Problem z kompem

Dyskusje na pozostałe tematy nie pasujące do innych kategorii.
NL283

Problem z kompem

Post autor: NL283 »

Hejka wszystkim, ostatnio mam bardzo wkurzający problem z kompem, mianowicie albo się zawiesi (Na TRS'ie, VB, Firefoksie, Ie, bądź... explorer.exe [dolny pasek+foldery]), Albo się zawiesi, po czym łaskawie się zrestartuje (z reguły po jakichś 2 minutach), raz nawet wywalił BSOD'a.

Konfiguracja:
Windows XP SP3 x32
Procesor - Intel Pentium 4 3.2 GHz
Karta - zintegrowana Intel(R) 82915G/GV/910GL Express Chipset Family
Płyta Główna - Gigabyte GA-8I915G-MF / 8I915GV-M(F)
RAM - 1527 MB
BIOS - Phoenix Award Modular

Nic się nie przegrzewa, nie było nigdy więcej (Dysk, Procesor, Dysk) niż 125 stopni (Fahrenheita)

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

Skąd ja to znam... Ja juz się do tego przyzwyczaiłem ;)

NL283

Post autor: NL283 »

Dodam też, że "chwilę prawdy" można zaobserwować np. mając włączoną muzykę "Popopopokerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr", a po 30 sekundach kaputt. DominikR, ty masz zVistę, XP jest uważany za stabilniejszy.

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

NL283 pisze:mając włączoną muzykę "Popopopokerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr"
Te wszystkie komputerowe problemy to na pewno wina Lady Gagi, widocznie komputer nie jest w stanie znieść tego jazgotu :D

NL283

Post autor: NL283 »

Na Grupie Operacyjnej/Alizee/Justynce Biebrowicz w szczególności też się wiesza. Dzisiaj to już 3 razy było. Od 9:53

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Widocznie twój komputer jest metalem i nie może znieść innych gatunków muzycznych.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To pewnie wszystko wina upałów. :mruga:

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Nie znam się na tym, ale zrób formata, a jak się dalej będzie wieszał, wymień zasilacz, płytę główną i procesor :retard:

Jak mi się sam z siebie restartował to była płyta padnięta. Ale np. ostatnio wieszał się tylko dlatego, że nagle Bóg wie skąd miał 100% użycie procesora na samym pulpicie (nic nie było włączone). Okazało się, że wykańcza go jakiś g*wniany programik, zainstalowany dzień wcześniej. Po odinstalowaniu było już okej.

NL283

Post autor: NL283 »

Dodam, że tuż przed wyłączeniem/zawieszeniem się słychać mielenie wiatraczka, jakby z czymś walczył. Dzisiaj go otworzę i odkurzę, może coś zauważę.

EDIT: Nie, no teraz przegiął, zawiesił się na... Boot screenie!

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Pierwsze co zrób to otwórz obudowę i spróbuj tak jechać. Bo to, że pokazuje Ci normalną temperaturę wcale nie musi znaczyć, że nie jest nagrzany.

[ Dodano: 16 Lip 2010 17:35 ]
I pytanie - w jaki sposób się zawiesza? Mulą się programy, czy też nagle wszystko staje w miejscu i nic się nie dzieje? Jeśli to drugie, to możliwe, że to będzie wina dysku.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

NL283 pisze:Dodam też, że "chwilę prawdy" można zaobserwować np. mając włączoną muzykę "Popopopokerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr", a po 30 sekundach kaputt
NL283 pisze:Na Grupie Operacyjnej/Alizee/Justynce Biebrowicz w szczególności też się wiesza. Dzisiaj to już 3 razy było.
Mocno mnie to rozbawiło.
NL283 pisze:Nie, no teraz przegiął, zawiesił się na... Boot screenie!
To jakaś nędzna techniawa?
Teraz na poważnie:
NL283 pisze:Dodam, że tuż przed wyłączeniem/zawieszeniem się słychać mielenie wiatraczka, jakby z czymś walczył.
Może się psuje
KKS pisze:Pierwsze co zrób to otwórz obudowę i spróbuj tak jechać
Teoretycznie temperatura podzespołów dobrze chłodzonego komputera powinna wzrastać po otwarciu obudowy
NL283 pisze:Nic się nie przegrzewa, nie było nigdy więcej (Dysk, Procesor, Dysk) niż 125 stopni (Fahrenheita)
Przełącz sobie na ludzką skalę
Kędzior pisze:Widocznie twój komputer jest metalem i nie może znieść innych gatunków muzycznych.
Bardzo możliwe. Spróbuj najpierw tego, a jak nie zadziała, sprawdź to. Myślę, że ,,Fast as a shark" ma dobrze zbalansowaną jakość i metalowosć

Tigin

Post autor: Tigin »

Najprawdopodobniej przegrzewa Ci się komputer, wyczyszczenie wiatraczka powinno pomóc ;)
Możliwe też, że złapałeś wirusa lub inne paskudztwo, wtedy pomóc może Przywracanie systemu do stanu sprzed problemów ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Tigin pisze:wyczyszczenie wiatraczka powinno pomóc
Jeśli to jego wina i jest już poważnie uszkodzony, może nie wystarczyć.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

NL283 pisze:Dodam, że tuż przed wyłączeniem/zawieszeniem się słychać mielenie wiatraczka, jakby z czymś walczył. Dzisiaj go otworzę i odkurzę, może coś zauważę.
Wyczyść radiator przy procku, może być zapchany kurzem
I pytanie - w jaki sposób się zawiesza? Mulą się programy, czy też nagle wszystko staje w miejscu i nic się nie dzieje? Jeśli to drugie, to możliwe, że to będzie wina dysku.
Wszystko jest możliwe, najgorzej tylko, że ciężko sprawdzić co jest padnięte...

I jeszcze mam pytanie do kol. NL283: Twój komp już długo jest w takim zestawieniu, czy może coś ostatnio wymieniałeś?

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Sprawdzić wszystkie elementy typu radiatory, wentylator zasilacza, procesora. Wyczyścić je wszystkie, a jeśli nadal:
  • Ten drugi jęczy jak łamana na kole, to radzę szybką jego wymianę, inaczej wymienić trzeba będzie niemal wszystko, a to będzie ~1000 zł wzwyż.
  • Jeśli zajś drze się radiator z karty graficznej (jak na przykładzie sprzętu autora tego postu), to pora pomyśleć nad alternatywnym sposobem chłodzenia tego elementu, np. chłodzenie cieczą.

NL283

Post autor: NL283 »

Nikki: Dołożyłem sobie 1GB RAM, i po tygodniu się zaczęło.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

No to prawdopodobnie źle dobrałeś RAM-y. Wyjmij te 512 i zobacz, czy będzie dobrze działać. Naprawdę nie wpadłeś na taki związek przyczynowo-skutkowy?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

[fquote="Nikki"]Wyczyść radiator przy procku, może być zapchany kurzem[/fquote]Dobry pomysł.
Kędzior pisze:pora pomyśleć nad alternatywnym sposobem chłodzenia tego elementu, np. chłodzenie cieczą
Cóż, osobiście jestem na nie. Za dużo z tym roboty, a efekty takie sobie jak na nakład pracy. Ale jak ktoś lubi…
KKS pisze:Wyjmij te 512
Jak włożył 1024, to czemu ma wyjąć 512? Niech wyjmie 1024.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Bo prawdopodobnie to nie kość jest walnięta, tylko kości ze sobą nie współpracują, a 1024 to dwa razy tyle, co 512.

NL283

Post autor: NL283 »

Wykąpany, jak jeszcze raz się zwiesi, to wyciągam ten 1GB i zobaczymy czy pomoże.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne dyskusje”