Komentarze na portalach internetowych

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
placuch

Komentarze na portalach internetowych

Post autor: placuch »

Temat stworzyłem po to, aby każdy mógł zamieścić linki do śmiesznych dyskusji dotyczących KM, toczących się na dużych portalach :)

Na początek "Volvo 7000A i MB Citaro jako... samochody osobowe" :D

Link

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zacznijmy od tego, że jaki artykuł, takie komentarze. Większość ludzi, którzy uczestniczą w tego typu komentarzach za bardzo "nie czują bluesa". I dla nich nie ma znaczenia, co to jest Volvo 7700 i czym się różni od Citaro :cool:

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

Z dalszej części dyskusji wynika, że gość napisał tak świadomie i celowo.

Czy Lion's City występuje w wersji przegubowej? :retard:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

shakkie pisze:Z dalszej części dyskusji wynika, że gość napisał tak świadomie i celowo.

Czy Lion's City występuje w wersji przegubowej?
No wiesz nie każdy od razu jest znawcą danych autobusów tak jak my ;)

siekierowy

Post autor: siekierowy »

W pierwszym poście to jest przecież zwykła prowokacja. Autorowi chodziło o wywołanie dyskusji i jak największą ilość komentarzy. Dodatkowo chodzi o wywołanie złości u tych którzy się na to nabiorą. Sam czasem piszę na różnych portalach takie prowokacje. Zwłaszcza na temat polityki, to jest dobra zabawa :D

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

placuch pisze:Na początek "Volvo 7000A i MB Citaro jako... samochody osobowe"
Dobre :D
shakkie pisze:Czy Lion's City występuje w wersji przegubowej?
Cóż, w ludzie w Poznaniu mają prawo tego nie wiedzieć ;)

łezka1

Post autor: łezka1 »

J-31 pisze:Zacznijmy od tego, że jaki artykuł, takie komentarze. Większość ludzi, którzy uczestniczą w tego typu komentarzach za bardzo "nie czują bluesa". I dla nich nie ma znaczenia, co to jest Volvo 7700 i czym się różni od Citaro :cool:
Ja tez przyznam że orłem - sokołem nie jestem, ale wokół mnie są sympatyczni ludzie którzy moją wypowiedź uzupełnią, i to jest bardzo miłe :-P

Autobusiki rozróżniam, bo blisko przystanku mieszkam i wiem jaki w danej chwili podjeżdża np: najnowszy MAN-iek przegubowy Lion CityNG363 robi dużo "szumu" Neoplan strasznie protestuje przy hamowaniu i tylko słuchać nie nie nie nie, nie nie nie nie :lol:

Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Post autor: Formuła1 »

Ja wrocławskie Volvo B10MA rozpoznam bo dźwięku silnika.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Ja koszalińskie N4020 i N4016 poznam po pisku hamulców :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja "Mobilisa" rozpoznam po zapachu spalin :rotfl:

To może wróćmy do tematu :mruga:

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Ja kilka razy spotkałem się z takimi kwiatkami, jak że np. Wrocław zamówił sobie ©kody T-16, a po Warszawie do dzisiaj jeżdżą tramwaje N13 (co prawda ten ostatni z wypowiedzi w jednej z książek, no ale)...



Te pojazdy mogą być określane także takimi symbolami? Bo jakoś nie chce mi się w to wierzyć...

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Ja na gk24.pl znalazłem artykuł, w którym napisane było że na 15 w Koszalinie jeżdżą... przeguby(!). A 15 jest obsługiwana solówkami, w większości DABami 1200B. A tu taki kwiatek :) Co prawda kiedyś jeździły Ik280.26 na 15... ale sporadycznie.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

A tam, takie głupoty o przegubach to normalka w prasie, kto by się tym przejmował. A o N13 czy N105 słyszałem, ale nie wydaje mi się, by to było prawidłowe oznakowanie ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tzn, ktoś kto mówi, bądź pisze N105, T16, N13... to coś usłyszał, ale chyba za bardzo nie do końca wie o co chodzi. I robi tylko dobre "wrażenie". ;)

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Ja na jednej z zagranicznych stron widziałem 13N podpisaną jako 103N.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Piotrek_2274 pisze:Ja na jednej z zagranicznych stron widziałem 13N podpisaną jako 103N.
Wiesz, ci, którym pokazywałem 103N nie mówiąc co to za wagon wpierw pytali mnie czy to jakaś modernizacja 13N :D

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Piotrek_2274 pisze:Ja na jednej z zagranicznych stron widziałem 13N podpisaną jako 103N.
Na jednej z czeskich warszawskiego 105Na podpisano jako 105N, a nazwę typu 105Na przypisano 105N2k/2000...

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Wiesz, ci, którym pokazywałem 103N nie mówiąc co to za wagon wpierw pytali mnie czy to jakaś modernizacja 13N
O, jaki ładny :) Trochę jak Tatra T6 z wyglądu.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

To tak dla poprawy humoru:
fredzio na JASNECIE - Jastrzębskim portalu internetowym pisze:drobna uwaga do kierowców nauczcie sie czytac albo idzcie do okulisty. po pierwsz mijacie przystanki które są i stoja po drugie niwe reagujecie na stopy
No, ja się przy tym uśmiałem... Jeszcze kierowca ma wysiadać i zapraszać pasażerów (lub powietrze) do autobusu może... Bo prawda jest taka że jak na przystanku są ludzie to kierowca się zatrzymuje (wiadomo jak to z betonowymi wiatami, ale kierowca nie ma w oczach rentgena, wtedy trzeba się trochę wczśniej zwlec z ławeczki). Poza tym nigdy się nie spotkałem z kierowcą olewającym "STOPa", a jeździłem do szkoły 3 lata...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Problem ludzi, którzy stoją na przystanku "na żądanie" - nie zatrzymują pojazdu, a jedynie się na niego patrzą, to jest wszędzie. W Warszawie to normalka, ale jak zauważyłem we Wrocławiu również.

Przypomniała mi się sytuacja - jakiej byłem świadkiem - pierwszego dnia mojego pobytu we Wrocławiu. Jechałem z lotniska do Centrum autobusem przyspieszonej linii 406. I na jednym z przystanków - wyraźnie oznakowanym jako na żądanie - stała spora grupka ludzi. Kierowca po woli dojeżdżał do przystanku (był korek)... ale żaden ze stojących nie machnął ręką na autobus by go zatrzymać. Tylko wszyscy stali się przyglądali. :cool:

W końcu, gdy autobus - dalej po woli - przejeżdżał obok przystanku, ktoś ze stojących zorientował się, że za chwilę autobus im ucieknie - a na tym przystanku miała się zatrzymywać tylko 406, nie było żadnej innej dziennej linii - i machnął na kierowcę, by zatrzymał autobus. ;)

Zatem kierowca, obserwujący ludzi, zatrzymał pojazd, otworzył drzwi.

I natychmiast wywiązała się dyskusja pomiędzy driverem a ludźmi z przystanku:

- jeden z podróżnych: "A pan co ? Ślepy ? Nie widzi pan ludzi na przystanku ?"
- Kierowca: "A to tak trudno zamachać ręką ? To jest przystanek na żadanie. Trzeba nauczyć się czytać !"
- kolejny podróżny: "Ten kierowca to głupi jakiś. Ludzi nie chce wpuścić."

Szybko przyjrzałem się słupkowi przystankowemu. Na tablicy - jak wół było napisane duzymi literami "Przystanek na żądanie dla linii 406" ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”