Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
ironscull
Posty: 78
Rejestracja: 2020-10-20, 20:13

Post autor: ironscull »

Witam. Mam dwa zapytania do mieszkańców naszej Stolicy. Otóż w piątek wieczorem wracam do domu do Pasłęka. Autobus mam o 0.10 z dworca zachodniego. Jako, że z Kobyłki wieczorem nie dojadę bezpośrednio pociągiem na dworzec zachodni, planuję dojazd do wileńskiego, a stamtąd na wschodni i dalej już na zachodni. I w związku z tym mam pytanie. Jakie numery linii obowiązują na trasie z dworca wileńskiego do wschodniego, bo z tego co widziałem na tramwaj nie mam co liczyć. Ewentualnie, czy istnieje jakaś linia z dworca wileńskiego bezpośrednio na dworzec zachodni, no ewentualnie na centralny.
I teraz pytanie numer dwa. W niedzielę czyli 9 października, potrzebuję się dostać do Klubu Progresja. Czy istnieją jakieś bezpośrednie linie z dworca centralnego bądź innych wyżej wymienionych? Trochę głupie pytania zadaję, ale patrząc na rozkłady ZTM-u dostałem tylko zawrotu głowy, bo w ogóle nie mam pojęcia jakie ulice gdzie są.
Z góry dziękuję za każdą pomoc ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ironscull pisze:I w związku z tym mam pytanie. Jakie numery linii obowiązują na trasie z dworca wileńskiego do wschodniego, bo z tego co widziałem na tramwaj nie mam co liczyć. Ewentualnie, czy istnieje jakaś linia z dworca wileńskiego bezpośrednio na dworzec zachodni, no ewentualnie na centralny.
Tylko autobusy. Linie:

- Z-1 (linia zastępcza za tramwaje na Targowej)
- 120, 169, 718, 738, 805

Jednakże od razu muszę Cię uprzedzić, że ze względu na remont Dworca Wschodniego - od strony ul. Kijowskiej - chyba się nie Przedostaniesz, przejściem podziemnym, do peronów na których zatrzymują się pociągi lokalne (Koleje Mazowieckie i SKM). :]

Toteż z ul. Targowej (Dw. Wileński) Masz jeszcze linię 517 - kierunek Ursus-Niedźwiadek - to jest Twoje bezpośrednie połączenie autobusowe do Dworca Zachodniego (wg. ZTM-u czas przejazdu to ok. 22 minut... ale chyba nie w godzinach szczytu :retard: )

Wydaje mi się, że linia 517 może być dobrą alternatywą dla Ciebie ;)
ironscull pisze: teraz pytanie numer dwa. W niedzielę czyli 9 października, potrzebuję się dostać do Klubu Progresja. Czy istnieją jakieś bezpośrednie linie z dworca centralnego bądź innych wyżej wymienionych? Trochę głupie pytania zadaję, ale patrząc na rozkłady ZTM-u dostałem tylko zawrotu głowy, bo w ogóle nie mam pojęcia jakie ulice gdzie są.
Czy Chodzi Ci o Klub "Progresja" na ulicy Kaliskiego 15 - jeśli tak, to Dojedziesz tam tramwajem linii 20.

Z Dworca Centralnego Możesz wbić się w 8, 24 i dojechać nimi albo do Karcelaka, albo do Zajezdni Wola lub ul. Młynarskiej - i tam przesiąść się w 20-stkę (dojazd do przystanku "Archimedesa") ;)

ironscull
Posty: 78
Rejestracja: 2020-10-20, 20:13

Post autor: ironscull »

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie chodziło mi o tego typu połączenie, żeby wykluczyć wieczorne spacery między przystankami. Z kursem powrotnym już nie będzie takiego problemu, bo w dzień jednak jeździ tego więcej. Jeszcze raz dziękuję, no i należy się pochwała. Należało by się też piwko, ale z tym może być w najbliższych dniach kłopot, no chyba, że ową nagrodę prześlę pocztą, przelew już zostawie Tobie :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ironscull pisze:Jeszcze raz dziękuję, no i należy się pochwała. Należało by się też piwko, ale z tym może być w najbliższych dniach kłopot, no chyba, że ową nagrodę prześlę pocztą, przelew już zostawie Tobie :D
Spoko. Bez przesadyzmu :cool:

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

Do ludzi z Łodzi. na 1 Listopad b.r. planuję wyprawę do Warszawy w celu fotografować komunikację - ja zaś filmować :) ktoś będzie chętny? Pytanie kieruję do tych co już byli w wielkiej stolicy i znają ładne miejsca do kadrów :) Wyjazd wczesno poranny, powrót późno wieczorny :)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

NorbertKomusinski pisze: ktoś będzie chętny? Pytanie kieruję do tych co już byli w wielkiej stolicy i znają ładne miejsca do kadrów
Jako stały bywalec Wielkiej Stolicy służę uprzejmie pomocą jako przewodnik.

DanielDz

`

Post autor: DanielDz »

Jak by ktoś potrzebował się dostać gdzieś w powiat chrzanowski to jak najbardziej proszę pisać do mnie ;).

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Poszukuję miłośnika z Częstochowy [PILNE]

Post autor: MrStronek »

9 Września czyli w Niedziele wybieram się do Częstochowy by sfilmować nową trasę na Błeszno. I mam pytanie czy mógłbym poprosić kogoś o pomoc? Chciałbym zeby jakiś miłośnik z Częstochowy opowiedział o historii, budowie linii na Błeszno. Czy znalazła by się taka osoba co by o wszystkim opowiedziała :) ?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »


MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

Tak, ale chce z kimś poprowadzić wywiady... nie rozchodzi sie o to że pojade sfilmuje i będzie ok :D Ja tu chciałbym zeby ktoś tu jakies swoje 3 grosze dał :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja pojadę do Częstochowy i Opowiem Ci, gdzie jeździła koparka, w którym miejscu wbiłem swoją pierwszą łopatę, gdzie piłem browara (ulubione miejsca) i gdzie ostatni raz opierałem się o kilof :diabeł:

A tak na serio, to chyba Będziesz miał problem - bo na forum nie mamy nikogo chętnego z Częstochowy ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

@NorbertKomusinski: Pisz na częstochowskim forum CKMKM. Tam może znajdziesz chętnych.

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

Ja już nawet pisałem do klubu... nie no o koparach/... ogółem powiedzieć kiedy się narodził pomysł, kiedy zaczęto budować, kiedy zakończono dlaczego ten wariant a nie inny, co mieszkańcy zyskali a co stracili itd... takie podstawowe pytania

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Takich rzeczy możnaby poszukać w necie, pewnie coś by się znalazło.
w ogóle źle to robisz — jeśli chcesz nakręcić do TV materiał o tramwaju na Błeszno to nie powinieneś jechać do Częstochowy, tylko do Płocka (nie wiem jak ci kilometrowo wyjdzie, ale nie chce mi się sprawdzać), gdzie wprawdzie nie ma tramwaju na Błeszno i w ogóle nigdzie, ale za to jest m. in. duża rafineria ropy naftowej, fabryka maszyn rolniczych i ja. Ostatnia z przeze mnie wymienionych atrakcji turystycznych pięknie opowiadałaby ci o tejże tramwajowej inwestycji (na podstawie tego, co wcześniej przeczytałaby w necie), przykrywając jednocześnie swoim pseudoerudycyjnym podejściem braki wynikające z dość znacznego oddalenia od nowej (jak i jakiejkolwiek innej) trasy. Mówię ci, to ma potencjał na hit YouTube, który rozreklamowałby twoją telewizję.
Jakbyś się zdecydował, daj znać, może skoczę po ciebie blachosmrodem na dworzec.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Płock to faktycznie ciekawe miejsce - byłem tam wiele razy. I rzeczywiście jest o czym opowiadać, bo tramwaj był planowany i nawet zabezpieczono miejsce pod jego budowę... jest co filmować. A zatem Norbert, propozycja Pmastera jest jak najbardziej ciekawa :)

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

Przyjechałbym, ale rodzice cholernie naciskają zebym jechał z nimi do Częstochowy na Jasną Górę... bo oni są niemiłosiernie wierzącą rodziną(Już to mnie męczy), więc ja muszę jakoś ten czas pożytecznie spędzić... Więc temu wybrałem materiał o modernizacji i budowie linii tramwajowej w Częstochowie, tylko żeby to jakoś zajefajnie wyglądało to chciałbym żeby jakaś tam osoba opowiedziała mi tam przed kamerą...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

No to spytaj na forum CKMKM, kto nie chciałby wystąpić przed kamerą.

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

Tam to trzeba się jakoś dziwnie rejestrować... co bardzo mnie zniechęca, ale widzę ze będę musiał poczynić te kroki bo widzę ze tu nie znadję nikogo z Częstochowy

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

NorbertKomusinski pisze:Tam to trzeba się jakoś dziwnie rejestrować...
A na takim facebooku to się ludzie normalnie rejestrują i nie patrzą na to, że trzeba tyle danych wpisać. A przepraszam, tam nie trzeba nr PESEL wpisywać, w przeciwieństwie do ww. forum.

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

No to też mnie zaciekawiło, po co na komu mój nr PESEL jeżeli zaraz zostanie on rzekomo usunięty?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”