Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Uno momento Ppln - a czy czasami na Łodzi Kaliskiej nie ma kasy MPK (na przeciwko peronów dworca dla autobusów dalekobieżnych) - chyba tam można też kupić dowolny bilet. Czy już zlikwidowano ten punkt ? ;)

A propo - rozumiem, że na 10-tce już nie ma Cityrunnerów ;)

Pmaster - jeśli nie chciałbyś jechać do Ozorkowa, to ja proponuję Ci jazdę 11-stką na Helenówek, może tam jeszcze coś ciekawego Sfocisz, w byłej zajezdni MKT, tylko uważaj na pracowników niezbyt lubią fotografujących ;)

ppln

Post autor: ppln »

J-31 pisze: Uno momento Ppln - a czy czasami na Łodzi Kaliskiej nie ma kasy MPK
Na Kaliskim to nie ma problemu (są 3 punkty sprzedaży okresowych, zylion kiosków i automat), ale Plocmaster chce zaczynać w Ozorkowie, a to trochę utrudnia sprawę :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze: o kupnie pojedynczego biletu raczej nie ma co marzyć - musisz skasować jakichkolwiek biletów czasowych za 7,20/14,40 w tym samym czasie
Czyli mam kupić jakiekolwiek bilety, skasować wszystkie i przy kontroli powiedzieć ,,załóżmy, że to aglomeracyjny dobowy"? Wygląda ryzykownie.
No, ale chyba jednak pojadę. Już kupiłem sobie bilet

ppln

Post autor: ppln »

pmaster pisze: Czyli mam kupić jakiekolwiek bilety, skasować wszystkie i przy kontroli powiedzieć ,,załóżmy, że to aglomeracyjny dobowy"? Wygląda ryzykownie.
Czasowe i dopłatowe (czyli nie te kolorowe, które można kupić u kierowcy). I tak, tak w Łodzi można (możesz nawet kupić 72 bilety po 10 groszy i dać je kanarowi żeby przeliczył ;) )

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

W Poznaniu też tak kiedyś było, ale jakieś mundre głowy zabroniły od 2008.

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

Witajcie!


03.07.2013 planuję wybrać się do Warszawy. Co ja wiem J-31 jesteś z warszawy i miło by było jakbyś mnie oprowadził po centrum :D Chce połapać Tramwaje i Autobusy (w tym hybrydowego solarka) Oraz w miarę możliwości pojechać na Okęcie. JA jeżeli się pomyliłem że J-31 jest z Wawy to z chęcią z kimś innym wybiorę się na foty, bo warszawę mało co znam i się zgłubie (Tak jak na śląsku :retard: )

Co mnie interesuje: Ciekawe miejsca na kadry, mało jeżdzenia - dużo fotografowania, filmowania, chodzenia, Chce chodzić aż do bólu :D

Wydarzenie na faceeboku: https://www.facebook.com/events/123534437856640/
Wydarzenie na stronie www: http://transportfoto.cba.pl/?p=205

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Naturalmente. J-31, jest i być oczywiście z miasta Warsa i Sawy :-P

Norbert muszę Cię lekko zmartwić, bo oczywiście z jednej strony chętnie bym Ci pomógł, ale z drugiej - pracuję wg. grafiku - i jeszcze nie mam grafiku na lipiec, a to oznacza, że na razie nie wiem, czy będę dostępny 3-go lipca... to się oczywiście wyjaśni na pewno w tym tygodniu i pewnie jutro lub pojutrze już będę wiedział ;)

Co do Centrum Warszawy... naprawdę trudno się zgubić. Myślę, że takim punktem odniesienia - w razie problemów - może być spokojnie Pałac Kultury, doskonale widoczny nawet z poza Warszawy ;)

Co do hybrydowych Solarisów - może być ciężko, bo nigdy nie wiadomo na jakie linie zostaną one wysłane. Dyspozytorzy z "Ostrobramskiej" każdego dnia wystawiają je na różne linie. No, ale dobrym miejscem na polowanie może być Nowy Świat, mogą one tam się pojawić na liniach: 111, 180 i 175... ta ostatnia linia bardzo by nam pasiła, bo Chcesz też dostać się na Okęcie. Miło by było to jakoś połączyć ;)

Trzeba by jeszcze luknąć na pętle przy Złotych Tarach, bo może się jakiś pojawić na linii 131 lub 525 ;)

Pozostaje jeszcze jedna kwestia - na ile godzin, Chcesz przyjechać do Warszawy ? ;)

PS. Jak to Zrobiłeś, że się na Śląsku Zgubiłeś ? Ja też tam byłem, się nie zgubiłem i do domu wróciłem :cool:

============ Edyta obejrzała telewizję i... ==========

Ach sorki już wiem. Dotrzesz o godz. 7.30 na Centralny. A wyjazd Planujesz o godz. 19-stej... Ło chłopie, toć w takich godzinach to normalnie na czworaka Możesz całą Warszawę obejść i jeszcze Ci zostanie czas na szukanie guźca w Lesie Kabackim... yyyy znaczy sie, na STP chciałem powiedzieć :diabeł:

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

Teraz jadę do Wrocławia 12.08.2013. Gdzie warto iść na zdjęcia Komunikacji Miejskiej? czas mam od 12:00 do 18:00 czyli 6 godzin

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Na początek w Centrum warto zobaczyć ul. Kazimierza Wielkiego (węzeł komunikacyjny), Teatralna i Szewska (te dwie to kameralne miejsca, bardzo ciekawe), oczywiście nie można zapomnieć o Mostach: Piaskowym i Mostach Młyńskich (wręcz obowiązkowo). Interesująco może być na ul. Podwale, ale niekoniecznie.

Warto jednak wyskoczyć z Centum - i podjechać np. 6-stką na pl. Powstańców Wielkopolskich, a także - wręcz obowiązkowo dotrzeć do Mostu Trzebnickiego - bardzo ciekawy układ torowy względem jezdni.

Warto zajrzeć na Rondo Gruwaldzkie i plac Grunwaldzki. Dobrze jest zrobić parę fotek na moście Grunwaldzkim - to są bardzo ciekawe miejsca.

Jeśli styknie Ci jeszcze czasu - to Kozanów i tramwaj "plus" mogą być interesujące ;)

Jeśli Masz ochotę to warto się wybrać 10-tką do Leśnicy. Leśnica generalnie leży w granicach Wrocławia, ale tramwaj - aby tam dotrzeć - przejeżdża przez tereny niezabudowane. Wygląda to tak, jak jazda 46-stką ze Zgierza do Ozorkowa - ale po o wiele lepszym torowisku i ze znacznie większą prędkością. Dodatkowo linia do Leśnicy jest dwutorowa, ale ciekawa. :cool:

Więcej grzechów nie pamiętam. ;)

================ Edyta lubi filmy o Wrocławiu ============

Jeśli Ci to coś pomoże, to kilka moich filmów z Wrocka ;)

Linia do Leśnicy
:strzałka: http://www.youtube.com/watch?v=5pNS6JnlobE

Reszta ciekawych miejsc z Wrocławia, warto obejrzeć, Będziesz wiedział jak to wygląda i czy warto jechać w te miejsca ;)
:strzałka: http://www.youtube.com/watch?v=t3AIWcEc4KA
:strzałka: http://www.youtube.com/watch?v=dHETX7ta3gI
:strzałka: http://www.youtube.com/watch?v=zDkwRkNUM2M

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Bym polecał wykorzystanie kolei w ramach skasowanego w autobusie lub w tramwaju, biletu 24h. Naprawdę ułatwia to przemieszczanie się z dzielnic Wrocławia, zwłaszcza z okolic dworca Mikołajów, lub Leśnicy.

Z miejsc na zdjęcia - polecam Las Osobowicki, okolice Rędzina, Opatowice-Trestno, Ślazowa (nie pętla tylko jej okolice), Jerzmanowska-Jarnołtowska, Osobowicka, Avicenny (okolice Poczty Polskiej i dworca Wrocław Zachodni - najlepiej tam dojechać pociągami relacji Wrocław Gł.-Wałbrzych-Jelenia Góra, ale warto popatrzeć na rozkład, żeby nie wsiąść w pociągi, które nie zatrzymują się na wspomnianej stacji).]

Generalnie do jazd pociągami po Wrocławiu na skasowanym w tramwaju lub autobusie MPK, bilecie czasowym, polecam najpierw lekturę: http://www.wroclaw.pl/zasady_korzystani ... ch,1.dhtml

Rozkłady pociągów można przejrzeć na tej stronie: http://www.koleje.dolnyslask.pl/rozklad-jazdy/ jednak nie warto się sugerować numerem "linii" na tej stronie podanym, gdyż przewoźnicy kolejowi nie stosują tego oznaczenia, lecz tylko kierunek jazdy.

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

Więc mój plan wygląda tak

Zaczynam na Dworcu Głównym, kończę na Dworcu Nadodrze. Idę piechotą Kołłątaja - Teatralna - Widok - Szewska - i tutaj troszkę szewską, przez sukiennice do Kazimierza wielkiego - Nowy Świat -

i teraz tu pojawia się moje pytanie, którędy iść najlepiej pieszo do tego Dworca?
Rozchodzi mi się o to żeby jak najwięcej komunikacji załapać i ewentualnie skody... Bo tutaj zaznaczyłem dwa warianty przez Chrobrego - Św Macieja czy Staszica - Pomorska


Na dworcu szukam posiłku i z Dworca Nadodrze chce się udać na Plac Grunwaldzki Komunikacją miejską.

Więcej nie chce planować bo nie wiem jak się wyrobię z czasem Jestem od 12:00 do 17:00 na 17:00 muszę być na Dworcu PKS by zdążyć na polski bus o której mam o 17:15. Czy plan jest dobrze ułożony pod względem żeby jak najwięcej sfilmować czy jest źle ułożony? Bo mi też zależy zeby złapać ten tramwaj plus ale zarazem nie chce opuszczać centrum Wrocławia.

Tutaj ogółem plan
http://wstaw.org/m/2013/08/08/3.png

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Na moje oko to sobie niestety, ale chyba Przedobrzyłeś z tą pieszą wycieczką. Na mapie wygląda to blisko, ale w rzeczywistości jest to jednak trochę kilometrów. Ja na twoim miejscu jednak więcej bym korzystał komunikacji miejskiej - a choćby z tramwajów, pomimo tego, że ich częstotliwość nie powala ;)

Zdaje się, że na Kazimierza Wielkiego powinieneś załapać się na Skody 19T (o ile się nie mylę). Natomiast na Szewskiej na "szóstce" kursują Skody 16T ;)

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

To najwyżej sobie piechotą pójdę do Kazimierza. Od Kazimierza w jakiś tramwaj do tego Dworca Nadodrze. Tam troszkę pobędę i na Plac Grunwaldzki. Bo Plac Wróblewski mam zaliczony więc tam się nie pcham.

Czy jest jakiś aktualny schemat linii tramwajowych?

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

NorbertKomusinski pisze:Czy jest jakiś aktualny schemat linii tramwajowych?
Obrazek

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

No cóż... nie znając komunikacji tramwajowej we Wrocławiu, chciałem się pchać tam gdzie jeździ jedna lub dwie linie tramwajowe :lol:
Po oględzinach na mapach google to naprawdę nie zdając sobie z sprawy wybrałem nierealną do pokonania pieszo trasę :D więc po zastanowieniu się, lepiej będzie podróżowanie komunikacją i wysiadanie co przystanek na kilkuminutowy postój na sfilmowanie tramwajów i autobusów bo ja niestety nie fotografuję.

Więc mój plan wygląda następująco, nie będę go opisywał tylko przedstawię go graficznie:

I Etap Z Dworca na Plac Dominikański też raz tramwaj, raz pieszo :)
Obrazek

II Etap
Obrazek

III Etap
Obrazek

Więc i na kostale sie załapię i na Skody :D

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

NorbertKomusinski pisze:Po oględzinach na mapach google to naprawdę nie zdając sobie z sprawy wybrałem nierealną do pokonania pieszo trasę
Serio? Tą trasę którą opisałeś można przejść w godzinę... z fotkami - jakieś 2 godziny, ale mało gdzie Ci wyjdą...

Szczerze, jeśli nastawiasz się na fotki tramwajowe to polecam: pod Dworcem wsiąść w linię 0L i wysiąść na przyst. Most Grunwaldzki. Stamtąd ( z końca przystanku) można zafocić jadące od strony Ronda 33+, 0P i 4, do tego autobusowe 145, 146, 149 i D (tak to wygląda -> https://picasaweb.google.com/AniMate89/ ... 7651614994 ) Później podejść do Ronda, można coś popstrykać w tamtej okolicy, Dalej można przejść ul. Szczytnicką i przez Ostrów Tumski do Wyspy Piasek i Mostów Młyńskich. Co prawda łazi tam mnóstwo turystów ale jeździ dość mało aut i do tego linie 8, 9, 11 - protramy 205, 17 i 23, więc nie powinno być problemu ze zrobieniem zdjęć -> https://picasaweb.google.com/AniMate89/ ... 9829122258 . Dalej można przejść ul. Grodzką w kierunku Uniwersytetu. Po drodze z ul. Szewskiej wyjeżdża 6 i 7 ale może być pod słońce... Iść dalej do Mostów Pomorskich - jeździ tylko 15, i autobusowe 132, 142 i K, ale dość łatwo tam o zdjęcie (na drugim moście) -> https://picasaweb.google.com/AniMate89/ ... 3269458722 Cofnąć się z mostów do ul. Nowy Świat i przyst. Rynek - pojechać czymś do pl. Strzegomskiego (3, 10, 20 lub 33+), na Strzegomskim przejść z przystanku na środkowe schody i stamtąd strzelać w linie jadące w kierunku Pilczyc, Leśnicy i Kozanowa - torowisko jest wydzielone i nieco się rozchodzi w tamtym miejscu - świetne miejsce na fotki - nic Ci nie przeszkodzi ;) A po godzinie 14 powinno być idealne światło (jeśli będzie słonecznie). -> https://picasaweb.google.com/AniMate89/ ... 2354671666


Dalej to w sumie jak zechcesz, możesz wrócić do Rynku i przejść przez niego, potem spod Galerii Dominikańskiej podjechać 8 lub 9 do Dworca PKS i tam coś spróbować (jest 8, 9 , 15, 31+ i 32+, ewentualnie przejechać się 31 lub 32 w stronę Gaju i zafocić coś na ul. Bardzkiej, albo 9 lub 15 w stronę Parku Południowego, ale tam ciężko o zdjęcie. Możesz próbować z końca przystanku "Wiśniowa", albo z chodnika między przystankami "Jaworowa" a "Weigla", ale tam często tramwaj jedzie razem z autami i może Ci nic nie wyjść...

Albo od pl. Strzegomskiego pojechać 31+ pod stadion i przejść spod stadionu do przystanku "Modra", między Górniczą a Modrą jest dobre miejsce do zdjęć ;) Bo krańcówka Stadion (ze stadionem w tle) na 100% będzie pod słońce, chyba że zafocisz jak tramwaj wjeżdża na nią ;)

Opcji w sumie jest wiele, ale jeśli chodzi o fotki to mam swoje sprawdzone miejsca, ostatnio nawet na jednotorze na Przyjaźni ciężko do zdjęcie bo tak tam się osiedle rozbudowało i tyle aut jeździ po tej dziurawce że trafić dziurę żeby dobre zdjęcie zrobić jest ciężko... a przynajmniej w pewnych godzinach ;)

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: MrStronek »

W tą sobotę jadę do Zabrza/Gliwic. Mam czas wolny od 10:00 do 17:00. Jakie miejsca polecacie na robienie zdjęć?

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: Coffee »

W Gliwicach po likwidacji sieci za wiele ciekawego niema. Może pod Dworcem zapląta się jakiś ciekawy PKS lub PKM, ale tak to nic... W Zabrzu polecam Plac Wolności i całą odnogę trasy pod KWK Makoszowy :)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: Amalio »

Pytanie co kolega rozumie przez ciekawe miejsca. Czy na ładne zdjęcia czy na masówki. Gliwice bym sobie odpuścił. Od centrum po Sośnicę jest jeden wielki rozpier... z powodu budowy DTŚ. Dla mnie tramy to nigdy nie była żadna atrakcja, ale tak po za tym to Ikarusów już nie ma. No chyba, że MrStronek reflektuje najlepsze autobusy pod słońcem czyli DABy :)

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: Mrozard »

No właśnie Stronek. Mógłbyś mi pofocić w środku #1 i #2, bo mi się przyda przy odtwarzaniu naszego #114x na stan seryjny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”