Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: Amalio »

Z DABami nie będzie łatwo, bo jeżdżą głównie na dodatkach. Po za tym jedynka często nocki robi.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: Mrozard »

Tak czy siak, przyda mi się trochę zdjęć wnętrza, co by ogarnąć rozmieszczenie naklejek, szyb (które przyciemniane, które podwójne, a które nie) i innych podobnych bzdetów.

Ale to rozmowa do innego tematu, więc EOT.

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: MrStronek »

No ja jadę pofocić autobusy. Solarisy, Many, DAB-y wszystko co jeździ :D A Gliwice bo jadę do rodzinki na odwiedzinki :D No i chciałbym porobić duuużo zdjęć. z ok 600 jak przy dobrych wiatrach to i 800 no ale chce fajną miejscówkę gdzie puszki się za specjalnie pchać w kadr nie będą.

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: shakkie »

(Chyba nie ma bardziej odpowiedniego tematu na takie pytanie, prawda ?)

Czy istnieje możliwość przejazdu zbiorkomem (wliczając busiarstwo) z Tarnowskich Gór do Ojcowa w małopolskim?

Piotr

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: Piotr »

shakkie pisze:Czy istnieje możliwość przejazdu zbiorkomem (wliczając busiarstwo) z Tarnowskich Gór do Ojcowa w małopolskim?
Wystarczy poszukać: http://tnijurl.com/epodroznik/

Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 119
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: Burmistrz »

Niebawem wybieram się do Wrocławia, będę miał 8 godzin na zwiedzanie. Ktoś poleca jakieś trasy tramwajowe które powinienem zwiedzić w pierwszej kolejności? Coś ciekawego jeździ jeszcze na autobusach, czy raczej skupić się wyłącznie na tramwajach?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: J-31 »

Jako nie wrocławiak zasugeruję Ci kilka miejsc... Z takich ciekawych miejsc Wrocławia to niewątpliwie niesamowicie klimatyczne jest Śródmieście, przy czym wbrew pozorom Śródmieście nie jest tam gdzie można by się było spodziewać, jest lekko na uboczu od Centrum Wrocławia. Najlepiej tam pojechać tramwajem - szczególnie do pl. Powstańców Wielkopolskich (np. 0L ).

Skoro mowa o "zerówce", jeśli już Znajdziesz się na pl. Powstańców Wielkopolskich, to przejdź się tunelem, tudzież przejedź tunelem do Mostu Trzebnickiego (linia 7, 8 i chyba 21 też)

Bliżej Centrum - fajne są wyspy, a skoro o wyspach, to ciekawa jest ul. św. Jadwigi. Tam jest kilka mostów, a i sama ulica jest niesamowicie klimatyczna... z tramwajami w tle. Lepiej ją przejść niż przejechać - okazja do fotek ;)

Można zrobić kilka ciekawych fotek na Moście Grunwaldzkim, a i sam plac Grunwaldzki może być niezłym miejscem do zrobienia kilku fotek.... przy czym na samym Rondzie Ronalda Reagana (RRR) będzie raczej ciasno, ale Spróbuj, to blisko ;)

Troszkę dalej - ciekawa jest ul. Osobowicka. Tylko będzie Ci tam ciężko dojechać (tam są tylko dwie linie tramwajowe 14 i 24, obie kursują w DP co ok. 15 minut)

Możesz też spróbować podjechać tramwajem na Kozanów... tak, ten sam Kozanów, który był pod wodą kilkanaście lat temu, w czasie wielkiej powodzi. To jest po prostu duże blokowisko ;)

Jeszcze dalej - fajna jest linia do Leśnicy, niby w granicach miasta, ale klimaty są wiejskie, a przynajmniej były kilka lat temu i raczej powinny jeszcze być, bo to jest spory obszar ;)

Warto też wskoczyć w 17-stkę i pojechać nią na Klecinę. Tam jest jednotor, dosyć ciekawie zabezpieczony. Odcinek jednotorowy przebiega dokładnie w osi jezdni ul. Przyjaźni... ale też fajna jest pętla na Klecinie. Kilka lat temu było tam wiejsko, wysoka trawa... o ile nie uschła ;)

Co Byś nie wybrał - moja sugestia - dobrze to sobie Zaplanuj - bo we Wrocławiu Możesz trochę się naczekać na tramwaj ;)

Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 119
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: Burmistrz »

Raczej nie będę czekał dłużej, niż na wszystkich "małych" sieciach lub w GOPie :P Pewnie na raz wszystkiego nie objadę, ale chciałbym co najciekawsze zobaczyć w pierwszej kolejności :)

Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: Formuła1 »

J-31 pisze:Najlepiej tam pojechać tramwajem - szczególnie do pl. Powstańców Wielkopolskich (np. 0L ).
Albo prawe zero. Osobiście wariant przez most Sikorskiego, Pomorską, plac Staszica wydaje się ciekawszy zarówno pod względem infrastruktury jak i otoczenia (przynajmniej dla mnie).
J-31 pisze:Skoro mowa o "zerówce", jeśli już Znajdziesz się na pl. Powstańców Wielkopolskich, to przejdź się tunelem, tudzież przejedź tunelem do Mostu Trzebnickiego (linia 7, 8 i chyba 21 też)
21 już nie ma od dawna. Ale przez most Trzebnicki jeździ jeszcze linia 1.
J-31 pisze:Troszkę dalej - ciekawa jest ul. Osobowicka. Tylko będzie Ci tam ciężko dojechać (tam są tylko dwie linie tramwajowe 14 i 24, obie kursują w DP co ok. 15 minut)
Jeśli będzie w okolicy w/w Dworca Nadodrze/Trzebnickiej to żaden problem.
J-31 pisze:Warto też wskoczyć w 17-stkę i pojechać nią na Klecinę. Tam jest jednotor, dosyć ciekawie zabezpieczony. Odcinek jednotorowy przebiega dokładnie w osi jezdni ul. Przyjaźni... ale też fajna jest pętla na Klecinie. Kilka lat temu było tam wiejsko, wysoka trawa... o ile nie uschła ;)
Klecina to myślę obowiązkowy punkt wrocławskiej sieci (ze względu na jednotor) - wyremontowany 2-3 lata temu(?). No i trochę się tam pobudowało teraz.
J-31 pisze:Co Byś nie wybrał - moja sugestia - dobrze to sobie Zaplanuj - bo we Wrocławiu Możesz trochę się naczekać na tramwaj ;)
Burmistrz pisze:Raczej nie będę czekał dłużej, niż na wszystkich "małych" sieciach lub w GOPie :P
Warto mieć to na uwadze, że w kursy są średnio ze sobą zsynchronizowane, więc możesz sobie rzeczywiście trochę poczekać na tramwaj.

Zależy co też chcesz "eksplorować". Jeśli zapuszczone torowiska i przedwojenne kamienice ze zniszczoną elewacją, to godne polecenia jest całe Nadodrze i Ołbin. Sęk w tym, że jest to średnio przyjemny rejon.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: J-31 »

Burmistrz pisze:Raczej nie będę czekał dłużej, niż na wszystkich "małych" sieciach lub w GOPie :P
W GOPie rzeczywiście trzeba przed wyjazdem dokładnie sprawdzać rozkłady by nie utknąć gdzieś. Na szczęście mam już spore doświadczenia w tym zakresie i nawet polubiłem GOP. Ba, nawet w Tychach mi się udało w miarę sprawnie podróżować :)

Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 119
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: Burmistrz »

Czy ja wiem czy utknąć? To zależy kiedy się podróżuje. 20 minut oczekiwania na tramwaj to według mnie niezbyt optymalny, aczkolwiek dopuszczalny czas.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: J-31 »

Przypomina mi się historia z Gdyni, kilka lat temu. Tu na forum od bardzo dawna wielu naszych kolegów często chwaliło ZKM Gdynię jako jednego z najlepszych organizatorów komunikacji w Polsce. No i pojechałem pewnej soboty, z nadzieją, na to, że trochę pojeżdżę trolejbusami - a były to czasy Jelczy, PKT jeszcze nie miało wtedy ST12M...

... mea culpa. Nie sprawdzałem rozkładów, nie sprawdzałem, czy będą jakieś utrudnienia. No i okazało się, że były. Jako że podróżowałem od strony Gdańska, przez Sopot, toteż z Sopotu liczyłem na linię 21. Na miejscu okazało się, że w Gdyni w al. Zwycięstwa jest remont, więc nie kursowały zarówno trolejbusy linii 21 do Sopotu, jak również trajtki m.in. na Kacze Buki. Totalny pogrom trolejbusów w Gdyni... tylko trochę zastępczych autobusów. Zatem pozostał mi autobus zastępczy - na mój pech kursował niby co 20 min, ale ... wypadły ze dwa kursy. Suma sumarum w Sopocie stałem na przystanku godzinę i biłem się z myślami - a może by tak SKM-ą... ale może ten autobus zaraz przyjedzie. W końcu przyjechał, później też nie było lepiej ;)

To był mało udany dzień, ale nauka nie poszła w las... Teraz mam nadzieję znaleźć się w Szczecinie, jeśli wszystko się uda, to będę tam 6h... ale zanim pojadę wszystko dokładnie sprawdzę, bo generalnie plan dnia już mam i będzie głównie tramwajowo ;)

Cieszanów
Posty: 6
Rejestracja: 2016-06-08, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: Cieszanów »

Witajcie: w sobotę mam cały dzień na przejażdżkę po GOP-ie autobusami KM, mało mnie interesują miasta, wolałbym pojeździć autobusami i pofocić coś. Ktoś może też się wybiera w te tereny albo jakiś Ślązak też rusza w teren? Jakoś tak głupio mi podróżować samemu... Ruszam z Bytkowa na Katowice, a potem gdzie mnie PKM powiezie :) Nie jestem natrętny, jestem spokojny, nie robię bydła... :) Znam się na autobusach i mniej-więcej na śląskich trasach, bo dość często tam bywam. Mam nadzieję, że ktoś się znajdzie ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: J-31 »

Ja co prawda nie jestem Ślązakiem - chociaż chciałbym być :) - ale od razu muszę Cię przestrzec, mając nadzieję, że Masz świadomość rozkładów jazdy komunikacji miejskiej organizowanej przez KZK GOP. Lepiej dobrze Przygotuj sobie plan dnia i Sprawdź rozkłady na stronie KZK, bo Możesz sobie dłuuugo poczekać na przystankach ;)

Po za tym - mam nadzieję, że też o tym Wiesz - że teraz jeśli Chcesz kupić jakikolwiek KZK, to Musisz wpierw nabyć za 20 zł kartę ŚKUP ;)

No i lepiej Uważaj na PKM Tychy... bo tam obowiązuje taryfa MZK Tychy (ale pewnie o tym też Wiesz) :mruga:

Cieszanów
Posty: 6
Rejestracja: 2016-06-08, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: Cieszanów »

Ja gorolem nie jestem, na Śląsku bywam dość często pomimo tego że mieszkam w Bielsku-Białej - a więc ŚKUP mam :) a co do Tychów - do niedawna byłem pewny że są w KZK GOP :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: J-31 »

Aaaa, Widzisz i tu Cię mom - Gorolem nie jesteś a o Tychach nie Wiedziałeś :D

Ano, tak. Musisz na to uważać, bo do Katowic zarówno do al. Korfantego jak i do Ligoty docierają autobusy PKM-u Tychy (linie 1, 4, 14 do al. Korfantego i linia 36 do pętli Ligota Akademiki) i w nich nie obowiązują bilety KZK GOP ;)

Natomiast, jak Byś chciał, to do Ligoty dosyć często kursuje 12-stka z "Dworca" (Katowice), z bardzo ładną częstotliwością - niemalże kosmiczną jak na standardy KZK ;)

Natomiast do Tych - ze swoim ŚKUPem - spokojnie Możesz pojechać autobusami linii 688 i 788. Zobaczysz trajtki w Tychach. A na Skałce Możesz zjeźć "maca" i doładować swojego ŚKUP-a w automacie :mruga:

Cieszanów
Posty: 6
Rejestracja: 2016-06-08, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: Cieszanów »

Odkąd ten szajs wproewadzili, doładowuję się w Siemianowicach na Bytkowie.A PKM Tychy poznam po malowaniu, bo w GOP-ie chyba żaden przewoźnik oprócz Irexu/Meteora nie ma podobnego malowania :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: J-31 »

Jeszcze Uważaj też w Gliwicach na ... E2, bo to też nie jest linia KZK GOP ;)

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: oolek15 »

W południowej części (Czerwionka-Leszczyny) można też spotkać jastrzębskie MZK, ale tam się chyba nie będziesz zapuszczał. Chociaż kto wie. Ale tam jeżdżą tylko autobusy w jastrzębskich barwach.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oprowadzenia po sieciach komunikacyjnych

Post autor: J-31 »

Musiałby chyba zwiedzać sieć górnośląską ze mną - a ja bym zasłonił sobie oczy i wsiadała do losowo wybranego autobusu. I wtedy kto wie :diabeł:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”