Ukraina

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
Lopez

Post autor: Lopez »

KKS pisze:Nikt nie odbierze Ukrainie Euro.
Taki pewny bym nie był. To że wcześniej nie było takiego przypadku o niczym nie świadczy. Od mojego pierwszego wyjazdu na Ukrainę w 2001 r. niewiele się zmieniło, a tak się składa, że po raz kolejny byłem ledwo 2 tygodnie temu.
Prawda jesty taka, że te 2000 pojazdów zaspokaja tylko część potrzeb. Równie ważna jest zmiana organizacji transportu publicznego. Nieuchronne jest też podniesienie cen biletów (z reguły oscylują od 0,75 do 2 hrywien - czyli ok. 30 do 75gr.).

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Nikt nie odbierze, bo to byłaby kompromitacja dla osób, które na Ukrainę głosowały i koniec ich kariery w UEFA. Tak przed Euro wszystko się ładnie pomaluje i będzie się udawało, że jest cacy, Platini i spółka powiedzą, że są zadowoleni i wszystko będzie grało. Ale nie zbaczajmy z tematu ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Właśnie słucham relacji z wizyty UEFA na Ukrainie - nie jest najlepiej, ale raczej im Euro nie odbiorą. Tylko palcem grożą ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS ma recht. UEFA tylko pogrozi palcem. Ukraina nie straci Euro ;)

A LAZ... produkuje nowe autobusy. :mruga:

Lopez

Post autor: Lopez »

KKS pisze:Nikt nie odbierze, bo to byłaby kompromitacja dla osób, które na Ukrainę głosowały i koniec ich kariery w UEFA.
Prawdziwy koniec będzie w maju 2012, kiedy się okaże że stadionów, hoteli, dróg i lotnisk nie ma. IMO nie ma szans, żeby powstały. Zachęcam do wyjazdu na Wschód - sami się przekonacie.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Lopez pisze:Prawdziwy koniec będzie w maju 2012, kiedy się okaże że stadionów, hoteli, dróg i lotnisk nie ma. IMO nie ma szans, żeby powstały. Zachęcam do wyjazdu na Wschód - sami się przekonacie.
Ja wyjeżdżam na drogę międzynarodową z Medyki na Lwów, przekraczam granicę i co się okazuje. Wszechobecne progi zwalniające na DRODZE MIęDZYNARODOWEJ to juz jest lekko nienormalne.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Przy samym przejściu granicznym? Jeśli tak to chyba normalne jednak.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Nie no przy samym. Może tak na odcinku 5-10km poza granicą. Las z boku i jakieś domy i progi zwalniające. Polecam się tam wybrać.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

No to rzeczywiście żenada.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Prawdę powiedziawszy jak jadę naszą "gierkówką", na której jest co kilka kilometrów znak ograniczający prędkość i sygnalizację świetlną w każdej wsi - to zaczynam się zastanawiać, kiedy w końcu z zainstalują progi zwalniające na "gierkówce" ;)

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

ŁK-MZK pisze:Wszechobecne progi zwalniające na DRODZE MIęDZYNARODOWEJ to juz jest lekko nienormalne.
KKS pisze:No to rzeczywiście żenada.
Na świecie spotyka się to stosunkowo często (np. Kenia, Argentyna)... Z naszej perspektywy to żenujące, ale jakiś cel w tym musi być.

Progi są o wiele bardziej niebezpieczne niż zwykłe znaki, więc w Polsce na pewno ich nie zainstalują - znak można zignorować (może tak zrobić np. kierowca karetki czy pilot jakiegoś szybko jadącego konwoju), podczas, gdy na progu przy dużej prędkości można porządnie szurnąć podwoziem o asfalt.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Dobra progi progami, ale na drodze międzynarodowej? Ja uważam, że to przegięcie. To tak jakby dać na autostradzie, albo na innej krajówce próg zwalniający.

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

Najlepsze będzie to jak Uefiacy - Kibice pojadą do Czarnobyla i napromieniują się :cool:
Sam byłem w Czarnobylu i wiem co mówię, tam jest nadal niebezpiecznie ! Ja akurat mam skutki że jak byłem, wystarczyło że złapałem poręcz w bloku i mi skóra w rękach pęka :/

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

ŁK-MZK pisze:Dobra progi progami, ale na drodze międzynarodowej?
Na świecie są one przede wszystkim umieszczane w miejscach, gdzie droga przechodzi przez ruchliwe tereny zabudowane, gdzie i tak trzebaby jechać powoli, gdyż nie ma odpowiednich zabezpieczeń np. przeciw wtargnęciu ludzi na jezdnię. Być może wraz z kolejnymi remontami i modernizacjami tych ciągów komunikacyjnych progi w tych miejscach zostaną usunięte, kto wie.
NorbertKomusinski pisze:Najlepsze będzie to jak Uefiacy - Kibice pojadą do Czarnobyla i napromieniują się
Wycieczki do Prypeci na pewno będą się cieszyć zwiększonym zainteresowaniem, ale organizatorzy chyba nie będą tacy głupi, żeby wpuszczać kibiców nie wiadomo gdzie (zwłaszcza do Lasu Jakiegośtam, gdzie to promieniowanie jest podobno największe, chociaż wszystko jest możliwe, jak przewodnik dostanie "w łapę", zwłaszcza w eurolach...)...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

am byłem w Czarnobylu i wiem co mówię, tam jest nadal niebezpiecznie ! Ja akurat mam skutki że jak byłem, wystarczyło że złapałem poręcz w bloku i mi skóra w rękach pęka :confused:
Wiesz, ja swego czasu kilka razy miałem takie objawy, że na dłoniach pękała mi skóra. Próbowałem różnych maści, zacząłem się zastanawiać, czy to nie jest jakiś objaw choroby... aż w końcu okazało się, że powodem było uczulenie na mydło w płynie. Zmieniłem mydło i te objawy całkowicie zaniknęły ;)

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

Ja nigdy nie używałem i nie używam mydła w płynie :) Jedynie normalne Mydła ;)

ironscull

Post autor: ironscull »

NorbertKomusinski pisze:Sam byłem w Czarnobylu i wiem co mówię, tam jest nadal niebezpiecznie ! Ja akurat mam skutki że jak byłem, wystarczyło że złapałem poręcz w bloku i mi skóra w rękach pęka
Kurcze sam szykuję się na tą wycieczkę :D Z tego co wiem w samym mieście promieniowanie jest na tyle niskie ze po trzech godzinach przebywania w Zonie człowiek otrzymuje promieniowanie jakie dostał by podczas prześwietlenia płuc ;) A może skóra Ci pękła bo <b>poprostu</b> nie używasz kremu do rąk, ja tak mam.
PAFAWAG pisze:ale organizatorzy chyba nie będą tacy głupi, żeby wpuszczać kibiców nie wiadomo gdzie (zwłaszcza do Lasu Jakiegośtam, gdzie to promieniowanie jest podobno największe, chociaż wszystko jest możliwe, jak przewodnik dostanie "w łapę", zwłaszcza w eurolach...)...
Za kase wszystko da się załatwić. A swoją drogą może było by mniej głupawych kibiców. Ci co mają rozum nie pójdą zbierać grzybów w Czerwonym Lesie :D

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

http://transphoto.ru/photo/337075/

Ukraińcy coś tam robią. Tylko trajt taki mało reprezentatywny :P

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Bardzo ciekawy architektonicznie ten ich stadion. A Jumzik... Cóż, jeśli na wymianę na coś lepszego nie ma kasy, to może chociaż to, co jest, porządnie umyć się da :P

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

PAFAWAG pisze: porządnie umyć się da :P
No chyba śnisz. Niektóre trajty to chyba tylko brud trzyma do kupy. Nie mówiąc o tym, że reszta pewnie też wyglądałaby gorzej umyta niż nieumyta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”