Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: Przemek »

Przeszukałem trochę forum i nie znalazłem takowego tematu - otóż tak:
8, albo 9 czerwca (w zależności kiedy nie będzie padać) wybieram się do Wałbrzycha w celu obadania ciekawych miejsc do robienia fot i na drugim planie - złapanie #177 możliwie w ruchu, tutdzież również jako pasażer.

Temat zakładam także i dla tych, którzy również potrzebują podobnej oprowadzki w innych miastach, co też można by tu takowe rzeczy wpisać.

Więc tak:

Myślę o danych rejonach Szczawna/Wałbrzycha:

Plac Grunwaldzki
Sobięcin
Podzamcze
Rusinowa
Zamek Książ/Jeździecka (obowiązkowo)
Szczawienko


ewentualnie także i:
Piaskowa Góra
Glinik Nowy
Szczawno Zdrój


Od razu powiem, że zamierzam wykonane foty (w zależności od tego ile z nich będzie przyzwoitej jakości) wrzucić na TWB, zatem aby nie było nieporozumień (raz tak miałem, gdy z pewnym miłośnikiem wybierałem się na foty po Wrocławiu), to prosiłbym wałbrzyskich miłośników, którym owy fakt nie będzie niedogodnością, o zgłoszenie, kto znalazłby czas na oprowadzkę wrocławskiego miłośnika po Waszym obszarze metropolitarnym Wałbrzych-Szczawno :)

Oczywiście mógłbym jechać wcześniej, ale z racji pocięcia wielu połączeń do Wałbrzycha - nie ma najbardziej dla mnie pasującego przedziału godzinowego na dojazd. Czasu nie będzie za dużo bo koło 5 godzin, ale plan zaliczenia "sieci" można w razie czego zmienić.

Plan podróży zkłada u mnie wyjazd z Wrocławia o 9:39, przyjazd do Wałbrzycha ok. 11:11 i powrót - 16:40, we Wrocławiu - 18:30.

Szczegółowy plan:

9:39 WROCŁAW GŁÓWNY ->

Kod: Zaznacz cały

7621 Poznań -> Szklarska Poręba Górna
(EU/P07+ x Bd)
11:11 WAŁBRZYCH MIASTO

16:40 WAŁBRZYCH MIASTO ->

Kod: Zaznacz cały

240 Wałbrzych Miasto -> Wrocław Główny
(EN57) :/
-> 18:30 WROCŁAW GŁÓWNY

Ewentualnie późniejszym:

17:31 (+0:15-30) WAŁBRZYCH MIASTO ->

Kod: Zaznacz cały

6722 "Kamieńczyk" Szklarska Poręba Górna -> Poznań Główny
(EU/P07+ 4Bd; oj masakra będzie...)
->19:20(+0:20-35) WROCŁAW GŁÓWNY
Ostatnio zmieniony 2009-06-05, 00:44 przez Przemek, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Ja Ci mogę polecić kol. Misdroja, jest dobry w planowaniu tras (On odpowiadał za rozkład naszej imprezy) nie ma konta na TWB więc nie będzie nieporozumień, a i za pewne będzie w tych dniach wolny, ja niestety pracuje i nie dam rady. W razie czego bilet ulgowy 24godzinny kosztuje u nas 4zł i obowiązuje na wszystkich liniach w autobusach MPK.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

irisbus pisze:W razie czego bilet ulgowy 24godzinny kosztuje u nas 4zł i obowiązuje na wszystkich liniach w autobusach MPK.
Ulgi niestety w tej chwili nie posiadam, czyli zatem takowy bilet kosztuje 8zł, jak rozumiem?

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Kędzior pisze:Ulgi niestety w tej chwili nie posiadam, czyli zatem takowy bilet kosztuje 8zł, jak rozumiem?
Tak jest.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kędzior z doświadczenia napiszę Ci, że czasami albo częstotliwość kursów, albo długość przejazdu powodują, iż kilka godzin to często stanowczo za mało czasu na to by zrealizować wszystkie swoje plany... ale jest to okazja by wrócić do jakiegoś miasta ponownie - np. za rok. I pojechać tam, gdzie jeszcze się nie było ;)

misdroj

Post autor: misdroj »

Sprawa wygląda mniej więcej tak: Proponuję Ci powrót z Wałbrzycha "Kamieńczykiem" o 17.31 gdyż od 11.11 do 16.40 to troszkę mało czasu jak na Wałbrzych, poza tym chyba lepiej wracać przedziałem niż kiblem ;) Poza tym: odwiedzenie Sobięcina nie jest raczej dobrym pomysłem, no chyba, że nie lubisz swojego aparatu ;) Pozostaje tylko odwiedzenie pętli, gdzie jeszcze jest bezpiecznie. Pozostałe miejsca takie jak Pl. Grunwaldzki, Podzamcze, Piaskowa Góra, Rusinowa, Szczawno Zdrój, Szczawienko, Zamek Książ są oczywiście warte odwiedzenia. Z Glinikiem Nowym jeszcze się zastanowię, czy będzie na to czas. Czekam na odpowiedź.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

No i wypad był udany, kol. misdroj sprawdził się doskonale ;) Co prawda "rozkład" w ostatniej chwili trzeba było zmienić (Kamieńczyk do Szklarskiej Poręby jak zwykle był na Wałbrzychu Mieście 11 minut później od czasu rozkładowego), ale i tak udało się dotrzeć do dworca na czas :)
(Pozdro dla kol. irisbusa, który minął i nie zauważył nas, wracających z hałdy ;))

Wracając do tematu - planuję za jakiś czas następny wypad, tym razem do Świdnicy, i teraz mam następujące pytania dot. dojazdu: Czy cena za przejazd z Wrocławia do Świdnicy dla pełnoletniej osoby nie mającej w danej chwili prawa do zniżki (brak legitymacji) rzeczywiście płaci 7zł? http://www.guliwertransport.pl/index.php?go=5&ban=2

Pozostaje także kwestia biletów w Świdnicy. Czy można się tam zaopatrzyć w bilet dobowy/24 godzinny/jednodniowy i ile takowy kosztuje? Interestuje mnie bilet na całą sieć świdnicką, łącznie z dojazdówkami do wsi i osiedli przyokolicznych.

ironscull

Post autor: ironscull »

Witam. Podlaczam sie pod ten temat bo jakis tam zwiazek jest a po co smiecic i zakladac nowy temat. ;) Otoz mam zamiar na weekend odwiedzic nasza stolice. I teraz wystosowuje moje pytania, a bedzie ich kilka ;) Oczywiscie w Wa-wie bede drugi raz i pierwszy w celach rekreacyjnych( co za wstyd :D )
Po pierwsze: jakie miejca proponujecie odwiedzic nie tylko zwiazane z KM. Osobiscie <b>napewno</b> wybiore sie do muzeum kolejowego na dworcu glownym. Jednak czekam na sugestie ;)
Po drugie: Obowiazujace bilety na przejazd srodkami komunikacji miejskiej, chodzi mi tu o ceny roznych karnetow i biletow i na jakie srodki obowiazuja.
Po trzecie: Dojazd do ww. miejsc, czyli jakie linie autobusowe itd
Wiem ze mam do czynienia tu z kilkoma mieszkancami stolicy i mam nadzieje ze oni pomoga. Aha no i zalezalo by mi na szybkiej odpowiedzi bo wyjazd juz w czwartek ;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

ironscull pisze:Otoz mam zamiar na weekend odwiedzic nasza stolice.
Zapraszam na przejażdżkę zabytkowym tramwajem na T, brygada M3 na której będę siał terror :D Jak zajrzysz w sobotę to po robocie można też wychylić jakieś małe jasne :D Odjazd z pl. Narutowicza 11:35 i później co półtorej godziny (kurs przed tym, który w rozkładzie oznaczony jest literą x)
ironscull pisze:Po drugie: Obowiazujace bilety na przejazd srodkami komunikacji miejskiej, chodzi mi tu o ceny roznych karnetow i biletow i na jakie srodki obowiazuja.
Polecam bilet trzydniowy. Obowiązuje na wszystko (miejski lub strefowy na jedną lub dwie strefy). Więcej na http://www.ztm.waw.pl/taryfa/cennik.php
ironscull pisze:Po trzecie: Dojazd do ww. miejsc, czyli jakie linie autobusowe itd
Wszystko Ci wyjaśnię, ale nie wiem skąd dokąd chcesz dojeżdżać

ironscull

Post autor: ironscull »

W taki razie dziekuje za zaproszenie chetnie skorzystam ;)
Czyli wstepnie na sobote jestesmy umowieni, jesli chodzi o dalszy kontakt to moge podac numer komorki, bo pozniej moj dostep do neta moze byc ograniczony.
Ogolnie to dojazd mam po czesci zaplanowany, poniewaz zatrzymuje sie w Wolominie a z tamtad do stolicy chyba jezdza pociagi, chodzi glownie o poruszanie sie po stolicy w jak najbardziej efektywny sposob ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ironscull - w kwestii bietów okresowych, TLG polecał Ci bilet trzy dniowy na jedną lub dwie strefy...

... ja polecam Ci jednak kupno biletu na dwie strefy - ponieważ Wołomin leży w drugiej strefie ZTM i Będziesz mógł z tym biletem dojechać z/do Wołomina pociągiem Kolei Mazowieckich.

Poniżej link do schematu obowiązywania wspólnego biletu ZTM-KM-WKD ;)
:strzałka: http://www.ztm.waw.pl/images/schematy/s ... az-WKD.gif

A ponieważ do Wołomina Masz tylko pociągi (linii podmiejskich nie ma, prócz nocnej) - toteż na wszelki wypadek podam Ci jeszcze ten link, Gdybyś chciał skorzystać z innego typu biletu

:strzałka: http://www.ztm.waw.pl/wspolnybilet-ztm-km-wkd.php

Z Wołomina Masz głównie pociągi do W-wy Wileńskiej, ale jest też kilka połączeń z Tłuszcza do W-wy Zachodniej (przez W-wę Wschodnią i W-wę Śródmieście).

Do Wołomina jeżdżą też prywaciarze - ale z tego co wiem, to na nich nie obowiązują bilety ZTM ;)
ironscull pisze:Po pierwsze: jakie miejca proponujecie odwiedzic nie tylko zwiazane z KM. Osobiscie <b>napewno</b> wybiore sie do muzeum kolejowego na dworcu glownym. Jednak czekam na sugestie
1. Związane z km

:strzałka: Zajrzyj do metra. Przejedź się na Młociny, tam jest fajny dworzec autobusowo-tramwajowy (my to nazywamy "węzłem") :)

Przejedź się na Kabaty, tam jest STP, ale do niej trzeba dojść, kilkaset metrów od stacji Kabaty (w kierunku południowym od stacji)

:strzałka: Jeśli interesują Cię tramwaje, to koniecznie Zajrzyj na trasę linii 9 ( Okęcie - al. Krakowska, Grójecka, al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, al. Waszyngtona, Grochowska - Gocławek). Przesiadka z metra :strzałka: stacja "Centrum"...

.... ponieważ tylko na 9-tce, Znajdziesz PESY - i to właśnie je polecam najbardziej :)

2. Nie związane z km ;)

:strzałka: Łazienki Królewskie. Dojazd autobusami (116, 166, 180, 195 - od strony al. Ujazdowskich)

Przy czym
116, 180, 195 w weekendy objeżdżają Nowy Świat (zamknięty ruch, imprezy) i jadą m.in. Kruczą, al. Jerozolimskimi - myślę, że przy DH. Smyk znajdziesz je na przystanku

166 - jedzie z Dw. Wschodniego - mała częstotliwość, Możesz zaryzykować, ale - UWAGA - pętla od strony ulicy Lubelskiej, czy wyjście południowe z dworca

Tutaj Masz link do rozkładu jazdy linii 166 na pętli Dw. Wschodni
:strzałka: http://www.ztm.waw.pl/baza/20090720/166/212003.HTM

:strzałka: Wilanów - warto połączyć wycieczkę do Łazienek z Wilanowem. Ponieważ z Łazienek do Wilanowa Masz dwie bezpośrednie linie (od strony pomnika Chopina, czyli al. Ujazdowskie - linie 116 i 180, Łazienki wyjście południowe - ul. Gagarina, linie 180 i 522 / ul. Belwederska - linia 116)

Do pałacu w Wilanowie można wejść, ale w pewnych godzinach - z tego co pamiętam od godz. 9-tej, do max 17-stej w weekendy) warto tam się wybrać ;)

:strzałka: Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście - warto tam się przejść

Na Stare Miasto masz bezpośrednie połączenie autobusowe z dw. Wileńskiego - przez Trasę W-Z - linie 190 i Z-2 (normalna linia, obowiązują na niej wszystkie bilety) ;)

Jeśli z Wilanowa Będziesz chciał dojechać na Stare Miasto - to Masz bezpośrednie połączenie - linię 116.

:strzałka: Ach i bym zapomniał - jeśli nie szkoda Ci kasy, to warto wybrać się na 30-ste piętro Pałacu Kultury. Wjedziesz tam windą. Bilet normalny kosztuje - bodajże - 20 zł, a przynajmniej tyle kosztował do niedawna. ;)

Warto tam się wybrać, ponieważ z XXX piętra jest super panorama nie tylko na całą Warszawę, ale również na sporą część Mazowsza. Przy odrobinie ładnej pogody Zobaczysz m.in. maszt radiowo-telewizyjny w Raszynie (na południe, oddalony o ~20 km od W-wy). Jest to okazja do naprawdę fajnych zdjęć :)

Póki co więcej grzechów nie pamiętam :mruga:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:166 - jedzie z Dw. Wschodniego - mała częstotliwość
Jak na Płock nie byłaby wcale zła...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Jak na Płock nie byłaby wcale zła...
Pocieszę Cię - jak na Wrocław w lato, to również nie byłaby najgorsza :mruga:

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

15? Większość linii ma taki takt ;)

ironscull

Post autor: ironscull »

J-31 pisze:Póki co więcej grzechów nie pamiętam
Dziekuje Ci bardzo i za to. ;) Teraz plan calej wycieczki mam juz obmyslony, musze to jeszcze jakos ogarnac ;) Mysle ze wiele z tych miejsc na pewno odwiedze o ile starczy czasu.
Co do biletow to jednak ten dwu strefowy bedzie chyba najlepszy bo po co tracic czas i pieniadze na inne bilety.
Aha no i tu nalezala by sie pochwala zarowno dla J-31 jak i TLG( piwo to moge osobiscie postawic :D )

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

ironscull pisze:Aha no i tu nalezala by sie pochwala zarowno dla J-31 jak i TLG
No to już jest. :)

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

Ja mam takie pytanie dot. metra: jak już przejdę przez bramkę i zejdę na peron, ale postanowię poczekać dłuzej na odpowiadający mi pociąg, to czy grożą mi jakiekolwiek konsekwencje?

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

shakkie pisze:Ja mam takie pytanie dot. metra: jak już przejdę przez bramkę i zejdę na peron, ale postanowię poczekać dłuzej na odpowiadający mi pociąg, to czy grożą mi jakiekolwiek konsekwencje?
Daj spokój, bez przesady. No chyba, że przesiedzisz kilka godzin czekając na stacji, na której skasowałeś jednorazówkę. To kanary by miały zgryz, ale jak do tej pory nie słyszałem o takim przypadku.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja mam takie pytanie dot. metra: jak już przejdę przez bramkę i zejdę na peron, ale postanowię poczekać dłuzej na odpowiadający mi pociąg, to czy grożą mi jakiekolwiek konsekwencje?
Możesz mieć też problem, jeśli kupisz bilet dobowy, a na stacji przesiedzisz dwie doby... :diabeł:

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

Dzięki za odpowiedzi, jestem waszym dłużnikiem :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”