: PS. Ty się Wybierasz m.in. do Gdyni, a ja planuję skok na Poznań.
No z Warszawy to nie powinien być jakiś wielki problem - da się w obie strony zrobić jednodniową wycieczkę bazując na IR-ach (wyjazd o 7 z Warszawy i 17.30 z Poznania), bo te wszystkie IC-wynalazki są koszmarnie drogie. Tańszy jest pewnie Polskibus ale jedzie 2 razy dłużej (za to z Łodzi bije kolej na głowę - 50 zł w obie strony czyli taniej niż koleją w jedną stronę, a szybciej i częściej, mimo że łódzki TLK do Poznania jest wystawiany na EP09 (czy EU09, tych szybkich) i ładnych wagonach)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

ppln pisze: EP09 (czy EU09, tych szybkich)
EP09 ;)

Ale wiesz, za to macie na TLKach do Warszawy wagony Z2, podczas gdy pasażerowie Ex do Helu, Kołobrzegu czy Świnoujścia, którzy płacą więcej, jeżdżą byle jakimi starymi wagonami. :nuts:

Tp4

Post autor: Tp4 »

J-31 pisze: Jeśli Chcesz dużo korzystać z komunikacji miejskiej tylko Gdyni - to bilety ZKM Gdynia. Natomiast, jeśli w czasie pobytu w Trójmieście Chcesz wyrwać się do Gdańska, ale również często Chciałbyś korzystać z SKM-ki, to warto zaopatrzyć się w bilet metropolitarny
Przyjeżdża pociągiem specjalnym FLOTA WIELKOPOLSKI do Gdańska Głównego. Następnie pociąg ten jako HEWELIUSZ jedzie z Gdańska Głównego do Gdyni Głównej. Powrót też tymi pociagami specjalnym. Chodzi mi tylko o dostanie się pod lokomotywownie na Grabówku (głównie dla OKl27-27)
J-31 pisze: Ty się Wybierasz m.in. do Gdyni, a ja planuję skok na Poznań. :retard:
Ale termin wybrałeś. Liczę, że jeszcze wlecisz nie raz :-)

Dzięki za odpowiedź :-)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tp4 pisze:Ale termin wybrałeś. Liczę, że jeszcze wlecisz nie raz :)
Spoko. Planuję być w drugiej połowie sierpnia ;)

ppln

Post autor: ppln »

OPi pisze: Ale wiesz, za to macie na TLKach do Warszawy wagony Z2
To jakoś od bardzo niedawna bo w tym roku jeszcze nie jechałem na tej trasie niczym innym niż najgorsze czerwone z czteromiejscowymi ławkami w przedziałach.
Inną sprawą jest to, że na tej linii powinny jeździć ED74, które są właściwym taborem do akurat takich przewozów - praktycznie regionalnych (bo jakieś specjalnie wygodne to one nie są, ale za to są bezprzedziałowe i mają sprawną klimatyzację), zamiast jeździć na najdłuższych trasach krajowych.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Z ED74 chodzi o to, że miała zostać czasowo ograniczona liczba pociągów na trasie Łódź - Warszawa (a została?) i pociągi miały być dłuższe. Na łączenie ED74 po 3 pewnie nie wpadli.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Bo tam kiedyś były problemy z łączeniami i UTK wprowadziło przepis, że w drugim wagonie musi byc ktoś nadzorujący. A trzy takie to już by za dużo było. Ale teraz za to mamy okazję przejechania się tramwajem po całej Polsce :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”